Pasauliniame reitinge VDU įvertintas kaip vienas iš keturių stipriausių šalies universitetų (0)

VDU_vdu.lt nuotr

vdu.lt nuotr.

Birželio 8 d. paskelbtame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2018“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pateko tarp 3 proc. geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų ir išliko nepralenkiamu lyderiu Lietuvoje pagal tarptautiškumą. Pasauliniame reitinge VDU buvo įvertintas kaip vienas iš keturių stipriausių šalies universitetų.

2018 metų QS reitinge VDU buvo įvertintas pozicija „401+“ visose šešiose kategorijose – pagal akademinę reputaciją, darbdavių vertinimus, darbų citavimą, studentų skaičių bei dėstytojus ir studentus iš  užsienio.

Lyginant su praėjusiais metais, rezultatus universitetas pagerino penkiose kategorijose.

„Iš 26 000 pasaulyje esančių universitetų patenkame tarp 3 proc. geriausių. Tai reikšmingas įvertinimas Lietuvos universitetams, turint omeny, kad BVP dalis aukštajam mokslui siekia vos 1,3 proc., palyginimui, Estijoje šis skaičius yra 2,2 proc. Tarptautinių reitingų ekspertai teigia, kad visos šalys, kurių universitetai patenka į pirmąjį tūkstantį, gali didžiuotis savo aukštosiomis mokyklomis. Lietuvoje net keturi universitetai jau keletą metų iš eilės yra šios „geriausiųjų“ grupės nariai, tarp jų ir VDU.

QS reitingas dar kartą patvirtina, kad Vytauto Didžiojo universitetas, kaip klasikinis, plačios aprėpties liberaliųjų studijų universitetas yra matomas ir pripažintas pasauliniu mastu. Kaip tarptautiškiausias Lietuvos ir regiono universitetas, mes ir toliau sieksime bendradarbiauti įvairiose srityse su mūsų partneriais ir būti aktyviu globalių procesų dalyviu“, – sakė VDU tarptautinių ryšių prorektorė, profesorė Ineta Dabašinskienė.

Tarp Lietuvos universitetų, VDU išliko nepralenkiamas pagal tarptautinių darbuotojų skaičių – šioje QS reitingo kategorijoje surinkti balai (25,2) daugiau nei dvigubai pranoko šalies vidurkį (10,7). Aukštą antrą vietą universitetas užėmė pagal užsienio studentų kiekį. Kitose reitingo kategorijose VDU buvo įvertintas kaip viena iš 4 stipriausių šalies aukštųjų mokyklų.

„QS World University Rankings“ yra vienas autoritetingiausių universitetų vertinimo reitingų, kuris iš kitų išsiskiria tuo, jog siekia parodyti universiteto visumą – ne tik mokslo rezultatus ir produkciją, bet ir organizacijos kultūros, inovacijų, universiteto atvirumo ir prieinamumo skalę, studento santykio su dėstytojais vertinimą.

Tarptautiniuose bei šalies reitinguose Vytauto Didžiojo universitetas yra nuolat įvertinamas aukščiausiais balais, ypač tarptautiškumo ir mokslo pasiekimų srityse. Šiemet žurnalo „Reitingai“ vertinime VDU buvo pripažintas tarptautiškiausiu ir vienu iš moksliškumo lyderių tarp Lietuvos universitetų. 2016 m. QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių reitinguose VDU buvo skirta antroji vieta tarp visų Lietuvos universitetų pagal dėstytojų tarptautiškumą ir darbuotojus, turinčius daktaro laipsnį. Didžiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ VDU gavo aukščiausią įvertinimą Lietuvoje kategorijose, kuriose įvertinta meninė produkcija, už mokslinę veiklą gautos išorinės pajamos, užsienio kilmės akademiniai darbuotojai, bendros regioninės publikacijos ir bakalauro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporcija.

VDU yra pirmasis Lietuvoje klasikinis laisvųjų menų (lot. artes liberales) universitetas, kuriame įdiegta moderni Harvardo universiteto (JAV) modeliu grįsta studijų samprata, padėjusi VDU pirmajam įtvirtinti tarpdalykiškumo ir tarptautiškumo idėjas mokymosi vyksme.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: