Lietuvoje lankysis JAV Senatorių ir Atstovų Rūmų narių patarėjai (0)

JAV ir Lietuvos veleveles_zum.lt nuotr

zum.lt nuotr.

Gegužės 28-30 d. Lietuvos Respublikos Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Lietuvoje lankysis JAV Senatorių ir Atstovų Rūmų narių patarėjų delegacija. Vizito metu JAV pareigūnai susipažins su saugumo padėtimi Lietuvoje ir Baltijos jūros regione, aptars dvišalių santykių perspektyvas, energetinio, ekonominio ir informacinio saugumo klausimus, ką tik pasibaigusį NATO valstybių vadovų susitikimą Briuselyje, santykius su Rusija, situaciją Ukrainoje ir kitose Rytų Partnerystės šalyse, tarptautinės politikos aktualijas.

Pagal nusistovėjusią tradiciją JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus. Praėjusiais metais JAV Kongreso patarėjų vizitą Lietuva organizavo savarankiškai, o šiais metais vizitas rengiamas kartu su Latvija ir Estija. Apsilankę Lietuvoje JAV Kongreso patarėjai vyks į kitas Baltijos šalis. JAV pareigūnų vizitą Užsienio reikalų ministerija rengia kartu su Lietuvos Respublikos Seimu ir Lietuvos ambasada Vašingtone.

Delegacijoje iš JAV šiais metais yra trijų Senatorių ir šešių Atstovų Rūmų narių ir komitetų atstovai, daugumą sudaro dirbantys Senato ir Atstovų Rūmų užsienio reikalų, taip pat gynybos, energetikos ir žvalgybos komitetų narių biuruose. Delegacijoje yra du demokratų partijos atstovai, visi kiti priklauso respublikonų partijai.

Vizito Lietuvoje metu JAV Kongreso patarėjai Lietuvoje susitiks su Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Energetikos ministerijų vadovybe, Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjais, dalyvaus apskrito stalo diskusijose Rytų Europos studijų centre. JAV Kongreso patarėjai vizitą Lietuvoje pradės Palangoje, vėliau delegacija lankysis Klaipėdoje, apžiūrės SGD terminalą, dalyvaus diskusijoje su energetikos ekspertais, susitiks su „Klaipėdos naftos“ ir Klaipėdos uosto vadovybe. Vizito metu JAV Kongreso patarėjai taip pat lankysis Rukloje, susitiks su Lietuvos ir JAV kariais.

Tiesioginis darbas su JAV Senato ir Atstovų Rūmų narių patarėjais yra vienas iš veiksmingiausių būdų daryti tiesioginę įtaką JAV Kongreso narių nuomonei, o kartu  ir JAV Kongreso priimamiems sprendimams dėl Lietuvai svarbių, ypač mūsų saugumo, gynybos ir ekonomikos stiprinimo, klausimų. Įtakingų Kongreso patarėjų vizitas Lietuvoje, surengiant susitikimus su Lietuvos valdžios institucijomis, įmonėmis, nevyriausybinių organizacijų atstovais, pristatant Lietuvos ekonomikos laimėjimus, supažindinant su Lietuvos istorija, kultūra, regionais, yra puikus būdas tiesiogiai pristatyti saugumo situaciją, didesnio JAV karinių pajėgų buvimo Lietuvoje ir dvišalio bendradarbiavimo poreikį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: