TS-LKD siūlo mokesčių sistemos pertvarką (video) (1)

Huffingtonpost.com nuotr.

Huffingtonpost.com nuotr.

Gegužės 26 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas Spaudos konferencijoje Seime pristatė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kurių tikslas, anot Seimo narių, užtikrinti didesnį mokesčių sistemos progresyvumą ir mažinti pajamų nelygybę, kuri yra viena didžiausių Europoje Sąjungoje.

Pasak Seimo narių, daugumos šalies gyventojų socialinė padėtis pasiekė pavojingai žemą lygį ir atidėlioti mokesčių sistemos pertvarkos negalima. Lietuvą dėl didelės nelygybės ir mokesčių sistemos riboto progresyvumo savo tyrimų išvadose kritikuoja ir Europos Komisija.

Ž. Pavilionio teigimu, progresinė mokesčių sistema yra daugumos pažangių Vakarų Europos valstybių praktika. Prie progresinio Gyventojų pajamų mokesčio tarifo kitais metais pereina ir kaimyninė Latvija.

„Šiandien ne vien kairieji, bet ir dešinėji yra pasiruošę diskutuoti apie mokesčių sistemos progresyvumo didinimą. Suprantama, kad turi būti imtasi kompleksiškos mokesčių sistemos reformos ir tai yra tik pirmas mūsų pasiūlymas diskusijai“, pabrėžė Seimo narys Ž. Pavilionis.

Pristatydamas įstatymo pataisas, Seimo narys L. Kasčiūnas teigė, kad pataisomis siūloma pajamų dalį, neviršijančią 21 600 eurų per metus arba 1 800 eurų per mėnesį, apmokestinti 12 proc. GPM tarifu. O pajamų daliai, viršijančiai minėtą sumą, pritaikyti 19 proc. GPM tarifą.

Konservatorių teigimu, pritarus pataisoms, mokestinė našta daugeliui gyventojų netgi sumažėtų. Pataisomis taip pat siekiama pripažinti netekusia galios GPM įstatymo dalį, kuria vadovaujantis „pajamų mokesčio 5 procentų tarifas taikomas individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos, taip pat ne individualios veiklos pajamoms, gautoms pardavus ar kitaip nuosavybėn perleidus netauriųjų metalų laužą“.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: