„Misionierių soduose“ bus stabdomos statybos (2)

Misionieriu sodai_patikrinimas1_vtpsi.lt

Misionierių sodai. Statybų patikrinimas | vtpsi.lt nuotr.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) stabdys Vilniaus senamiestyje vykdomo projekto „Misionierių sodai“ statybos darbus paaiškėjus, kad juos vykdant buvo grubiai pažeistas Statybos įstatymas, nes statinio dalis yra statoma statytojui nepriklausančiame gretimame sklype.

VTPSI ketvirtadienį taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą, siekiant pripažinti negaliojančiais Misionierių vienuolyno statinių ansamblio nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą ir jo pagrindu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą daugiabučių namų statybai. Šis sprendimas priimtas remiantis Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir Kultūros paveldo departamento laikinosios komisijos išvadomis bei kitais VTPSI turimais duomenimis.

Pasak laikinai VTPSI Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pareigas einančios Linos Staškevičienės, atliekant planinį šio objekto statybos patikrinimą, buvo nustatyti esminiai pažeidimai, dėl kurių ruošiamasi statytoją patraukti atsakomybėn.

„Statybos įstatymas numato, kad statyba galima esant dviem privalomoms sąlygoms – turint statybą leidžiantį dokumentą ir valdant žemės sklypą nuosavybės ar kita teise. Atlikus planinį patikrinimą buvo nustatyta, kad statytojas vykdė statybos darbus ir pastatė ypatingojo statinio dalį tam neturėdamas nei leidimo, nei valdydamas žemės sklypą“, – sako L. Staškevičienė.

Sausio mėnesį UAB „Misionierių namai“ išduotas daugiabučių namų statybos leidimas suteikė teisę daugiabučius statyti tik konkrečiame bendrovei priklausančiame sklype.

Misionieriu sodai_patikrinimas2_vtpsi.lt

Misionierių sodai. Statybų patikrinimas | vtpsi.lt nuotr.

VTPSI taip pat nustatė, kad šio objekto statybos darbai vykdomi ne pagal patvirtintą projektą: esminiai darbo projekto sprendiniai neatitinka techninio projekto, pagal kurį buvo išduotas statybos leidimas, sprendinių.

Pažeidimai, dėl kurių VTPSI artimiausiu metu statytojui surašys savavališkos statybos aktą, buvo nustatyti planinio patikrinimo metu. Anksčiau inspekcijos Vilniaus skyriaus vykdyto patikrinimo metu, kuris buvo atliktas reaguojant į gyventojų skundus, šie pažeidimai nebuvo nustatyti, dėl to inspekcijoje inicijuotas tarnybinis patikrinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. BRAVO:

  Pagaliau galima pasidžiaugti Statybos inspekcijos sprendimu, nuotraukoje matome kaip barbariškai naikinami buvę Misionierių sodai, vieni didžiausių Žiupronių-misionierių šaltiniai.
  Šioje unikalioje vietoje turėjo būti nugriautas buvęs ligoninės pastatas, o teritorija turėjo būti rekultivuota. Jokių statybų neturėjo būti. Ši vieta turėjo būti pritaikyta vilniečių poilsiui, apžvalgos aikštelei, sodams…Tačiau savivaldybė, kaip visada, pelningai pardavė sklypą ir suderino visus projektus.
  Kaltų nėra, KVADas nematė, niekas neinformavo UNESCO ir t.t.
  Gal Prokuratūra imsis ginti viešą interesą, nes su vilniečiais niekas nesitaria. Nustatyta tvarka, kad skelbia projektą savivaldybės tinklalapyje savaitę laiko – visiškai netinkama, tai pasityčiojimas iš dirbančių žmonių, kurie neturi laiko kiekvieną dieną vartyti ir ieškoti kokias statybas savivaldybės plėtristai leido.

 2. markas:

  Ne į temą: manau, kad viena bazalto plytelė, kurią liberanalinės prostitutės pavogė iš Gedo pr., verta šimto šimašinių, gabrielinių, paksinių, masiulinių, gentvilinių, uspaskinių, valinskinių, butkevicinių, sysinių ir t. t. galvų. Atleiskit už griežtą žodį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: