Seimas papildė darbuotojų iš trečiųjų šalių atvykimo į Lietuvą tvarką (0)

uzsienieciai studentai_vdu.lt

vdu.lt nuotr.

Gegužės 25 d. Seimas priėmė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas (projektas Nr. XIIIP-443(2), kuriomis tikslinamas užsienio šalių specialistų atvežimo į Lietuvą reglamentavimas. Įstatyme įtvirtinta europinės direktyvos 2014/66/ES nuostatas atitinkanti užsieniečių atvykimo schema, kai užsienietis perkeliamas įmonės viduje, t. y., kai užsienietis užsienio valstybėje įsteigtos įmonės laikinai komandiruojamas darbo arba mokymo tikslais į šios įmonės atstovybę, filialą ar tai pačiai įmonių grupei priklausančią įmonę, įsteigtą Lietuvos Respublikoje, ir kai perkeltas įmonės viduje užsienietis juda tarp įmonių, priklausančių tai pačiai užsienio valstybėje įsteigtai įmonei ar įmonių grupei, įsteigtų Lietuvos Respublikoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Į Lietuvoje įsteigtą priimančiąją įmonę užsienietis iš trečiosios šalies galės būti perkeltas kaip vadovas, specialistas ar darbuotojas – stažuotojas, jeigu atitiks nustatytus kvalifikacijos ir profesinės patirties reikalavimus.

Atsižvelgiant į Vidaus reikalų ministerijos, Migracijos departamento prie VRM ir Valstybės saugumo departamento nuomones, pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirto Seimo Užsienio reikalų komiteto siūlymu, įstatyme įtvirtintas 2 mėnesių prašymų laikinai gyventi Lietuvoje nagrinėjimo terminas, kuomet dėl tokio prašymo kreipiasi bendrovės viduje perkeliami užsieniečiai – įmonių vadovai ir aukštos profesinės kvalifikacijos specialistai.

Darbuotojams – stažuotojams nustatytas ne ilgesnis nei 3 mėnesių leidimo laikinai gyventi išdavimo terminas. Be to jiems bus taikomi reikalavimai turėti stažuotės sutartį (ir stažuotės programą); aukštąjį universitetinį išsilavinimą; būti tam tikrą laikotarpį išdirbus siunčiančioje užsienio valstybėje įsteigtoje įmonėje.

Įstatyme įtvirtinta, kad užsieniečio perkėlimas įmonės viduje, įskaitant judėjimą tarp priimančiųjų įmonių, įsteigtų kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, negali trukti ilgiau negu 3 metus, kai jis perkeliamas įmonės viduje kaip vadovas arba kaip specialistas, ir negali trukti ilgiau negu vienus metus, kai perkeliamas įmonės viduje kaip darbuotojas – stažuotojas. Pasibaigus šiam laikotarpiui, užsienietis privalo išvykti iš Lietuvos Respublikos į užsienio valstybę, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė. Naujas prašymas išduoti leidimą laikinai gyventi šiame straipsnyje nustatytais pagrindais gali būti pateiktas ne anksčiau kaip praėjus 3 mėnesiams nuo užsieniečio išvykimo iš Lietuvos Respublikos dienos, jeigu jo perkėlimas įmonės viduje truko šioje dalyje nurodytą ilgiausią leidžiamą perkėlimo įmonės viduje laikotarpį.

Pataisos priimtos už balsavus 84, prieš – 4, susilaikius 25 Seimo nariams. Jos įsigalios 2017 m. rugsėjo 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: