Folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“ puoselėja vertybes ateities kartoms (0)

Skamba skamba kankliai 2017_lrp.lt

Folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“ 2017m. | lrp.lt nuotr.

Gegužės 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino seniausios šalyje folkloro šventės „Skamba skamba kankliai“ dalyvius, rengėjus ir svečius.

„Jau keturiasdešimt penktą kartą Vilniaus senamiesčio gatvėse ir aikštėse aidi, skamba, vingiuoja liaudies muzika, dainos ir šokiai. Tai – festivalio „Skamba skamba kankliai“ dovanos visiems Lietuvos žmonėms“, – rašoma šventę globojančios Prezidentės sveikinime.

Pasak šalies vadovės, festivalio sėkmę lemia unikalus jo rengėjų ir dalyvių ryšys su folkloru, kuris per amžius išsaugojo lietuvišką pasaulėvaizdį, mūsų kultūrinius simbolius ir vertybes. Prezidentės teigimu, šventės festivalis taip pat moko atrasti ir pamilti liaudies muziką, ją saugoti ir puoselėti ateities kartoms.

Šalies vadovė, dėkodama visiems, kurie su pasididžiavimu dėvi tautinius aprėdus, dainuoja liaudies dainas, seka pasakas, šoka senuosius šokius ir perduoda šį kultūros lobyną jaunajai kartai, linkėjo, kad šventės aidai dar daug dešimtmečių džiugintų folkloro mylėtojus ir visus Vilniaus svečius.

Šiemet šventė „Skamba skamba kankliai“ vyks net 6 dienas, jame dalyvaus per 1500 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio, bus surengta 40 nemokamų renginių – šokių ir pasidainavimo vakarų, susitikimų, koncertų, kurių dalis šiemet pasieks ir miesto gyvenamuosius rajonus.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: