Apdovanoti mažieji pasakų kūrėjai (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Gegužės 5 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apdovanoti 10-ojo mažųjų rašytojų konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ laimėtojai.

Konkurso nugalėtoju – auksinės pasakos autoriumi ir auksinės pasagos laimėtoju – išrinktas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos ketvirtokas Karolis Račkauskas (mokytoja Elona Jankūnienė). Jo pasaka „Nepaprasta dovana“ šiemet pripažinta geriausia.

Sidabrinės pasakos titulai atiteko ketvirtokės Aušrinės Petrauskaitės iš Kučiūnų (Lazdijų r.) kūriniui „Tėviškės kvapas“ (mokytoja Laima Petrauskienė) ir pasakai „Našlaičio dalia“, kurią sukūrė Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ketvirtokė Skaistė Daunoraitė.

Apdovanoti ne tik šių trijų pasakų autoriai. Vertinimo komisija išrinko nugalėtojus perspektyviausios, istoriškiausios, gerumo, stebuklingiausios, meilės, mitologinės, auklėjamosios, nuotaikingiausios, pamokančios, draugiškiausios, aktualiausios, gamtosauginės ir muzikaliausios pasakų kategorijose. Nominacijų globėjais tapo ir vaikams dovanas įsteigė menininkai, žurnalistai, Seimo nariai, Valdovų rūmai, UNICEF ir kitos organizacijos.

Šiemet konkursui atsiųsta beveik 400 pasakų. Jas kūrė vaikai, gyvenantys ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, JAV, Airijoje, Anglijoje. Vaikų kūryboje atsiskleidžia jų emocinis pasaulis, baimės, lūkesčiai, vertybės, gėrio ir blogio samprata. Pasitelkiant tradicinę pasakos formą interpretuojama Lietuvos istorija, mitologija, perteikiama mokyklos ir šeimos gyvenimo kasdienybė, atspindimos tokios šiandienos socialinės aktualijos ir problemos kaip emigracija ar patyčios.

„Kiekvienais metais vaikų kūryba darosi brandesnė, tobulėja. Jie rašo įdomiai, vaizdingai, įpina daugiau aplinkos pažinimo, buities, etnokultūros elementų, folkloro, bet, pastebime, kad trūksta pagrindinių pasakos elementų, ypač pabaigos ir pasakiškų personažų veiksmų dinamikos. Kartais blogio ir gėrio kova pavaizduojama vienu menku epizodu, o pasaka aprašomojo pobūdžio“, – apie mokinių kūrybą kalbėjo konkurso iniciatorius leidyklos „Kalendorius“ vadovas Aurelijus Noruševičius.

Gražiausi kūriniai tradiciškai pateko į analogų pasaulyje neturinčią rinktinę „Lietuvos vaikų pasakos“. Knygoje, kurią išleido leidykla „Kalendorius“ – 32 pasakos, iliustruotos dailininkės Ievos Židonytės-Kavaliauskienės.

Pagrindinis konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ tikslas – ugdyti vaikų kūrybiškumą, meninius gebėjimus, pilietinį sąmoningumą ir pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai bei tradicijoms pasitelkiant seniausią ir vaikams suprantamiausią folkloro formą – pasaką.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VšĮ „Aitvaro pasaga“. 

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: