Pavilnių regioniniame parke apsilankė Europos Komisijos atstovai (0)

EK ir „LIFE Viva Grass” komanda Ribiškėse | R. Norvaišaitės nuotr.

EK ir „LIFE Viva Grass” komanda Ribiškėse | R. Norvaišaitės nuotr.

Balandžio 25 d. atsinaujinusiu Ribiškių pažintiniu taku žingsniavo Europos Komisijos atstovai. Į Pavilnių regioniniame parke esančią trasą svečiai atvyko siekdami įvertinti 2015 metais čia vykusius pievų atkūrimo darbus bei susipažinti su kitais pievų išsaugojimu besirūpinančio projekto „LIFE Viva Grass“ pasiekimais.

„Ribiškės yra įspūdinga vieta, kurioje kaip niekur kitur atsiskleidžia reljefo ir kraštovaizdžio grožis. Visa tai pamatyti galime tik tada, kai čia plytinčios pievos prižiūrimos. Daugiau nei 15 metų šias vaizdingas vietas slėpė sužėlę krūmai ir tik po 2015 metais vykdytų pievų atkūrimo darbų bei pėsčiųjų trasos įrengimo viliečiai ir miesto svečiai gali visokeriopai džiaugtis čia slypinčiais gamtos turtais“. – sako Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė ir projekto „LIFE Viva Grass“ komandos narė dr. Jolanta Radžiūnienė. Gamtininkė kviečia išbandyti ilgąją (6 km) arba trumpąją (2,5 km) Ribiškių tako tarsą ir apžiūrėti naujai įrengtus informacinius stendus.

Take lankęsis Europos Komisijos atstovas Lašlo Bėčis (László  Bécsy) sako: „Pievos yra vertingos ne tik dėl to, kad jose tarpsta daugybė augalų ir gyvūnų rūšių, bet ir dėl to, kad jos kuria pridėtinę vertę vietos gyventojams“. Apie šią vertę daugiau sužinosite apsilankę Ribiškių pažintiniame take.

Ribiškių kraštovaizdis – atkurtos pievos | Rengėjų nuotr.

Ribiškių kraštovaizdis – atkurtos pievos | Rengėjų nuotr.

Projekto „LIFE Viva Grass“ metu ne tik atkuriamos vertingos pievos, pavyzdinėse teritorijose įrengiami informaciniai stendai, bet ir kuriama Integruoto planavimo priemonė, įgyvendinami kiti veiksmai, padedantys išsaugoti didelės gamtinės vertės pievas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: