Trečiadienis, 8 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Į Druskininkus sumanūs vietos gyventojai vilioja ir amatais

www.alkas.lt
2017-03-25 11:25:25
23
PERŽIŪROS
0
Į Druskininkus sumanūs vietos gyventojai vilioja ir amatais

lsveikata.lt nuotr.

lsveikata.lt nuotr.
lsveikata.lt nuotr.

Druskininkai – Dzūkijos perlas ir vienas gausiausiai lankomų Lietuvos kurortų, turistų mėgstamas dėl įspūdingos gamtos bei didelės poilsio centrų ir gydyklų pasiūlos. Vis dėlto tik nedaugelis žino, kad toliau už miesto taip pat verda gyvenimas – netoliese įsikūrusiuose kaimuose ir miesteliuose galima mėgautis išskirtinėmis vietos gyventojų siūlomomis pramogomis bei unikaliais turistiniais maršrutais.

Štai vos 6 km nuo Druskininkų nutolusiame Didžiasalyje smalsuolius pasitinka sūrių gamintoja Gražina Auguvienė. Moteris savo gaminamais gaminiais ir jau beveik 5 metus vedama žaisminga edukacine programa garsina Druskininkų kraštą ir pritraukia minias turistų, kurie su malonumu kelias valandas gilinasi į sūrininkės amato subtilybes bei ragauja įvairiausius sūrius. O štai Leipalingio miestelyje galima susipažinti su kalviu Juozu Kavaliausku. Jis vasaros sezono metu moko turistus kalvystės meno ir nukala ne vieną dešimtį pasagų per dieną, kurias išdalija laimės išsiilgusiems turistams.

Subūrė vietos amatininkus

Gražinos ir Juozo programos – tai tik kelios iš daugelio pramogų, kurias kurorto apylinkių svečiams gali pasiūlyti vietos viešoji įstaiga „Sūrūs vėjai“, įkurta šiame krašte įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę LEADER. Sumani vietos veiklos grupė sugalvojo, kaip, pasinaudojus žymiu Druskininkų vardu, kurorto sėkmės dalimi paversti ir kaimo vietoves. Sujungusios pajėgas, Druskininkų vietos veiklos grupė (VVG) ir veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ įsteigė viešąją įstaigą „Sūrūs vėjai“, telkiančią krašto amatininkus ir pramogų kūrėjus bei siūlančią patrauklius turizmo maršrutus.

„Druskininkai ypatingi ne tik gražia gamta, gydyklomis, vandens ar žiemos malonumais, bet ir išskirtinėmis pramogomis. Norėjome tą sūrų vandens kvapą paskleisti ir į kaimą – kad vėjas žmones atpūstų ne tik į Druskininkus, bet ir aplink, kur yra daugybė ne mažiau įdomių atrakcijų“, – apie simbolišką įstaigos pavadinimą pasakoja Druskininkų VVG administratorė ir „Sūrūs vėjai“ direktorė Agnė Jezepčikaitė–Gaidienė.

Įstaigos taktika – išnaudoti plačiai išreklamuotą Druskininkų vardą ir siūlyti kitokias pramogas Druskininkų krašte – puikiai suveikė. Šiandien „Sūrūs vėjai“ siūlo apie 20 skirtingų pramogų, tokių kaip dzūkiška vakaronė, sūrių gamybos ir degustacijos, bitininkystės, keramikos, aromaterapijos, pynimo, kalvystės ir kitos įvairios programos. Apjungdama skirtingas veiklas, įstaiga kuria specialius pasiūlymus įmonėms, mokykloms ir turistų grupėms.

„Mes ne tik suteikiame pramogą krašto svečiams, bet ir siūlome galimybę vietos gyventojams, ūkininkams, amatininkams ir kaimo bendruomenėms parduoti savo paslaugas, produktus ar dirbinius, taip realizuojant savo gebėjimus, potencialą bei gaunant papildomų pajamų. Dėl to druskininkiečiai ir kurorto svečiai turi galimybę pažinti Druskininkų kraštą, dzūkiškas tradicijas, dalyvauti pramoginėse bei edukacinėse programose, o vietos gyventojai džiaugiasi galėdami pristatyti savo kraštą“, – pasakoja A. Jezepčikaitė–Gaidienė.

Jos teigimu, pagrindinę gautų pajamų dalį uždirba programas vedantys edukacininkai, o įstaigos gauta dalis investuojama į tolesnį projekto viešinimą. Šiuo metu „Sūrūs vėjai“ apima apie 25 paslaugų teikėjus, kurie įtraukia per 110 kaimo gyventojų.

Parama – įvairioms bendruomenių iniciatyvoms

Šiandien vieningai sutariama, kad klestintis Lietuvos kaimas – būtina sąlyga siekiant visos šalies bei jos gyventojų gerovės. Todėl naujojoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje regioninės politikos srityje keliamas tikslas užtikrinti Lietuvos regionų konkurencingumą bei aukštą gyvenimo kokybę juose.

Siekiant prikelti Lietuvos regionus naujam gyvenimui, gali padėti ir Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis finansuojama LEADER programa. Šiuo metu LEADER programa Lietuvoje mini jau trečią vietos plėtros  strategijų įgyvendinimo etapą, naujuoju finansavimo laikotarpiu (2014–2020 m.) įgyvendinimą bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu.

Bendruomenių ir kitų vietos organizacijų lyderiai ir kiti vietos plėtra suinteresuoti asmenys, norintys gauti paramą vietos projektams įgyvendinti pagal KPP priemonę „LEADER“, gali kreiptis į kaimo vietovėse veikiančias  VVG, kurių Lietuvoje yra 49. Vietos projektų paraiškos turėtų būti teikiamos pagal VVG 2016 m. vietos plėtros strategijose numatytas priemones. Nauji projektai bus įgyvendinami iki 2023 metų, o į Lietuvos kaimo ateitį pagal priemonę „LEADER“ iš viso bus investuota daugiau nei 110 mln. eurų.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Auga baltarusių susidomėjimas lietuviškais amatais, ypač kulinariniu paveldu
  2. Į etnografinį Musteikos kaimą – mokytis senųjų amatų (nuotraukos)
  3. Pirmieji turizmo naujoves Lietuvoje pristatys dzūkai ir sūduviai

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

NATO valstybių vadovai viršūnių susitikime Ankaroje 2026 m.
Užsienyje

NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija

2026 07 08
Ukrainos vėliava
Lietuvoje

Ukrainą pasieks daugiau kaip 400 tūkst. eurų vertės Lietuvos parama

2026 07 08
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas Ankaroje: taikos užtikrinimas per stiprybę turi tapti naujuoju Aljanso kelrodžiu

2026 07 08
Vilniaus arkikatedra
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė išsamiausiems iki šiol moksliniams tyrimams Arkikatedroje

2026 07 08
Tilto statybos
Gamta ir žmogus

Sostinėje kyla naujas tiltas per Nerį

2026 07 08
Poilsio aikštelės atnaujinimas
Lietuvoje

Kelyje A1, ties Ariogala, atnaujinama poilsio erdvė

2026 07 08
Autobusas
Lietuvoje

Visas judumas Vilniuje – vienoje naujoje programėlėje

2026 07 08
Lėktuvas
Lietuvoje

Užkirstas kelias kompensacijų už atšauktus ir vėluojančius skrydžius mažinimui

2026 07 08
Vyriausybė pritarė: nuo metų vidurio didesnės pensijos
Lietuvoje

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

2026 07 08
„Gimtoji kalba“
Kalba

Išleistas 6-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 07 08
Seimas
Lietuvoje

Seimas ėmėsi Konstitucinės pataisos dėl branduolinio ginklo draudimo panaikinimo

2026 07 07
Vairuotojo pažymėjimas
Lietuvoje

„Regitra“ nuo šiol siųs vairuotojams papildomus pranešimus

2026 07 07

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • P.Skutas apie Ž. Šaknys. Sūduva – istorinė teritorija, etnografinis regionas ar tarmė?
  • Andriejus Vigirinskij, Vitalijus Dykij apie Prasidedant NATO viršūnių susitikimui 91 proc. lietuvių remia narystę Aljanse
  • Konstantinas Bondarenko, Artiom Majak apie Prasidedant NATO viršūnių susitikimui 91 proc. lietuvių remia narystę Aljanse

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija
  • Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • Ukrainą pasieks daugiau kaip 400 tūkst. eurų vertės Lietuvos parama
  • Prezidentas Ankaroje: taikos užtikrinimas per stiprybę turi tapti naujuoju Aljanso kelrodžiu

Kiti Straipsniai

„Lauksnos“

Į Klaipėdą sugrįžta „Lauksnos“ – penkios dienos pasaulio papročių!

2026 07 08
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Rasos Leipalingyje

Rasos (Joninės) Druskininkuose: nuo ramybės oazės kurorte iki Rasų paslapčių Leipalingyje

2026 06 20
Druskininkams -Europos medžių miesto apdovanojimas

Druskininkai paskelbti 2026 metų Europos medžių miestu

2026 06 18
Projekto vizualizacija

M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose bus pradėti atnaujinimo darbai

2026 05 19
Sūriai

Kad protėvių amatai taptų kultūros paveldu

2026 05 17
Atvykstamasis turizmas

Atvykstamajam turizmui į Lietuvą skatinti bus paskirstyta 70 tūkst. eurų

2026 04 30
Vidur girių 2026

Šlapdriba neišgąsdino šventės „Vidur girių“ Dzūkijoje dalyvių

2026 04 28
Vytautas Sinica, karinis poligonas

V. Sinica. Reikalingi poligonai, reikalinga pagarba

2025 12 29
VšĮ „Keliauk Lietuvoje“

Turizmo sėkmingiausieji 2025 – balsavimas prasideda!

2025 12 18

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • P.Skutas apie Ž. Šaknys. Sūduva – istorinė teritorija, etnografinis regionas ar tarmė?
  • Andriejus Vigirinskij, Vitalijus Dykij apie Prasidedant NATO viršūnių susitikimui 91 proc. lietuvių remia narystę Aljanse
  • Konstantinas Bondarenko, Artiom Majak apie Prasidedant NATO viršūnių susitikimui 91 proc. lietuvių remia narystę Aljanse
  • skt. apie Ž. Šaknys. Sūduva – istorinė teritorija, etnografinis regionas ar tarmė?
Kitas straipsnis
Bronius Bradauskas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

„Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Bronius Bradauskas – laukia nelengvas darbas (video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai