A. Zolubas. Antisemitizmo skatinimo vajus tęsiasi (26)

Algimantas Zolubas | asmeninė nuotr.

Algimantas Zolubas | asmeninė nuotr.

Kaip skelbia žiniasklaida, Lenkijoje padaugėjo antisemitizmo apraiškų. Varšuvos universiteto tyrimų centras nustatė, kad 2014–2016 metais padidėjo tolerancija kalboms, kurstančioms neapykantą žydams. Tai ypač būdinga jauniems lenkams, interneto vartotojams. Šį tyrimą atliekant buvę apklausta 1000 suaugusiųjų ir 700 jaunuolių. Tik 23 nuošimčiai apklaustų lenkų prisipažino teigiamai vertinantys žydų tautybės žmones. 2015 metais šis skaičius buvo penkiais nuošimčiais didesnis. Tyrimo autoriai pakantumo antisemitizmui augimą sieja su islamofobijos paaštrėjimu ir didesniu nusiteikimu prieš migrantus.

Varšuvos universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad musulmonų baimė, kilusi 2014–2016 metais, dar pakurstė žmonių nusistatymą prieš žydus. Tai nepriklauso nuo jų amžiaus ar politinių pažiūrų. Tyrimas rodo, kad 2016 metais 37 nuošimčiai apklaustųjų išreiškė neigiamą požiūrį į žydus, o pernai tokių žmonių buvo 32 nuošimčiai. Daugiau kaip pusė (56 nuošimčiai) apklaustųjų teigė, kad nepriimtų į savo šeimą žydo. Tai 10 nuošimčių daugiau negu 2014-aisiais. Apie trečdalį apklaustųjų tvirtino, kad jie nenorėtų gyventi žydų kaimynystėje. Apie 11 nuošimčių suaugusiųjų ir 24 nuošimčių jaunesnių lenkų prisipažino retkarčiais pasisakantys prieš žydus.

Antisemitizmo apraiškų padaugėjimo susiejimas su islamofobija, regis, neturi pagrindo, nes žydams islamas tiek pat artimas kaip lenkams budizmas, todėl kaltinti žydus islamo plėtra Lenkijoje turėtų būti absurdiška.

Jei čia pat palyginimui padarytume apklausą Lietuvoje, įtariu, kad gautume panašius rezultatus, nors čia islamofobijos apraiškų neteko girdėti. Priežasties reikėtų ieškoti kitur.

Pastaruoju metu žiniasklaida, tarsi gardžiuodamasi savinieka, skelbia vis naujus rašinius, kaip lietuviai bendradarbiavo su naciais, kaip išduodavo bei žudė žydus, kaip grobstė jų turtą. Nors žinotina, jog tie vagys nebuvo nacionalistai, jog ir į Sibirą ištremtų lietuvių turtu nesibjaurėjo, jog jie drauge buvo entuziastingas stribų rezervas. Pasiskaičius tų rašinių komentarus, rasime pakankamai ir antisemitinių, deja, išprovokuotų. Antai Rūtos Vanagaitės knyga jau pačiu provokuojančiu pavadinimu „Mūsiškiai“ skatino lieti tiek dėl knygos antraštės, tiek dėl jos turinio neadekvačius jausmus. Neseniai aktyviai viešintos žinios, interviu, reportažai apie „pasaulinį sąskrydį“ Molėtuose, primenant, kaip lietuviai (molėtiškiai) žudė ir naikino žydus. Panašų „sąskrydį“ Veliučionyse netoli Vilniaus vėl skelbė R. Vanagaitė.

Ar tai tautos kaltės išpažinimo bei  atgailos apeigos, ar tautinio kiršinimo vajaus sudedamoji dalis? Tarsi mūsų kiršintojams neaišku, kad ne Lietuva vykdė tuos nusikaltimus, nes mūsų valstybė buvo okupuota vokiečių nacių ir tik okupacinei valdžiai verčiant būta talkininkų iš lietuvių, lenkų, rusų ir net žydų pusės. Todėl po panašių rašinių ar akcijų pasipila komentarai, tarp kurių pakanka antisemitinių ir net teisėsaugos dėmesio vertų. Panaši padėtis Lenkijoje, todėl ir vertinimai atitinkami.

Paskutiniojoje Virginijaus Savukyno, LRT televizijos laidoje „Istorijos detektyvai“ buvo pristatyta Arkadijaus Vinokuro knyga „Mes nežudėme“. Kalbintas knygos autorius pasakojo, kaip jis apklausinėjo žydšaudžių vaikus bei anūkus dėl žydų genocido vertinimo. Jis perskaitęs 426 LAT Aukščiausiojo teismo nutartis ir 75 tomus baudžiamųjų sovietinių metų bylų, iš jų atrinkęs 35, su kuriomis susijusius žydų genocido dalyvių artimuosius ir kalbinęs. Ar autoriaus siekis buvo nuoširdžiai užjausti nekaltus žydų genocido dalyvių artimuosius? Tai labiau panašu į keršto siekį tiems artimiesiems, kad jie ir kiti žinotų jog jo tėvas ar senelis buvo žydšaudys. Juk A. Vinokuro interviu su vaikais, vaikaičiais yra tartum KGB persekiojimams. Ko nepadarė sovietai, dabar daro Vinokuras su Savukynu.

Dera užjausti autorių dėl jo šeimos tragiško likimo, tačiau ar žuvusiųjų atmintį p. Vinokuras savo knyga įamžino, ar tik esmingai prisidėjo prie besitęsiančio antisemitizmo skatinimo vajaus?  Jis ir skaitytojas nesunkiai ras delfi.lt, 15 min.lt interviu (Arkadijus Vinokuras: Holokausto vykdytojų palikuonys – irgi aukos) komentaruose pakankamai antisemitinių pasisakymų, nes Vinokuras kagėbistiniu būdu galimai prievartavo žydšaudžių palikuonis. Kita vertus, sukeltas šaršalas komentaruose, gera dirva antisemitizmo provokatoriams kedenti juos, rodyti, kokie antisemitai tie lietuviai.

Išvešėjęs lietuvių kaltintojų žydšaudyste vajus – bevaisis, jis tik kiršina, provokuoja antisemitizmą. Bet juk tai gali būti zadanija (užduotis) – sukelti neįmanomą sugyventi atmosferą, juolab kokius išpuolius. Nejaugi zadanijos vykdytojai nenutuokia kokios nedraugiškos šalies užduotį vykdo? Patys ir per draugiškos šalies nedraugišką „žydšaudžių medžiotoją“.

Žydų ar kitos kilmės lietuviai (Lietuvos piliečiai) turi būti vertinami vienodai, kaip lietuvių kilmės lietuviai, todėl kiršinimus, nesantaikos provokavimus būtina atpažinti, juos pasmerkti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. Diedas:

  A.Zolubas teisus.
  Vyksta karas. Informacinis karas. Rusai ruošdami sau palankią “išvaduotojišką” informacinę aplinką meta milžiniškus pinigus. Televizija ir pagrindiniai informaciniai portalai daug metų užkišti lietuvišką savigarbą menkinančiu šlamštu ir netiesioginiu rusų ir jo caro šlovinimu.
  Taip pat skleidžiama žinia, kad lietuviai labai blogi, naikintini osobiai. Vyksta kurstymas prieš žydus. Komentaruose troliai propaguoja atisemitizmą (Alke žr.”tykras liatuvys”)komentarus ir tuo pat metu visais kanalais bukai brukama, kad visi lietuviai tokie.
  Ir lenkų korta mesta į lošimą. Visokiausi sinicos, tuo metu kai reikia vienytis, kapstydamiesi po mėšlą, kursto tautinę nesantaiką.
  Nuo savęs pridėsiu.Turiu daug bendradarbių lenkų, Iš visų per gyvenimą sutiktų tautybių, mentalitetu ir mastymu tai artimiausi lietuviams žmonės. Yra labai gerų lenkų. Tie 100proc. lietuviško kraujo ir kilę iš lietuvių. Tik to nepripažysta, nes pas juos, tamsuomenei tikinčiai internetu vietiniai sinicos irgi praplovę smegenis.
  Kai bendradarbiai olandai su nerimu laukia kas bus su NATO ir bijo rusų invazijos, Lietuvoje liaudis kratosi, kaip prie ruso buvo gerai. Kai Belgijoje kebabinės savininkas arabas, kažkodėl džiūgauja, kad neužilgo visa Europa kalbės rusiškai, mūsų intelektualai panirę į diskusijas apie neoliberalizmo pavojų.
  Žiūrint iš šalies į Lietuvoje skleidžiamą propagandą darosi baisu. Didžioji dalis žiniasklaidos, televizijos, kino meno, teatro, knygų leidybos darbuojasi smegenų plovimo rusų naudai fronte.
  Pokariu visi padugnės užsirašė skrebais, šiuolaikinio karo metu – apmokamais smegenų plovėjais
  Viskas kaip iš karybos vadovėlių. Pirmiausia karo stadija – priešo demoralizavimas.
  Šitai pas mus jau padaryta. Net su kaupu.
  Telieka sulaukt “išvaduotojų”

  • Nuo to, kad tu jų bijosi, jiems pataikausi, tavęs nuo jų puolimo tikrai neišgelbės.
   Be to, seniai žinoma, kad žydai nėra tauta (tauta galime vadinti TIK jehudimus, kaip save vadina izraelitai, nes jie turi savą žemę).
   Todėl ir ne semitai.
   Dėl ko visos tos kalbos apie antisemitizmą yra bereikalingas sau vėžio varymas.
   Yra tokių, kurie, neturėdami ką veikti, save smaugia.
   Bet ar tai protinga?

  • Pikc:

   Įdomus “libkoninės šizofrenijos” atvejis – tūlas libkonas save mato kaip “didį kovotoją su rasieja” – bet pasiunta, jei kas išdrįsta kritikuoti aršiai prorusišką “liankų” neojedinstvą. 🙂
   Įdomiausia, kad straipsnis, šiaip jau, NE apie tomaševskininkus, o apie pačių žydų kurstomą antisemitizmą – ir aktyviausi kurstytojai (pvz. visokie davidai kacai) YRA susiję su kremlinėmis organizacijomis (“Mir bez nacizma”) – bet “didiesiems antirusams” tai nerūpi – jų priešai yra tautiškumą puoselėjantys ir neomarksizmo/neoliberalizmo grėsmę suvokiantys lietuviai. 🙂
   Beje, informacinis karas TIKRAI vyksta – bet tiek libkonai, tiek jų dvasios broliai koloradai mato jame tik VIENĄ pusę. Selektyvus aklumas – fanatizmo požymis. Juokinga, bet būtent libkonai ir yra tai pačiai Rusijai naudingiausi. 🙂

 2. Išvaryti iš Ispanijos:

  Kelionėje į Šveicariją lydėjusi gidė-žydė papasakojo, kad tik 2016 metais pasibaigė Ispanijos karaliaus paskelbtas žydų išvarymas ir uždraudimas žydams net 1000 metų gyventi Ispanijoje.Įdomu, kad apie šią istorinę detalę nėra nei vienos žinutės viešoje erdvėje .
  Buvo daug tautų genocidų-Amerikos indėnai išnaikinti , armėnai, ukrainiečiai-numarinti badu ir išžudyti,sunaikinta rusų tautos milijonai,abu pastarieji – vadovaujant žydų komisarams. Nėra nei tiek filmų, nei knygų, ir niekas neatgailauja.
  O kodėl-tik žydai? dėl to, kad įkalti kaltės jausmą , bet šlykščiausia, kad tuo užsiima Lietuvoje gyvenantys subinlaižiai.

 3. Citata: “Ko nepadarė sovietai, dabar daro Vinokuras su Savukynu”.

  Autorius aiškiai nusišneka:
  A.Vinokūro, nors ir smarkliai pavėluota, bet reikalinga Lietuvai išvada yra ta, kad lietuviai nėra žydšaudčių tauta.
  Beje, A.Vinokūras, skirtingai nuo kitų “žydų”, save vadina lietuviu – žydų kilmės 🙂 lietuviu, kas yra, be jokios abejonės, ne be mūsų, jo kritikų, įtakos. Bet jei žodį žydų pakeistų į žodį judėjų (nes jie laiko save palikuonimis kadu kady išsigelbėjusių iš Judėjos palikuonimis), tai būtų netgi tikslu, sakyčiau.
  Palygink: totorių, karaimų, rusėnų ir pan. kilmės lietuviai.

 4. tikram lietuviiu: 2017 01 28 10:24:

  Radai naujieną – Vinokuro išvadą (kam jis atstovauja?) – lietuviai nėra žydšaudžių tauta. Tą jau yra pasakiusi Lietuvos žydų bendruomenei atstovaujanti pirmininkė p. Faina Kukliansky.

  Radai dar Vinokuro naujieną – „žydų kilmės lietuvis!“. Jokia naujiena. Visi Lietuvos piliečiai yra lietuviai, bet gali būti ir ne lietuviškos kilmės. Šveicarų net tautybės nėra, tačiau ten gyvena prancūzų, italų, vokiečių retoromanų kilmės šveicarai.

  Tai kas čia nusišnekėjo?

 5. Vytas:

  Nesutinku su A.Zolubo vertinimu, kad tokių veikėjų , kaip R.Vanagaitė, A.Vinokuras, V.Savukynas skatina antisemitizmą. Be to, ir šis terminas yra gana nevienareikšmis-semitų tautų sąraše ne vien tik žydai. Mano manymu šių veikėjų tikslas- sumenkinti, suniekinti lietuvių tautą, pabrėžiant tik neigiamus Lietuvos valstybės gyvenimo momentus ir veikėjus. Patys žydai, turiu omeny jų elitą, padarė daugiausiai, kad pasaulyje vyrautų neigiamas požiūris į žydų tautą, o jie tuo galėtų naudotis. Ir naudojasi. Paminėsiu tik vieno žydų veikėjo, Michaelio Laitmano, žodžius: “Pasirinkimo laisvė egzistuoja tik mums, žydams…” Tuo viskas ir pasakyta, visi kiti yra antrarūšiai.

 6. Žemyna:

  Deja, Vanagaitė buvo gyvas pavyzdys to, kas visada istorijoje vykdavo po politinių perversmų – tuoj pat rasdavosi egzaltuotų asabų, pulkeliais triukšmingai besiveržiančių „pažangos tamsuoliams nešti”, „tikrųjų tiesų” mokyti ir gauti atlygį už „nuopelnus”. Niekas taip entuziastingai nevykdydavo „aukščiau sėdinčiųjų” skirtų užduočių, kaip tokios asabos; niekas tiek pikto nėra savo tautoms daręs…
  A. Vinokuras po šio savo pareiškimo gerokai reabilitavosi mano akyse, nors anksčiau mintyse ne sykį esu jam galvą nukandusi…
  Už ką karo metų ir šiandienę lietuvių tautą į purvą voluoja lietuviškieji dobrovolcai neokomsomolcai? (Beje, kaip ši situacija primena visų laikų ir visų spalvų okupantų elgseną – VIETINIŲ entuziastų rankomis purviniausius darbus nudirbti … ) Ogi voluoja už tai, kad KARO metu ne absoliučiai visi buvo narsumo ir pasiaukojimo dėl kitų pavyzdys, ne visi buvo išmintingi ir profesionaliai susiorientuojantys, bei kad tada niekur neišnyko kriminaliniai nusikaltėliai, neišgaravo tradiciškai kolaboravimu laisvę norėję pelnyti kaliniai, kad jie pasinaudojo proga nebaudžiamai žudyti…
  Ką gi, toks „pažanguolių” darbas… Jie tik dar kartą patvirtina, kad savo tautą išduodančių, apspjaudančių visada buvo ir bus visose tautose.
  O ką kiti? Ką emigravusieji mūsų litvakai, ir ką čia gyvenantieji? TYLI.
  Bet jie netylėjo, kai, remiantis turimais įrodymais, jų tautos sūnus siekta patraukti atsakomybėn už JŲ nusikaltimus Lietuvos piliečiams, įvykdytus kolaboruojant okupantams… Tokiais atvejais kyla triukšmas ir protestai, vyksta „круговая порука”. Nors kaltinimas tas pat = bausti kaltus už kolaboravimą okupantui. Kitam, bet – okupantui.
  Visgi atsirado du litvakai – pirma F. Kukliansky, neseniai – A. Vinokuras, kurie TAIKOS metu, KITIEMS TYLINT, IŠDRĮSO pasakyti, jog lietuvių tauta ne žydšaudžiai.
  Kaip yra, kad TAIKOS metu, kai niekas nelaiko nukreipęs į tave taikiklio, iš tokio skaičiaus čia ir emigracijoje gyvenančių litvakų neatsiranda daugiau DRĮSTANČIŲ PASIPRIEŠINTI PUOLIMUI? Juk ne karas, kaip tada buvo, nerizikuoji būti nušautas ar ištremtas už nelojalumą okupantui?
  Kodėl lygiagrečiai neorganizuotos priemonės, skirtos garsiai, viešai tiesą sakyti – nešmeižiant, nesupriešinant litvakų su lietuviais? Kodėl iš jų pusės TYLĖJIMU, NESIKIŠIMU (masiškai?) kolaboruojama su tais, kas turi būtent priešingų tikslų? Kodėl iš jų pusės nebuvo trukdoma šiam piktybiškam, brutaliam ANTISEMITIZMO VAJUI, kaip visai teisingai apibūdino autorius? Juk iš dalies jis savo tikslų pasiekė – tokį nepelnytą įskaudinimą sunku užmiršti… Ypač tiems, kieno artimieji rizikavo gyvybe gelbėdami ir niekada apie tai nei kalbėjo, nei padėkos laukė.
  Štai tokioje dabartinėje situacijoje, taip elgiantis likusiems litvakams, p. p. F. Kukliansky ir F. Vinokuro pareiškimai yra tikrai DRĄSŪS, ir jiems už tai PAGARBA.

 7. g:

  Taip, labai teisingas straipsnis, pritariu 100%.

  • Yra trūkumų.
   Štai ką sako ukrainiečiai apie tuos, kurie gimė, gyvena Ukrainoje, bet savęs nelaiko ukrainiečiais – vis rodo dantis gimtąjai šaliai:
   “Москаль – це не житель Россii. Це та падлюка, яка живе на Украiнi i йому все не подобаэтся: нi iжа, нi мова, нi наши вродливы жiнки. Але и до Россii ця тварюка ихати не хоче!”
   Neatpažįsti tokių Lietuvoje?
   Autoriui jie … labai geri žmonės.
   Kaip sakoma: su kuo sutapsi, toks ir pats tapsi!

 8. Eirimas:

  Alkas nusmuko iki Putino Rusijos lygio. Apgailėtina.
  Lietuvoje buvo masiškai žudomi žydai, tas įvyko labai per trumpą laiką ir labai radikaliai. Ir tą padarė tikrai ne vien vokiečiai (jų pajėgumų niekaip nebūtų užtekę keliems šimtams tūkstančių žmonių sunaikinti. Tai mūsų Lietuvos istorijos viena tragiškiausių vietų, ir mes turime tą pripažinti. Aplankykite holokausto ekspoziciją Vilniuje, Pamėnkalnio g. 4, o tada rašykite visokias nesąmones. Čia yra lietuvių tautos gėda.

  • Pikc:

   O, teip – tie lietuvei – vysy žydšaudžei, vat! Bet pala, kolektyvinės atsakomybės entuziastai kažkaip linkę pamiršti, kad sovietų okupacija buvo PRIEŠ vokiečių – ir žydų tautybės asmenys sovietams aktyviai talkino, “tą padarė tikrai ne vien sovietai”. Tad, pagal analogiją, sovietinė okupacija ir jos metu vykę kankinimai, žudymai ir trėmimai – žydų “tautos gėda”. Tskant, aplankykite Genocido aukų muziejų Vilniuje, Aukų g. 2A, “o tada rašykite visokias nesąmones”. 😀

   • Eirimas:

    Pikc: apgailėtina dėti lygybės ženklą tarp žydų ir sovietų. Esate bukas ir neišsilavinęs.

    • Citata: “apgailėtina dėti lygybės ženklą tarp žydų ir sovietų”.

     Ir kodėl gi?
     “Совет Народных Комиссаров (Совнарком, СНК) 1918 г.:

     Ленин — председатель, еврей, Чичерин — иностранные дела, русский; Луначарский — просвещение, еврей; Джугашвили (Сталин) — народности, еврей; Протиан — земледелие, армянин; Ларин (Лурье) — экономический совет, еврей; Шлихтер — снабжение, еврей; Троцкий (Бронштейн) — армия и флот, еврей; Ландер — госконтроль, еврей; Кауфман — государственные имущества, еврей; В. Шмидт — труд, еврей; Лилина (Книгиссен) — народное здравие, еврейка; Шпицберг — культы, еврей; Зиновьев (Апфельбаум) — внутренние дела, еврей; Анвельт — гигиена, еврей; Исидор Гуковский — финансы, еврей; Володарский — печать, еврей; Урицкий— выборы, еврей; И. Стейнберг — юстиция, еврей; Фенгстейн — беженцы, еврей.

     Итого, из 20-ти наркомов — один русский, один армянин и 18 евреев”.
     Wiki

    • Pikc:

     Atsižvelgiant į tai, kad aš tiesiog kitai grupei pritaikiau tamstelės “logiką”, siekdamas parodyti jos ydingumą, tas “bukas ir neišsilavinęs” iš tamstelės pusės yra spjaudymas į savo atvaizdą veidrodyje. 😉

  • Tautos nedaro nusikaltimų.

   O žydai – ne tauta.
   Tai dar įžiūrėjo vienas žymiausių jų atstovų – Leninas:
   “Ленин не считал евреев единой нацией, из-за отсутствия у евреев общности территории и языка”.
   http://cyclowiki.org./wiki/Ленин_и_евреи

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: