Nedidelio namo statybai kaime irgi jau reikalingas leidimas (4)

Statybos namas_Jono Vaiskuno nuotr

Statybos | alkas.lt nuotr.

2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujajam Statybos įstatymui ir jo nuostatas detalizuojantiems statybos techniniams reglamentams, prievolė gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) taikoma statant nedidelį gyvenamąjį namą ir ne miesto ribose. Suprojektuotas ir pastatytas pastatas taip pat turi atitikti ir energinio naudingumo reikalavimus.

Anksčiau nesudėtingo II grupės pastato (nuo 50 kv. m iki 80 kv. m bendrojo patalpų ploto, neįskaitant rūsio) SLD buvo privalomas tik statant mieste (daugiau kaip 3000 gyventojų turinčios gyvenamosios vietovės), konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje.

Pagal pakeistą reglamentavimą, norint statyti II grupės nesudėtingą gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) pastatą bet kokioje teritorijoje, reikės parengti statinio projektą ir iš savivaldybės administracijos gauti SLD.

Tiek ankstesnėje, tiek ir nuo Naujųjų metų įsigaliosiančioje Statybos įstatymo redakcijoje nustatyta, kad pastatai (išskyrus ne didesnio kaip 50 kv. m bendrojo naudingojo vidaus patalpų ploto pastatus) turi atitikti minimalius pastatų energinio naudingumo reikalavimus. Taigi projektuojant ir nedidelį gyvenamąjį namą kaime atitinkami projekto sprendiniai turi užtikrinti energinio naudingumo A klasę. Teikiant tvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą, reikia pridėti šio reikalavimo įvykdymą liudijantį dokumentą – pastato energinio naudingumo sertifikatą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Architektė:

    Jei pastatą norėjote registruoti kaip gyvenamą namą, SLD buvo reikalingas, nepriklausomai nuo jo dydžio ir statybos vietos. Ši nuostata galiojo jau gana seniai.

  2. Marija:

    Labai geras straipsnis. Tačiau išties kartais valstybės teisingos santvarkos supratimas būna iškreiptas. Ypatingai kai yra šnekama apie nuosavybės klausimą. Teko susidurti ir patirti savo kailiu, kai tam tikros valdžios institucijos visiškai ignoruoja faktą, kad tam tikras statinys yra teisėta nuosavybė. Prieš pora metų pasistatėme lauko terasą, padedant įmonei http://www.lakede.lt/ . Po kurio laiko išvykome svetur pusei metų. Nesenai grįžome ir radome mūsų pavėsine nugriautą, na tiksliau jos neradome visai. Valdžios institucijos tai įvardijo kaip neleistiną statinį, tačiau buvo visiškai priešingai. Dar dabar miname teismų slenksčius. Ech, gaila, kad mūsų Lietuvėlėje dar taip būna…

  3. Virgis:

    Turiu kaimo turizmo sodybą, mano pavasario planuose – medinė tvora ir mediniai slankiojantys vartai. Įdomu, ar tvorai irgi reikia leidimo? Nesinori, kad vėliau kažkas nugriautų.

  4. Dabar visose statybose reikalingi leidimai bei visokiausi brėžiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: