Seime bus paminėtos Saulės mūšio 780-osios metinės (7)

Saulės mūšis. Voldemaro Vimbos paveikslas

Saulės mūšis | V. Vimbos paveikslas

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 12 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks forumas-minėjimas „Saulės mūšio pergalės reikšmė valstybės istorijoje ir dabartyje“, skirtas Saulės mūšio 780-osioms metinėms.

Renginio dalyvius ir svečius pasveikins Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas. Forumui-minėjimui pirmininkaus Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas. Pranešimus skaitys Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius dr. Valdas Rakutis, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Darius Baronas, Šiaulių universiteto profesorė dr. Rita Trimonienė, Lietuvos edukologijos universiteto doktorantas, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos istorijos mokytojas Algis Bitautas, senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ vadovas Arūnas Bugvilionis, Lietuvos kultūros fondo prezidiumo narys, Lietuvos muzikos akademijos profesorius dr. Jurgis Dvarionas, dokumentinio filmo „Saulės mūšis“ idėjos autorius, scenarijaus bendraautoris Gintaras Songaila ir režisierius, prodiuseris Saulius Bartkus.

2015 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. XII-1964 Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2016 metais sukanka 780 metų, kai įvyko Saulės mūšis, kuriuo pasiekta pasaulinės istorinės reikšmės pergalė, įrašiusi Lietuvą ir visus baltus į Europos istoriją bei atvėrusi kelius Lietuvos valstybės įtvirtinimui, 2016-uosius paskelbė Saulės mūšio metais.

Minėjimo dienotvarkė:

Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo
Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas
Raimundas Paliukas

12–12.10 val.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės
Loretos Graužinienės sveikinimo žodis

12.10–12.30 val.
Kryžiaus žygiai Lietuvos istorijoje ir jos mokyme
Pranešėjas – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo
akademijos profesorius dr. Valdas Rakutis

12.30–12.50 val.
Saulės mūšis: eiga, pasekmės, pamokos
Pranešėjas – Lietuvos istorijos instituto vyresnysis
mokslo darbuotojas dr. Darius Baronas

12.50–13.10 val.
Saulės mūšis ir „savos“ atminties formavimas
Šiauliuose
Pranešėja – Šiaulių universiteto profesorė
dr. Rita Trimonienė
13.10–13.25 val.
Kavos pertrauka

13.25–13.45 val.
Saulės mūšio įvaizdis mokykliniuose istorijos
vadovėliuose
Pranešėjas – Lietuvos edukologijos universiteto
doktorantas, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos
istorijos mokytojas Algis Bitautas

13.45–14.05 val.
Viduramžių ir Saulės mūšio istorinė rekonstrukcija
Pranešėjas – Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“
vadovas Arūnas Bugvilionis

14.05–14.25 val.
Ar reikia Lietuvai Saulės mūšio įamžinimo?
Pranešėjas – Lietuvos kultūros fondo prezidiumo narys,
Lietuvos muzikos akademijos profesorius
dr. Jurgis Dvarionas

14.25–14.50 val.
Dokumentinis filmas „Saulės mūšis“ – nuo idėjos
iki jos įgyvendinimo
Pranešėjai – dokumentinio filmo „Saulės mūšis“ idėjos
autorius, scenarijaus bendraautoris Gintaras Songaila ir
režisierius, prodiuseris Saulius Bartkus

14.50–15.10 val.
Diskusijos, pasisakymai

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *