Liuksemburgo užsienio reikalų ministras siūlo išmesti Vengriją iš ES (3)

Žanas Aselbornas | Y. Kortumo nuotr.

Žanas Aselbornas | Y. Kortumo nuotr.

Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Žanas Aselbornas (Jean Asselborn) pasiūlė išmesti Vengriją iš Europos Sąjungos (ES). Jis motyvavo, kad ši šalis nesilaiko pamatinių ES vertybių.

„Mes negalime taikstytis su pamatinių ES vertybių pažeidimais. Jei šalis stato sieną nuo pabėgėlių arba pažeidžia spaudos laisvę bei teismų nepriklausomumą, ji turi būti laikinai, o, esant būtinybei, visiems laikams būti pašalinta iš ES“, – laikraščiui „Die Welt“ teigia politikas.

Politiko žodžiais, dabar Vengrija jokiais būdais nebūtų priimta į ES.

Lisabonos susitarimas leidžia laikinai nutraukti šalies dalyvavimą sąjungoje ir privilegijų atėmimą. Tačiau tokį griežtą sprendimą turi vienbalsiai priimti visos ES šalys.

 

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Menkai ką reiškiantis yra tas jo balsas, jeigu jam tvoros užtvėrimas yra spaudos laisvės varžymas. Jeigu Liuksemburgas jau toks geras, tai tegul tuos pabėgėlius pasitinka dar Turkijoje ir iš ten juos atsiskraidina į Liuksemburgą.

  2. Ei:

    Puiku, tegul išmeta ir Lietuvą. Ir visus kitus tegul išmeta. Geriausia, kad su ES pamatinėmis vertybėmis liktų tik Briuselis (Molenbekas), Strasbūras ir Liuksemburgas – sėkmės. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: