Iš rugpjūčio 12 d. į 13-ąją vyks naktinis pasivažinėjimas dviračiais Vilniaus gatvėmis! (0)

Naktine kritine mase_K.Kavolelio nuotr

Naktinė kritinė masė | K.Kavolėlio nuotr.

Rugpjūčio 12 d. 23.00val. Vilniaus dviračių mėgėjai kviečiami į masinį, rengėjų neturintį, pasivažinėjimą – „Naktinę kritinę masę“, prasidėsiantį Katedros aikštėje.

Kritinė Masė (angl. Critical Mass) – tai visame pasaulyje tuo pat metu vykstanti akcija, kurioje masiškai susiburia žmonės su dviračiais kartu pasivažinėti miesto gatvėmis ir jį geriau pažinti.

„Naktinė kritinė masė“ – tai jau tradiciniu tampantis gausus dviratininkų susibūrimas ir pasivažinėjimas po naktinį Vilnių.

Pirmoji Vilniaus „Naktinė kritinė masė“ vyko 2010 m. Per 6 metus renginys tapo didesnis nei „Dieninė kritinė masė“ (nors pavadinimas panašus, tačiau tai kitas renginys!).

„Naktinė kritinė masė“ – tai šventė, dviračių sezono metu vykstanti kiekvieną antrą mėnesio penktadienį (nepainioti su „Dienine kritine mase“). Dalyviai kviečiami atvykti pasipuošę savo dviračius.

Maršrutas „Naktinei kritinei masei“ yra planuojamas iš anksto. Maršruto planavime gali dalyvauti kiekvienas dalyvis.  Maršrutas siūlomas Facebook renginyje.

Renginys fotografuojamas ir filmuojamas,  medžiaga bus įdedama į Facebook grupę „Naktinė kritinė masė Vilniuje (Night mass)“.

„Naktinės kritinės masės“ taisyklės.

* Atsargumas – svarbiausia.

* Važiuoti tik gatve (dešinioje juostoje).

* Nelenkti vedančiųjų grupės.

* Nevažiuoti priešais eismą.

* Raudonas šviesoforas – sustojama. Pravažiavę laukia.

* Liemenės ir žibintai – privalomi.

* „Naktinė kritinė masė“ blogo oro nebijo. Yra tik bloga apranga.

* Rengėjų nėra. Kiekvienas dalyvis pats atsako už savo saugumą.

Tradiciškai bus važiuojama miesto gatvėmis, todėl pagal KET dviratininkai tamsiu paros metu turi būtinai dėvėti šviesą atspindinčias ryškiaspalves liemenes ar diržus ir turėti dviračio priekyje baltai degantį žibintą ir raudoną žibintą gale.

Naktinė kritinė masė – tai sveikas penktadienio pasilinksminimas!

Daugiau žinių apie renginį ir maršrutą rasite čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: