E. Masiulis traukiasi iš Seimo ir Liberalų sąjūdžio (7)

Eligijus Masiulis | liberalai.lt nuotr.

Eligijus Masiulis | liberalai.lt nuotr.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis traukiasi iš partijos vadovo pareigų, iš partijos ir atsisako Seimo nario mandato. Tokį sprendimą politikas priėmė viešai paskelbus, kad  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu.

Vakar buvo pranešta, kad ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad vieno verslo koncerno atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė apie 100 000 eurų kyšį Seimo nariui E. Masiuliui.

Gegužės 12 d. STT atliko kratas E. Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir Liberalų sąjūdžio būstinėje bei D. Mockaus, R. Kurlianskio darbo vietose. Tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Byloje dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu minimi trys asmenys: Seimo narys E. Masiulis, „MG Baltic“ koncerno prezidentas Darius Mockus bei šio koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuris ir įtariamas kyšio davimu.

„Ši diena yra pati juodžiausia mano gyvenime. Puikiai suprantu, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių negaliu toliau vadovauti Liberalų sąjūdžiui. Nenoriu mesti šešėlio kolegoms, su kuriais daugybę metų dirbome kartu. Taip pat atsisakysiu Seimo nario mandato, nes nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu. Manau, kad taip turėtų elgtis bet kuris šiuolaikinis politikas. Bendradarbiausiu su teisėsauga – esu suinteresuotas, kad pradėtas tyrimas baigtųsi kaip galima greičiau. Aš pasirengęs įrodyti, kad nesu kaltas“, – sakė E.Masiulis.

Šiandien ryte aptarti padėtį partijoje renkasi Liberalų sąjūdžio valdyba.

Socialiniame tinkle E. Masiulis išdėstė savo pasitraukimą iš Seimo:

„Šiandien Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikiau prašymą nutraukti mano kaip Seimo nario įgaliojimus. Kaip jau žadėjau, nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu, todėl išeinu iš Seimo. Būsiu laisvas žmogus, bendradarbiausiu su teisėsauga ir įrodysiu, kad nesu kaltas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

7 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Laki Egidijaus Masiulio fraze, kad tik durniai dirba uz maziau nei 5000. Tai tie durniai, dirbantys uz maziau nei 5000 eme ir pagavo protingaji, dirbanti uz 100000. Tai kaip cia suprasti, ar tie durniai yra protingesni, kad pagavo protingaji, ar yra durnesni? O protingasis kandidatu i Premjerus save prisistate, galingi uzmojai?

 2. Vilniaus Romuvis:

  Labai gaila, kad iki šiol Lietuvoje buvusi pati patikimiausia, skiadriausia ir profesionaliausia partija taip susimovė.

  Na, bet jokių kitų alternatyvų nėra – visos kitos partijos labai toli nuo Liberalų Sąjūdžio. Išsilavinę žmonės tiesiog neturi kitų alternatyvų. Todėl manau, kad liberalai išliks ne mažiau populiarūs ir ateityje.

  • išsilavinęs:

   Yra pasirinkimas. Tautininkai.

   • Tai, kad tautininkai kažkaip atsitraukę, susigūžę, išsisklaidę, užsižaidę (persižaidę), ar dar velniažin ko “prisi-apsigraibę” po gerb. Klemo Intos iš Žemaitijos vienu balsu perrinkimo Salomėjos Neries gimnazijoje į v y k u s i o paskutiniojo Tautininkų suvažiavimo (vienu balsu, čia vieno balso, gal išties lemtingo, persvara …o ne “vienbalsiai etnokultūriškai” kaip sueigoje Noreikiškėse); taip, paskutiniojo deja, mat po K.Intos savos TAUTINĖS tapatybės vagos tautininkų arklys-jautis-mulas-dramblys-asilas (čia “aliuzija’ ir į politsimboliką už Atlanto) niekaip, na niekaip nesuranda… gal metas perimt iš “arklys-jautis-mulas-dramblys-asilas” jungo šios politinės gairės kryptingumo nuostatas jau ir žmogui iš Tautos, o ne
    ant “naujųjų kviestinių” pašaliečių paratautiškųjų antstatų-priestatais vadovautis pagal
    a s m e n y b i n i o įdirbio silpnąją giją.
    Tautiškumas – tai tikroji bendratis, o ne atskirųjų, atskirybinių (kaip kitose partijose) gijų, atskirtų kuo margesne, kuo įvairesne naudos (ir naudojimosi) ideologija traukymosis kas sau, kuo sau gija už giją prie gijos “demokratinė” sumaištis. Tikrasis tautiškumas –
    tai Jėga, ir per galinga, net visai nesuvaldoma ir netgi valdymo n e r e i k a l a u j a n t i,
    jai …tik paprotinės terpės visuma, – Tautos, tautinės valstybinės santvarkos aplinka,
    visuotinio bendrabūvio T a u t o j e susikūrusi terpė, ar esant būtinybei, (kaip 1926 m.)
    sukurta griežtose ribose apribojant, atsiribojant bei išsisaugant.
    Apie ribas (šiuo metu esamos ES įtakų) ir bus p a s a k y t a Didžiosios Britanijos šalių atsiklausime (savęs atsiklausime – apklausoje “refer”-atum/endume). Kaip.

 3. Atgalinis pranešimas: J. Dapšauskas. Nustebusiems dėl E. Masiulio liberalų ir alkoholio magnato D. Mockaus | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: