Tytuvėnuose pastebėta stirna albinosė (4)

balta stirna-Tytuvėnų RPD nuotrauka

Balta stirna | Tytuvėnų RPD nuotr.

Tytuvėnų regioninio parko specialistams, kovo pabaigoje tikrinant teritoriją, pavyko užfiksuoti itin retą gamtos reiškinį – baltą stirną! Ji pastebėta Tytuvėnų šilo pakraštyje, ties miškininkų gyvenviete.

„Tikra laimė, kad fotoaparatas buvo po ranka, tad šį retą atvejį pavyko užfiksuoti.  Supratome susidūrę su retu reiškiniu gamtoje – albinosu“, – įspūdžiais dalinasi Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai.

Tikėdamiesi daugiau susižinoti apie šį reiškinį, parko darbuotojai susisiekė su laukinės faunos žinovu iš Vilniaus prof. R. Palubinsku. Profesorius papasakojo, jog šie gražūs ir pažeidžiami gyvūnai yra itin reti. Jų organizme visai nėra jokio pigmento, todėl jų oda, kailis yra balti, o akys rožinės. Nors ir labai ypatingi, albinosai susiduria su daugybe kliūčių. Jie prastai mato, vengia saulės šviesos, todėl jiems sunku susirasti maisto ar pastebėti priešą. Todėl visiškai nekeista, kad šis stirninas užfiksuotas gyvenvietės pakraštyje.

Ši nepamirštama akimirka tik dar kartą įrodo, kokia nuostabi, paslaptinga ir pilna išdaigų yra mūsų gamta. Saugokime ją!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Pakirkšnutė:

  O iš kur jie žino, kad ten ne stirninas, o stirna ?

 2. Diena be juoko – iššvaistyta diena (Čiarlis Čiaplinas).
  Kai kas per vėlai atsibudo su balandžio 1-osios pokštais. Tad visa tiesa iš pirmų lūpų:
  Nuoširdžiai tikime, kad pokštas apie Tytuvėnuose pastebėtą baltą stirną – tikrai neleido skaitytojams iššvaistyti dienos veltui! Bet, kaip ir kiekviename mele, čia irgi yra nemaža dalis tiesos. Šis retas stirnino albinoso egzempliorius yra tikrų tikriausias Tytuvėnų miškų urėdijos “Miško muziejaus” eksponatas.
  Muziejus pirmą kartą lankytojams duris atvėrė 1962 m. Jo įkūrimo istorija siejama su tuometiniu miškų ūkio direktoriumi Enriku Juzeliūnu, kuris turėjo senovinio Lietuvos miškų gyvūno tauro ragus, rastus Dubysos šlaituose. Tai buvę apie 2000 metų senumo ragai – nepaprastai retas ir įdomus eksponatas, įvertintas ir prof. Tado Ivanausko. Ragai buvo padovanoti Kauno zoologijos muziejui, o mainais už tai į Tytuvėnus buvo atsiųsta grupė specialistų, kurie apie du mėnesius darbavosi ruošdami eksponatus.
  Greta daugelio įdomių muziejaus eksponatų, čia galite pamatyti ir mūsų pokšto herojų – stirniną albinosą. Ir tikrų tikriausia tiesa, kad šis stirninas prieš keliolika metų buvo rastas sužeistas Užpelkių miškuose, Kelmės rajone.
  Tad kviečiame atvykti ir įsitikinti savo akimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: