Ukrainos kosmoso agentūra susidomėjo galimybe bendradarbiauti su KTU mokslininkais (2)

NASA kreipėsi pagalbos į visuomenę, atpažįstant vietoves | © www.nasa.gov nuotr.

Žemė iš kosmoso | © www.nasa.gov nuotr.

Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) atstovai viešėjo Kijeve, kur dalyvavo derybose su Ukrainos kosmoso agentūros atstovais bei aplankė stambiausias šios šalies kosmoso pramonėje dirbančias įmones. Tarp svarbiausių vizito metu aptartų klausimų – galimybė sukurti ir pagaminti skrydžiams į kosmosą skirtą lengvųjų krovinių raketą nešėją.

Vizito metu taip pat daug diskutuota apie galimybę bendradarbiauti steigiant Rytų bloko kosmoso grupę, kuri taptų konkurencinga atsvara tokiems kosmoso milžinams, kaip Europos kosmoso agentūra (EKU), „Airbus“, „Thales“ ir kitiems.

„KTU Elektros ir elektronikos fakultetas pastaraisiais metais skiria ypatingą dėmesį kosmoso technologijų tyrimams, ypač koncentruojasi į technologijų pritaikomumo galimybes įvairiose pramonės srityse. Tai liudija ne tik tokie projektai, kaip pirmojo lietuviško palydovo „LitSat-1“ paleidimas į kosmosą, bet ir fakulteto investicijos į naujausias laboratorijas, kuriose bus dirbama su moderniausiomis bepiločių orlaivių bei avionikos technologijomis“, – sakė KTU EEF dekanas profesorius Algimantas Valinevičius.

KTU EEF dekanas Algimantas Valinevicius

KTU EEF dekanas Algimantas Valinevičius | KTU nuotr.

Jo teigimu, KTU mokslininkų kvietimas dalyvauti diskusijoje dėl galimybės bendradarbiauti tarptautiniu lygiu dar kartą parodo, kad vis didėjantis universiteto indėlis į kosminių tyrimų plėtrą yra vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„Tikiu, jog dirbant kartu pavyks pasiekti dar geresnių rezultatų“, – vasario pabaigoje vykusio vizito Ukrainoje svarbą pabrėžė Universiteto profesorius A. Valinevičius.

Ukrainos kosmoso agentūra (UKA), kurioje lankėsi KTU delegacija, jungia 30 įmonių, 4 institutus ir 26 tūkst. darbuotojų. Vizito metu mokslininkai taip pat aplankė ir vieną didžiausių kosminių technologijų gamintojų regione – Ukrainos įmonę „Arsenal“, kuri yra įsikūrusi Kijeve ir specializuojasi palydovų valdymo sistemų, avionikos, rentgeno, distancinio zondavimo ir monitoringo įrangos kūrime ir gamyboje.

Kauno technologijos universiteto mokslininkai taip pat susitiko ir su itin gilias tradicijas turinčio Kijevo politechnikos instituto atstovais, su kuriais buvo aptarta galimybė bendradarbiauti distancinio zondavimo srityje.

KTU sukurtas pirmasis lietuviskas palydovas LitSat-1

KTU sukurtas pirmasis lietuviškas palydovas | KTU nuotr.

KTU Elektros ir elektronikos fakultete netrukus įvyks oficialus naujosios aeronautikos ir avionikos laboratorijos su įrengtu moderniu nanopalydovų ir bepiločių skraidyklių valdymo kontrolės centru atidarymas.

Taip pat jau įsigyti ir keturi bepiločiai sukasparniai (dar vadinami kvadrakopteriais), du sraigtasparniai ir du fiksuoto sparno lėktuvai. Netrukus laboratorijoje pradės veikti ir modernus bepiločių orlaivių valdymo simuliatorius, kuriuo KTU EEF studentai ir fakulteto svečiai galės išmokti valdyti šiuos itin platų naudojimo spektrą turinčius įrenginius.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Lietuvių kalbos deka įminta per 300 seniausiųjų kultūrų šaltinių. Juose rastos informacijos deka atrasti Trečiasis ir Ketvirtasis Žemės ašies judėjimai!!! Pasirodo, kad Žemės ašigaliai periodiškai kas 6 000 metų, keičiasi vietomis!!!
    Šia tema (su vyksmo schemomis bei grafikais ir su iliustracijomis) parašytos ir išleistos knygos, kurios apima 100 000 metų laikotarpį:”Perkūnas”, “Per praeitįį ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas” ir “Praeitis ir Ateitis”.
    Jeigu šio puslapio autorius sudomins šis atradimas ir pranešimas, žemiau pateikiu savo rekvizitus:
    KPI 1976 m. absolventas, Kaunas, inž. Romualdas Zubinas mob. 8 647 38740 el.p. rzubinas@gmail.com

  2. Žemė nuolat verčiasi per savo ašigalius! Žemės ašigalių kaitos periodas trunka 6 000 metų! Plokštuma, kurioje Žemė verčiasi per ašigalius vadinasi Inversijos plokštuma.
    Visos Saulės sistemos planetos pastoviai verčiasi per savo ašigalius, periodiškai kas tam tikrą laiko tarpą, tai atgręždamos, tai nugręždamos savo ašigalius nuo Saulės!!! Todėl jose visose, pastoviai kinta klimatas!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *