Alkas.lt ir Lietuvos nacionalinė biblioteka bendradarbiaus kuriant lietuvišką radiją (video) (20)

Renaldas-Gudauskas-Audrys-Antanaitis-Jonas-Vaiskunas-Alkas-nuotr

Renaldas Gudauskas, Audrys Antanaitis, Jonas Vaiškūnas | Alkas.lt nuotr.

Vasario 5 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su internetinio naujienų portalo Alkas.lt leidėju VšĮ „Tėviškės alkas“.

Šalys susitarė įgyvendinti kultūrinius, švietėjiškus, mokslinius projektus, skatinančius visuomenės švietimą, istorinės atminties puoselėjimą, pilietiškumo ugdymą ir nacionalinės kultūros gyvybingumą šiuolaikinėje globalioje visuomenėje.

„Biblioteka siekianti Lietuvos kultūros klodus atverti visuomenei ir internetinis naujienų portalas Alkas.lt yra idealūs partneriai, nes mūsų siekiai sutampa,“ – sako internetinio portalo Alkas.lt vyr. redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Sutartis pasirašyta: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas ir Alkas.lt vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas, dalyvaujant Alkas.lt redaktoriui Audriui Antanaičiui | V. Juozaičio nuotr.

Sutartis pasirašyta: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas ir Alkas.lt vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas, dalyvaujant Alkas.lt redaktoriui Audriui Antanaičiui | V. Juozaičio nuotr.

„Metas globalėjančiame ir tautų kraustymąsi išgyvenančiame pasaulyje, nacionalinei kultūrai nėra palankus. Pavyzdžiui, dabar Lietuvoje nėra nė vieno radijo, kuriame vyrautų lietuviška muzika. Šiuo atveju ir biblioteka, ir Alkas.lt ieško glaudesnių sąlyčio taškų su Lietuvos visuomene siekiančia pažinti lietuviškosios ir baltiškosios kultūros ištakas, suvokti tautos kūrybos šaltinius ir galią,“ – sako bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas.

Pasak jo, nesigėdyti nacionalinės kultūros šiandieniniame pasaulyje tampa iššūkiu. „Tad ir Mažvydo biblioteka, ir Alkas.lt šitą iššūkį drąsiai sutinka. Mūsų bibliotekos saugomi skaitmeniniai lietuviškos muzikos įrašai artimiausiu laiku pasieks klausytoją per Alko radiją. Kuris bus vienintelis visiškai lietuviškas radijas Lietuvoje,“ – teigia R.Gudauskas.

Pasak bendradarbiavimo sutarties signatarų, Lietuvos nacionalinė biblioteka, kurianti kultūros reiškinių srautą, įgis dar geresnes sąlygas pasiekti nacionaline kultūra besidominčią auditoriją, tuo pačiu kultūros procesų nušvietimą išvesdama iš šiuolaikinės žurnalistikos paribio.

2015-ųjų rudenį pradėtas kurti internetinis „Alko radijas“  naujienų portale Alkas.lt jau yra paskelbęs nemažai originalių radijo ir vaizdo įrašų.

Alkas.lt redaktorius Audrys Antanaitis po sutarties pasirašymo kalbina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorių prof. R. Gudauską ir VšĮ „Tėviškės alkas“ direktorių, Alkas.lt vyriausiąjį redaktorių Joną Vaiškūną:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Žemyna:

  Puiku! Šaunuoliai! Labai džiaugiuosi ir laukiu rezultatų

 2. Kemblys:

  Sveikinu! Ši sutartis – tvirtas žingsnis pirmyn.

 3. Ačiū mielieji Žemyna ir Kembly. Stengsimės nenuvilti. Jei nepateisinsime visų lūkesčių – labai neteiskite. Tiesiog imkite daryti tai ką galite padaryti savo jėgomis, kad mūsų Tauta klestėtų.

  • Pakirkšnutė:

   Na, turbūt šitas Radijas bus mažiau Pagoniškas, bus visoks. Ne pro šalį būtų ir erotinės tematikos mažumėlę.

   • Erotinio dirgiklio nesulauksite. Jo yra pakankamai kitur. Ar ne?

    • Jonai, tu per griežtai pasakei – erotikos mažumėlę tikrai bus, tik reikės ją mokėt “išgirst” 🙂

    • Pakirkšnutė:

     Erotika, galima drąsiai sakyt, gali būti dorovė.
     Juolab, kai dabar nyksta šita Tauta.

    • Žemyna:

     A kol? Noriu arotikos, a kaip ji ten…
     Reikia erotikos su aitriaisias pip… t. y. erotiškais pyptelėjimais atitinkamose vietose!
     Pvz., sovietinių erotinių anekdotų intarpų tarp laidų…
     Artėja, pvz., subotniko metinės. Ta proga kad ir šį prisiminkime: partsekretorius klausia, ko Vasia vakar į subotniką neatėjęs. Tas atsako, jog jam vakar buvo сексуальный день. А как это – сексуальный? Да … ал я все ваши субботники да воскресники! – čirkštelėjęs toli seilę nuėjo šalin Vasia, pakeliui dar piktai siųsdamas sekretorių pas kažkokį Naką.
     Bet čia šiaip.
     Yra rimtesnių progų surengti erotines laidas mūsų (?kultūros) ?istorikams, ?politologams, politikos verteivoms… „ir kt. liekanoms”.
     Štai Lietuvai didžiai nusipelnęs LRT kultūros, istorijos, kalbotyros, ir kitokių barų arėjas prieš Vasario 16 skelbia būsimą ?šventinę detektyvinę laidą apie tarpukario Lietuvos nusikaltimus… Negaliu nuspėti, koks bus laidos turinys – gal ir visai nieko, tačiau kaip subtiliai ši tema parinkta būtent šiai datai! Ir jau savaitę visais nacionaliniais varpais bei kanalais kas pusvalandį ar valandą per Nacionalinį skamba iškilmingas šventinis anonsas…

     Negi nekyla noras, kaip tam Vasiai, čirkštelėti į mikrofoną pro dantis kažką iš impulsyvaus giluminio sociolekto?..
     Kitą vertus – gal reikia tik džiaugtis? Kai kalbame apie ideologizuotas anų laikų studijas, tai štai jums išraiškingas egzempliorius su giliai įskiepytais tų laikų kai kurių mokslų pagrindais – taigi, visapusė medžiaga, kurią galime ne vienai laidai pritaikyti – ir erotinei, ir kitoms.

   • Getas:

    Pagonybėje erotiškumo buvo pakankamai, tą girdime dainose ir kt. Sveikinu Alką ir Nacionalinę biblioteką, ji dar labiau taps Tautine.

 4. Kokios erotikos geidžiate, mielieji? Daiva gerai sako,- išgirskite ją balsuose!

  • Pakirkšnutė:

   Nesupratau, ką norėjote pasakyti – ar leisite dainas, kai bernelis su mergele ant tiltelio, ar panašiai, susitiko ?
   O jei rimtai, tai tos Daivos balsas gal ir erotiškas iš tiesų? O Audriaus Antanaičio balsas “šarmo” tai turi !

 5. Dronas:

  Sekmes, tikiuosi tenai bus ne tik muzika, bet ir daug svarbiu, bei idomiu laidu. Gerai butu, kad tenai pranestu apie rengiamus renginius, butu laidos skirtos pamineti, o kartu ir panagrineti, svarbius Lietuvai ivykius.

 6. Puiki žinia, – paskelbimas bendro darbo,
  – teks dabar plačiau dirstelt, kas imsis
  vartojamumo bumo įgyvendinimo
  “šioj globalioj visuomenėj”… ką tikrai nuo
  pradžių “transliuot” raštu, žodžiu vaizdu išsyk vengt patiems būtina,
  mat lietuviškų-globalių(!) švenčių dar nėra privirtę; vakare ar ryte į
  miegus ir iš jų nei globaliai, nei tautiškai neinam, – o asmeniškai,
  asmeniškai ir bendravimą bei sklaidą pradedam, bei tęsiam… jau kaip
  Tautos branduolio aplinkuma, savas ratas, kuris nei “globalus”, nei
  “rezultatyvus”, neu “realus”, o Gyvas, Asmeniškas, tikroviškas.

  Tad lauksim radijo imtuvų pasiūlos, pagrečiui ir geruoju bumu
  ALKO RADIJO su M.Mažvydo vardo bibliotekos įdirbiu bei gausiai patrauklia pasiūla Lietuvoj(!) IMTUVŲ
  p r e k y b o s, dalį kainos išsyk numatant (nurodant) tikslui: kuriamo mūsų Radijo patalpų įrengimo parama.

 7. Iš tiesų:

  Tikėkimes ir kultūrinių žinių iš etninių lietuviškų žemių dabar esančių už Lietuvos ribų- čia vyko ir vyksta įvariūs lietuviškos kultūros reiškiniai.Geros kloties ,,Alkui”!

 8. linelis:

  net Playbojus apmažino pornuchos, o jūs raginate nekaltybės šauklį Alką daugiau erotikos kaip antai Ekspertai (ru)…to nebus.

  • Pakirkšnutė:

   Pasakysiu labai atvirai, tik prašyčiau nesupykti, neįsižeisti ar pradėti mane “trinti”.
   Su tokiu pasimąstymu, Lineli, neprikelsi nieko, nė Lietuvos, nė jos Pagonybės. Žiūrėk, kiek erotikos prookupacinėje krikščionybėje, kuri iškart ir lig šiol lyg “prilipo”. Išmesk iš krikščionybės erotiką, ir božnyčios liktų skambiai tuščios.
   Mano tėvukas kažkada išgėręs net paatviravo, kad jaunystėje eidavo božnyčion vien tam, kad labai jam patikdavo ne kaimynė Marytė, o Marija. Aš irgi studentaudama vos “neužkibau” ant hebraetalono – Kristaus.
   Pusė davatkų irgi božnyčion eina ne tik pamokslų pasiklausyti, o su kunigėliu pabūti.
   Sakysi, šventuoli, kad čia tau kažką naujo pasakiau ?

   • linelis:

    sakysiu… kaip tu žiūri Kristų ar Mėnulį – tavo problema, b et jei tau delčia – užriestas falas – gydykis… jei Jėzaus barzda tau kažką dirgina – užsiimk masturbacija, bet neapšauk Bažnyčios ir Biblijos erotizmo ar porno platinimu.. tai pakirkšnutės (na, toks gyvis yra) reikalas…

    • Pakirkšnutė:

     Krikščionybėje MEILĖS doktrina taip plačiai sąmoningai ir pasąmoningai išvystyta, kad krikščionys sėkmingai ir dauginasi…
     O su jumis, Pagoniukais, išties sunkiau. Buvau jūsų Pagoniškose šventėse ir Apeigose, kurias išties gerbiu ir myliu. Kiek įmanoma apsirengdavau pagoniškiau. Tačiau leiskit paatvirausiu: ne vieną iš jūsų ir ne du vis kalbindavau ir šiaip žvilgsniais raginau artimiau susipažinti, padraugauti, bet, galiu pasakyt, kad jūs, Pagonys, man “atsakydavot” kažkaip šaltai ir palikdavot mane vienatvėje.
     Štai ir čia lyg susitarę trimituojat, kad jums rūpi tik “aukštesni” reikalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: