Merkinė – 2016-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė pradeda metus (0)

Merkine_lrkm.lt

Merkine | lrkm.lt nuotr.

2016 metais Merkinei atiteko garbė nešti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą Dainavos krašte. Sausio 30 dieną, šeštadienį, Merkinės kultūros centre vyksiančiame Mažosios kultūros sostinės atidarymo ir visų metų kultūros renginių programos pristatymo renginyje dalyvaus kultūros ministras Šarūnas Birutis. Šventėje koncertuos Merkinės miestelio menų kolektyvai, talentingi jaunosios kartos operos solistai.

Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektu siekiama padėti pamatus naujai ilgametei kultūrinei tradicijai ir praturtinti Lietuvos kultūrą, puoselėti kultūrą ir meną regionuose, didinti miestų kultūros ir mažosios kultūros tarpusavio integraciją, grąžinti į Lietuvos žmonių širdis meilę ir pagarbą savam kraštui bei jo tradicijoms, skatinti kaimo žmonių kultūrinį aktyvumą ir taip gerinti jų gyvenimo kokybę, įtraukti į mažosios kultūros judėjimą kuo daugiau verslininkų ir kultūros atstovų, kurie aktyviai imtųsi iniciatyvos gaivinant jų krašto kultūrinį gyvenimą. Taip pat norima rodyti ir skleisti turtingą bei turiningą kaimo bendruomenių kultūrinį gyvenimą.

2015 metais Lietuvos mažąja kultūros sostine buvo Naisiai Šiaulių rajone.

Nuo 2016 m. mažosiomis kultūros sostinėmis kasmet taps ne mažiau kaip 10 Lietuvos kaimų. Šiais metais šis garbingas titulas atiteko Josvainiams, Gelgaudiškiui, Miežiškėms, Žemaičių Kalvarijai, Šeduvai, Pagramančiui, Merkinei, Jukaničiams, Alantai ir Vepriams.

Mažosios kultūros sostinės atrenkamos konkurso būdu, pagal iš anksto nustatytus LR kultūros ministerijos reikalavimus. Komisija, kuri sprendžia, kam suteikti mažosios kultūros sostinės vardą, sudaroma ne tik iš Kultūros ministerijos atstovų, bet ir žymių bei pripažintų Lietuvos kultūrinio gyvenimo veikėjų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: