Sėlos ir Žiemgalos kraštų muziejuose pristatomas leidinys „Sėlos aktai. Acta Seloniae“ (nuotraukos, video) (4)

Knygos viršelio iškarpa

Knygos viršelio iškarpa

Sausio 27 d. – vasario 2 d. Sėlos ir Žiemgalos kraštų muziejuose pristatomas ilgai lauktas istorinis leidinys „Sėlos aktai. Acta Seloniae“ (sudarytojas Tomas Baranauskas).

Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje knygos pristatymas jau įvyko, dar leidinys bus pristatomas Joniškyje, Biržuose ir Pasvalyje.

Knygą išleido Pasvalio krašto muziejus drauge su Joniškyje įsikūrusia asociacija Žiemių pradas „Simkala“.

Į rinkinį įtraukti seniausiai Biržų, Kupiškio, Anykščių, Rokiškio ir Zarasų rajonų praeičiai svarbūs Mindaugo ir vėlesnių laikų dokumentai (iki XIV a.).

Dokumentai skelbiami originalo (lotynų) kalba paraleliai su vertimu į lietuvių kalbą, o taip pat pateikiamos jų originalų nuotraukos iš Berlyno, Krokuvos ir Stokholmo archyvų. Leidinyje taip pat pateikta XIII – XV a. Sėlos istorijos apžvalga ir skelbiamų dokumentų komentarai.

Leidinys skiriamas 760 metų sukakčiai nuo Sėlos dalybų akto sudarymo 1256 m. ir 600 metų nuo Biržų pirmojo paminėjimo 1416 m., įsikūrusių pačiame Žiemgalos bei Sėlos paribyje.

Daugiau informacijos apie leidinio pristatymą rasite socialinio tinklapio paskyroje.

Anykščiuose vykusio pristatymo akimirkos:

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. ivan:

  ne žiemgala, o Žemgala(žemės galas ar žemas galas).kiek dar tą “i” įterpinėsit?juk visur istoriniuose raštuose rašoma semigallen,semgallia,etc.net latviai protingesni ir apsiskaitę rašo Zemgale,kas lietuviškai turi susidėliot, kaip Žemgalė.taip kad ištaisykit tą mažą netikslumą, kuris baisiai nervina.

 2. Elgetas:

  se+lon+ia
  Zmona+Attila+renka
  Kada visi dokumatai atsiras internete ?
  Slapukauja,kaip rusai partizanai Bulbalande.
  Gudai.Gu= druska.Druskiai,Romos samdinai soldatai.Nuo pravardes ir kilo druskiai,ruskiai,rusai

 3. Man atrodo, kad su tomis Mindaugo laikų Sėlos ir Žiemgalos buvimo vietomis yra daug painiavos. Antai, regis, E.Gudavičius yra minėjęs, kad Žiemgalos buvo dvi, tai kodėl negalėtų būti ir dviejų Sėlų. Labai gali būti, kad Sėlos aktuose kalba yra ne apie Šiaurės Lietuvoje buvusią Sėla, o būtent apie kitą – arčiau Vokiečių ordino teritorijos buvusias vietas, užkariautas ar Mindaugo dovanotas Rygos vyskupo ar Livonijos ordino valdoms, kažkur šalia Skalvos, siauru ruožu abipus Nemuno…

 4. Besikuisdamas po senoviskus zemelapius,pastebejau:
  Barselona,Ispanija
  ……selonia.
  Skirtumas BAR-vabalai ispanai,musiskiai ne.Beje,tik lietuviai turi sielas,viski kiti spiritus samtis arba 2X svetoi.Lotynu zodyne radau 1 zodi su 2 x raidem:persu karalius Xerx.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: