Įvykdytas stambus teroristinis išpuolis Burkina Faso sostinėje Uagadugu (video) (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sausio 16 d. Vakarų Afrikos valstybės Burkina Faso sostinėje Uagadugu per teroristinius išpuolius, įvykdytus viešbutyje „Splendid“ žuvo mažiausiai 30 žmonių, skelbia užsienio žiniasklaida.

Naktį iš sasuio 15-os į 16 d. apie 23 val. Lietuvos laiku, kaukėti banditai prie viešbūčio „Splendid Hotel“ susprogdino automobiliuose įtaisytas bombas, užgrobė viešbutį ir paėmė įkaitais jame apsistojusius žmones. Šiame keturių žvaigždučių viešbutyje gyvena Jungtinių tautų organizacijos darbuotojai bei apsistoja vakarų šalių turistai.

Pranešama, kad teroristai taip pat užpuolė šalia viešbučio esančią užsienio turistų pamėgtą „Cappuccino“ kavinę.

Šalies saugumo pajėgos kartu su specialiosiomis JAV ir Prancūzijos pajėgomis sausio 16-osios naktį šturmavo užgrobtą viešbutį ir išlaisvino 126 įkaitus. Pranešama, kad susišaudymo metu žuvo mažiausiai 23 žmonės iš 18 šalių ir apie 15 sužeista.

Šalies specialiosioms pajėgoms šį ryt baigus viešbučio apgultį buvo pranešta, kad teroristai įvykdė dar vieną išpuolį kitame netoliese esančiame „Yibi“ viešbutyje.

Šalyje įvesta komendanto valanda sustabdyti lėktuvų skrydžiai. Pranešama, kad po įnirtingo susišaudymo nukauti keturi teroristai. Dvi buvo moterys. Vienas teroristas paspruko.

Burkina Fasas – valstybė Vakarų Afrikoje, buvusi Prancūzijos kolonija. Iki 1984 m. ši šalis vadinosi Aukštutinė Volta. Dabartinis valstybės pavadinimas vietine more kalba reiškia „sąžiningų žmonių šalis“.

Atsakomybę dėl šio teroristinio akto prisiėmė Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM) pareiškusi, kad tai „kerštas Prancūzijai ir netikintiesiems Vakarams“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: