V. Putinas: Mes nieko Kryme neokupavome (24)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vokietijos leidiniui „Build“ pareiškė, kad šalis Kryme tarptautinės teisės nepažeidė.

„Dėl Krymo, tarptautinė teisė nebuvo pažeista. Pagal Jungtinių Tautų Chartiją, kiekviena šalis turi teisę rinktis“, – pareiškė V. Putinas.

Pagal Rusijos prezidentą, šalies ginkluotų pajėgų buvimas pusiasalyje buvo būtinas, kad nebūtų sutrukdytas žmonių laisvas pasirinkimas.

„Mes nekovojome, nieko neokupavome, niekur nešaudėme, nė vienas žmogus nežuvo. Nei vienas. Ginkluotas pajėgas mes naudojome tik tam, kad sulaikytume 20 tūkst. su viršumi Ukrainos karių, kad jie nesikištų į žmonių pasirinkimą“, – pasakė Rusijos prezidentas.

V. Putinas palygino su Kosovu ir pridūrė, kad ši šalis atsiskyrė vien tik parlamento sprendimu.

V. Putinas pavadino Vakarų sankcijas Rusijai visišku absurdu

Interviu „Bild“ V. Putinas taip pat išsakė nuomonę, kad Vakarų sankcijos, įvestos kaip atsakas į teisėtą Krymo prijungimą prie Rusijos – kvailas ir žalingas sprendimas.

„Žinote, rusai puikiai jaučia širdimi ir protu suvokia, kas vyksta. Napoleonas yra pasakęs, kad teisingumas – Dievo įsikūnijimas žemėje. Taigi Krymo sujungimas su Rusija – teisingas sprendimas“, – pabrėžė Rusijos lyderis.

Primename, kad Rusija pasirašė 3 tarptautinius dokumentus, kuriais pripažino Ukrainos teritoriją: Almatos deklaracija 1991 m., Budapešto memorandumas 1994 m. ir Ukrainos bei Rusijos susitarimas 1997 m. dėl Juodosios jūros karinio jūros laivyno dislokavimo Kryme.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

24 komentarai

 1. Žemyna:

  O jis absoliučiai teisus: negalima į NATO priimti visų norinčių, ir NATO įstatai to neliepia!
  Būtent šia tiesa ir įstatais vadovaudamasi NATO visgi nepriėmė Rusijos, nors tai oi, kaip knietėjo…

  • Gustavas:

   Negalima priimt į NATO norinčių todėl, kad ruskis to nenori. Nuo kada putleris pradėjo paskirstyti kvotas, ką gali NATO ir ko negali priimti. Baik trolint.

   • Žemyna:

    Perskaityk, tamsta, dar sykį, ką aš parašiau, tačiau prieš tai išklausyk tamsta jo interviu Bildui… Ponas VV prieš tardamas šį sakinį nepagalvojo, jog šiuo savo teiginiu pateisina NATO sprendinį pačios Rusijos nepriimti į NATO… 🙂

    • Pikc:

     Juokai juokais, bet tame, kad Vakarai nedarys to ir ano, nes “ruskis to nenori”, tiesios yra – ir nemažai. Tiesa, dabar Vakarai biški kitais reikalais užimti – jie daro, ką babajai nori, o rusai turės savo eilės palaukt. 🙂

 2. Tai kaip su ta:

  žmoniu apsisprendimo teise? Gali žmones nuspręsti kur su kuo ir kaip jiems gyventi, ar ne?

  • Žemyna:

   Negali būti visiems atvejams bendro VIENO atsakymo! Pvz., mergytė su bernyčiu gali nuspręsti, kad nuo šiol liks kartu, susirasti sau gūžtą ir gyventi.
   Jei tamsta klausi apie tai, ar gali KOLONISTAI (šiaip priklydėliai ar atsiųsti čia su užduotimi) spręsti, kas čia gyvens (kieno čia valdžia bus), tada NE! Tai spręsti turi teisę tik žemės šeimininkai.
   Rusai Krymą okupavo maždaug prieš 250 m. Okupavo, o čia rastus autochtonus išžudė, išvarė, ištrėmė… Ir pareiškė, jog čia „ispokon ruskije zemli”, nes… jie ją užgrobė. Ir šiandien jie ir toliau pasitelkę smurtą reikalauja, kad tai, ką jie PAVOGĖ, ilgai savo valdžioje prievarta laikė ir jau kaip prie savo įprato, būtų pripažinta jų nuosavybe. Keitėsi pasaulio supratimas ir mąstymas apie kolonijas, karus, grobimus, bet tik ne Rusijos. Viskas jai priklauso, nes… ji stipresnė ir turi jėgų atimti. Tokią pasaulio tvarką pripažįsta banditų mentalitetas – viskas priklauso tam, kas stipresnis.
   Pardon, jei tamsta galvoje turėjai totorius bei karaimus, jų teisę apsispręsti dėl Krymo priklausomybės… Dėl jų teisės (bet ne paveiktos nei Rusijos pažadais, papirkimais, nei grasinimais) – jau kita kalba.

    • Pakirkšnutė:

     Iš jūsų kalbučių ir paverkšlenimų Putka tik juokiasi.
     Jam reikia duoti gerai į dantis ne ekonominiais, o kariniais veiksmais Kryme.

     • Žemyna:

      Ne tik iš bailumo žmonės iš paskutiniųjų stengiasi laikytis įsakymo „Nežudyk”. Juk to iš biografijos jokiais dantimis neišgrauši.

     • Žemyna:

      Nors … kitą kartą būtent pastangos apsieiti be ginklų kainuoja gerokai daugiau gyvybių… Tik kad ne tiesiogiai žudai, o kol tu lūkuriuoji, vieną ir kitą taikaus poveikio priemonę bandai, kažkur toli bandito pavergtoje teritorijoje vienas po kito neviltyje žūva patys sau palikti, viso pasaulio išduoti nekalti beginkliai žmonės… Kažkas iš bado, kažkas sušalo, kažką atsitiktinė kulka pasivijo…

     • Juozas:

      “gerai į dantis” “kariniais veiksmais Kryme.”

      Kaip tai įsivaizduoji – konkrečiau?!

      Vakarai prisižaidė, maždaug:
      Katinėli, nu, nu, tave mušti ketinu…

      ir taip bent du tris, jei ne keturis metus – tolerastai ,3,14darai.

      O Putinas – genialiai – A VASKA SLUŠAJET DA EST…

   • Lamatas:

    karaliaučiuje per radiją dažnai kartojama tokio turinio reklama :,,mes mylime ne tuos miestus kuriuose gimime , bet tuos kuriuos užkariavome. Ši miestą mes užkariavome, kad jame gimtume “( laisvas vertimas}. Taigi galvokite kokios mintys kalamos į taikos balandžių galvas.

   • del premjieto:

    O tai kaip tada pas amerikosus? Ten indenai turetu spresti, ar as teisingai supratau? O Kosove serbai?

 3. Tiesakalbis:

  Rusija – nepriklausoma valstybė, JAV įstatymai jiems negalioja. Pasaulis priklauso stipriesiems.

 4. XWQ:

  Tik pagalvokite – Putinas įvedė Rusijos kariuomenės dalinius į suverenios valstybės teritoriją, kad apginti tos suverenios valstybės piliečius nuo jų valstybės kariuomenės užpuolimo (?!)…. Na, Gebelsas prieš Putiną atrodytų kaip mokinukas prieš profesorių… Trūksta žodžių…

 5. Tiesakalbis:

  Aš nesakau kad pasaulis priklauso Rusijai, aš sakau kad pasaulis priklauso tam kas yra stiprus, protingas, savarankiškas ir sugeba kitiems primesti savo valia. Tokia šiandien yra Amerika.

  • XWQ:

   O ar tai blogai? Tamstai būtų geriau, kad putinistinė Rusija būtų tokia?! Bėje, normalūs rusai Putino nekenčia! O tie, kurie jį palaiko, yra jo subinlaižiai. Klausykis, Tamsta, “Radio svoboda” – patys rusai “pažeria” labai nekvailų minčių, tokių kaip, pvz., “Rusijoje yra trys problemos: keliai, durniai ir Putinas”. Tamsta, nori šiais klausimais padiskutuoti? Mielai prašom.

 6. Tiesakalbis:

  Žinoma rusų yra visokių, bet aš noriu kalbėti ne apie Rusija ir Ameriką, noriu priminti kad Lietuva kadaise buvo vienas iš galios centrų Europoje, tokia turėtų būti mūsų ateities Lietuvos strategija, niekas nežino kas ateityje bus su NATO, sąjungos yra nepatvarios. Stipri, tautinė, vieninga Lietuva – mūsų saugumo laidas.

  • XWQ:

   Sutinku su Tamsta: sąjungos tikrai nėra patvarios, nes sąjungos – tai ne draugystė, o biznis. O biznyje, kaip žinome, draugų nėra, yra tik interesai. Deja… O kas dėl Lietuvos ateities, tai ji jos neturės tol, kol rinksime į valdžią komuniagas, nes jų pasąmonėje užprogramuota šarikovų idėja – atimti ir padalinti. Ne dirbti ir užsidirbti, o atimti ir padalinti. Nesutinkate? Prieštaraukite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: