Šalies didmiesčiuose – aukštas oro užterštumo lygis (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Gruodžio 6 d. rytą oro užterštumo lygis aukštas ir labai aukštas didžiausiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje – taip pat Kėdainiuose ir Jonavoje. Tarša palyginus su didmiesčiais buvo šiek tiek mažesnė Mažeikiuose ir Naujojoje Akmenėje.

Vilniuje vidutinė pirmųjų 9-ių valandų kietųjų dalelių koncentracija svyruoja nuo 114 iki 151 mikrogramų kubiniame metre. Paros norma 50 mikrogramų.

Kaune Dainavoje iki 8 val. ryto vidutinė  kietųjų dalelių koncentracija siekė 107 mikrogramų kubiniame metre, o Noreikiškių oro kokybės tyrimų stotyje pirmųjų 9-ių valandų vidurkis buvo lygus – 125.

Kėdainiuose ir Panevėžyje vidutinė kietųjų dalelių koncentracija iki 9-os ryto siekė 98 mikrogramų kubiniame metre, Šiauliuose – 60, Klaipėdoje svyravo nuo 53 iki 65. Mažeikiuose ir Naujojoje Akmenėje oro užterštumo lygis šį rytą buvo vidutinis, kietųjų dalelių koncentracija siekė 47-48 mikrogramų kubiniame metre, kas yra žemiau paros normos.

Didelė tikimybė, kad šiandien ir rytoj, t.y. sausio 6 – 7 d., daugelyje šalies miestų bus viršyta KD10 paros ribinė vertė.

Žymesnius orų pasikeitimus sinoptikai prognozuoja penktadienį, sausio 8 d., kuomet sustiprės vėjas, atlėgs šaltis, numatomas sniegas, todėl tikėtina, kad ir oro kokybė penktadienį bei savaitgalį bus geresnė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: