Referendume slovėnai pasakė tvirtą „ne“ vienalytėms santukoms (5)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Slovėnijoje sekmadienį surengtame referendume šios šalies žmonės nubalsavo prieš vienalytes santuokas

Po 99 proc. suskaičiuotų balsų, į klausimą ar lesti tos pačios lyties asmenims sudaryti santuoka, daugiau, nei 63 procentai pasakė „ne“.

Tiesa, ir aktyvumas referendume buvo labai mažas – tik 35,65 proc. iš visų rinkimo teisę turinčių asmenų atėjo prie balsadėžių.

Šių metų kovą Slovėnijos parlamentas jau buvo priėmęs įstatymą, leidžiantį vienos lyties santuokas, tačiau kitaip manantys klausimą iškėlė iki referendumo lygio.

Tokia referendumo baigtis yra didelis žingsnis atgal gėjų teisių aktyvistams, kurie vylėsi, jog ši Europos Sąjungos (ES) narė, kurioje gyventojų daugumą sudaro katalikai, taps pirmąja po komunistine Europos šalimi, kurioje tos pačios lyties asmenys gali tuoktis ir įsivaikinti.

„Referendumo rezultatas – pergalė mūsų vaikams“ – pareiškė Alesas Primčas iš sambūrio pavadinimu „Ant kortos – vaikai“, kuris rinko parašus referendumo pravedimui.

Šiuo metu pasaulyje 18 šalių leidžiamos gėjų santuokos. Europa lyderiauja su 13 šalių. Airija pernai gegužę buvo pirmoji, pritarusi homoseksualų santuokoms referendumo būdu.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: