S. Lapėnas. Į kovą su melu! Kas kiša kiaulę Kanados ir Belgijoms merams? (10)

Saulius Lapėnas | asmeninė nuotr.

Saulius Lapėnas | asmeninė nuotr.

Akivaizdi ir trumpa tiriamosios žurnalistikos pamoka

Manęs kartais klausia, kodėl užsiimu tiriamąja žurnalistika – ilgai ir nuobodžiai kapstausi faktuose, lyginu informaciją skirtinguose šaltiniuose, tikrinu pasisakymų tikroviškumą oficialiuose valstybiniuose ir informaciniuose portaluose? Tuo labiau, kad Lietuvoje įprasta keistis nuomonėmis, o faktai mažai kam terūpi. Pavyzdžiui, kartais pasitaiko, kai publikuodami mano straipsnius aštriomis temomis kai kurie portalai ignoruoja pridedamus skaitlingus informacijos šaltinius.

Pripažįstu, tai darau tikslingai. Duodu nuorodas į savo šaltinius, kad kiekvienas mano straipsnių skaitytojas turėtų galimybę pats susipažinti su pirminiais šaltiniais ir pats spręsti kiek teisingi ir patikimi teiginiai straipsnyje. Esu įsitikinęs, kad bet kokia nuomonė, o tuo labiau pasisakymai spaudoje turi būti grindžiami faktais (net jei jie nepatinka autoriui).

Kodėl tai svarbu, galima suprasti perskaičius virusinę-anoniminę publikaciją (autorius nenurodomas), kurią ryžausi panaudoti kaip iliustraciją, svarstant šį svarbų viešinamos informacijos patikimumo klausimą.

2015.11.30 – Monrealio priemiesčio Dorvalio meras musulmonams paaiškino, kodėl iš mokyklų meniu neišbrauks kiaulienos patiekalų

Mokinių musulmonų tėvai pareikalavo, kad Monrealio priemiesčio mokyklų valgyklų meniu nebūtų kiaulienos. Monrealio priemiesčio Dorvalio meras atsisakė tai daryti ir savivaldybės tarnautojas išsiuntė tėvams paaiškinimą kodėl:

Musulmonai turi suprasti, kad jie turi adaptuotis Kanadoje ir Kvebeke, priimti jų papročius, tradicijas, gyvenimo būdą, nes tai yra vieta, į kurią jie imigravo.

Мusulmonai turi suprasti, kad jiems reikia integruotis ir išmokti gyventi Kvebeke; Jie turi suprasti, kad jie turi keisti savo gyvenimo būdą, o ne juos geranoriškai priėmę kanadiečiai.

Musulmonai turi suprasti, kad kanadiečiai ne rasistai ar homofobai. Kanada priėmė daug imigrantų iki pasirodė musulmonai (juk musulmoniškos valstybės neįsileidžia ne musulmonų imigrantų).

Kaip ir kitos tautos kanadiečiai nenori atsisakyti nei savo identiteto, nei savo kultūros. Jei Kanada priėmė į savo žemę, tai ne Dorvalio meras sveikina imigrantus, o Kanados bei Kvebeko žmonės.

Galiausiai turite suprasti, kad Kanada ir Kvebekas turi judėjiškas bei krikščioniškas šaknis, Kalėdų eglutę, bažnyčias, religinius renginius, religija turi likti privačioje erdvėje.

Todėl Dorvalio savivaldybė buvo teisi nedarydama nuolaidų Islamui ir Šariatui.

Musulmonai, nesutinkantys su sekuliarizmu ir nesijaučiantys komfortiškai Kanadoje , turi galimybę rinktis kurią nors iš 57 gražių musulmoniškų šalių, kurios pasirengusios juos priglausti pagal Šariatą.

Islamo išpažinėjai kompleksuoja net dėl elementarių mėsos patiekalų. Jei atvykote į Kanadą, o ne į kurią nors musulmonišką šalį, reiškia Jums atrodo, kad Kanadoje geriau nei kitur. Mes neleisime, kad mūsų šalies lygis taptų toks, kaip tose 57 -iose.

Nors kartelį klaustelėkite savęs: Kodėl Kanadoje geriau negu ten, iš kur atvykote? Valgyklos meniu su kiauliena yra atsakymo dalis.

Jei atvykote į Kanadą vedini idėjos, kad vaisingai plėsdamiesi imsite dominuoti ir mus išstumsite – kraukitės daiktus ir grįžkite atgal. Mes neturime vietos jums ir jūsų ideologijai.

Rinkitės – priimti mūsų sąlygas ar išvykti! 

Lyg ir neužgaulus straipsnis apie „ryžtingą“ merą?

Tačiau ne viskas taip paprasta.

Pirma, ši istorija panašiais žodžiais socialiniuose tinkluose buvo pasakojama jau 2013-2014 metais, tik šios istorijos „herojus“ buvo meras iš Belgijos. Kuris, tais pačiais metais viešai paneigė jam priskiriamus teiginius. Jis pareiškė, kad jis nėra nieko panašaus sakęs ir nėra rašęs jokių pareiškimų musulmonams, nes niekada niekas nesikreipė į jį su reikalavimu uždrausti kiaulieną mokyklos valgyklose. Pageidaujantys gali susipažinti su šaltiniais ir smulkmenomis čia:

Šaltinis prancūzų kalba  Rumeur de la viande de porc interdite dans les écoles d’Ath: „C’est toujours complètement faux!“ Publié le  08 mai 2014

Šaltinis anglų kalba – 30 October 2014 – Belgians Don’t Waffle. 

Antra, kai šią „pasaką“ pakartotinai su tais pačiais teiginiais priskyrė Kanados merui, jis 2015 metų sausio mėnesį paskelbė oficialų paneigimą merijos portale, su antrašte: „Dorvalas denonsuoja falsifikuotą naujieną platinamą internete“.

Štai nuoroda į merijos portalą: January 27, 2015 – Press Releases – The City of Dorval Denounces False News Circulating on the Internet

Tarp kitko, paneigimo autoriai praneša, kad jų manymu, „užkratas“ pasklido iš JAV. Bet ir tai šiandien nesunku patikrinti. Štai nuoroda į amerikietišką šios istorijos versiją (tekstas mažai skiriasi nuo teksto platinamo Lietuvoje), kurios pabaigoje autorius nurodo Kanados merą, kaip pavyzdį Amerikos politikams: Nov 24, 2014 – Canadian Mayor tells Muslim to pound pork – by Kevin Jackson | Nov 24, 2014

O dabar svarbiausia – kam visa tai naudinga?

Palikus nuošalyje žingeidžius skaitytojus ir platintojus, kurie persiunčia tokius tekstus su kilniu tikslu „apšviesti mases“, tokių iniciatorių tikslas yra akivaizdus – vietoj rimto pokalbio apie problemų tikrąsias priežastis pučiamas „islamofobijos“ burbulas. Be to, tokie straipsniai puikiai padeda islamistams verbuoti sau naujus šalininkus. Jie panašius straipsnius panaudoja, kaip musulmonų „žeminimo“ faktus, kurie vykdomi iš vakarietiško pasaulio vadovų lūpų ir teigia: „pažiūrėkite, jie tuoj visus mus privers valgyti kiaulieną! Su tuo būtina kovoti!“

Trumpai tariant, kaip esu jau rašęs, „islamofobija“ – pagrindinis islamistų ginklas.

Tačiau, ačiū Dievui, mes gyvename informaciniame pasaulyje, kai kiekvienas gali per kelias minutes (keliais klavišų paspaudimais) išsiaiškinti informacijos šaltinių patikimumą. Tarp kitko, sąmoninga (ar pasąmonine) dezinformacija serga ne tik tokių beautorinių naujienų skleidėjai, bet ir populiarios naujienų agentūros ir portalai. Tačiau apie tai kitą kartą…

Šaltiniai

Kanadietiška versija: January 27, 2015 – The City of Dorval Denounces False News Circulating on the Internet

Amerikietiška „virusinės“ publikacijos versija: Nov 24, 2014 – Canadian Mayor tells Muslim to pound pork by Kevin Jackson | Nov 24, 2014 

Belgiškas variantas: 30 October 2014 – Belgians Don’t Waffle 

Belgijos mero pareiškimas: Rumeur de la viande de porc interdite dans les écoles d’Ath: „C’est toujours complètement faux!“ Publié le  08 mai 2014

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. Kęstutis:

  Autoriui… o kaip pavadinti šių metinį musulmonų kreipimasi į Miuncheno merą, kad jis uždraustų “Oktoberfest”, nes tai žeidžia jų religinius jausmus. Neuždraudus, musulmonai pareiškė – vokiečių tikrasis dievas, kiaulės kumpis ir alus… Ar čia irgi melas?

  • Informacija apie musulmonų reikalavimus uždarsuti „Oktoberfest“ – yra klastotė arba nevykęs pajuokavimas. Prie šios istorijos dar grįšiu savo straipsniuose, tad jei įsigalinti cenzūra nepraleis viešoje informacinėje sklaidoje, juos perskaitysite mano asmeniniame portale.
   Stenkimės į viską žvelgti plačiau. Kol, kai kas bando nukreipti Jūsų dėmesį į juokingai idiotišką dezinformciją – vyksta gerokai rimtesni procesai, nei reikalavimai uždrausti kiaulienos patiekalus: pasirodo vis daugiau atskleidžiamų faktų apie krikščionių žudymus, prievartavimus, „No-go“ zonų atsiradimą ir t.t. „Krikščioniufobija“ tarp ES šalių ir pasaulio gyventojų gerokai didesnė ir pavojingesnė (pagal mirčių skaičių), nei taip vadinama „islamofobija“. Realių apklausų duomenis (ne gandus ar apkalbas) esu publikavęs savo straipsniuose S. Lapėnas. 56 procentai migrantų palaiko „Islamo valstybės“ teroristus? Ką mes kviečiame į Lietuvą? Tačiau gerokai paprasčiau pergyventi dėl kiaulienos kotletų, nei atkreipti dėmesį į nerimą keliančius faktus, kuriuos aprašiau straipsniuose „Džihadas Lietuvoje? (I-III)“

 2. Pikc:

  “Trumpai tariant, kaip esu jau rašęs, „islamofobija“ – pagrindinis islamistų ginklas.” – tiesą sakant (ir LABAI švelniai tariant), toli gražu ne pats gudriausias pareiškimas, kokį esu kada nors matęs. 🙂 Pamirškim autoriaus vaikišką džiaugsmą ir pasididžiavimą savim, netikėtai atradus jau “n” metų klaidžiojančius išgalvotus “pareiškimus” (prisiminkite kad ir “Australijos premjero pareiškimą dėl užsieniečių”) ir pasižiūrim į autoriaus poziciją, vadovaudamiesi paprasčiausia logika: tarkim, islamofiliška, ksenofiliška beigi šiaip per visus galus progresyvi ir tolerantiška valstybė A įsileidžia visus nelegalus, finansuoja mečečių statybą, leidžia kurti moslių getus, “no-go” zonas, įvedinėti šariatą, uždraudžia mokyklose kiaulieną, kad jauniklių babajų neįžeistų ir uždraudžia kalėdines eglutes, kad neįžeistų suaugusių babajų; tuo tarpu “islamofobiška” šalis B babajų-nelegalų tiesiog neįsileidžia. Spėkite iš trijų kartų, kurioje valstybėje bus didesnė radikalaus islamizmo plitimo ir teroristinių aktų riziką?. 😉
  Jeigu neužtenka – pažiūrėkite, kokia buvo (ir didžiąja dalimi tebėra) politika moslių atžvilgiu šalyse, kuriose islamistai JAU pasireiškė. Tai kas geriau – ar būti sveiko proto ir savisaugos instinkto nepraradusiu “islamofobu”, ar visas kūno angas agresyviems svetimiesiems atvėrusiu tolerastiniu debilu (kuriam tie svetimieji jaučia ne tik nuoširdžią neapykantą, bet dar ir panieką)? Klausimas retorinis, jeigu ką. 😉

  • Informacija apie musulmonų reikalavimus uždarsuti „Oktoberfest“ – yra klastotė arba nevykęs pajuokavimas. Prie šios istorijos dar grįšiu savo straipsniuose, tad jei įsigalinti cenzūra nepraleis viešoje informacinėje sklaidoje, juos perskaitysite mano asmeniniame portale.
   Stenkimės į viską žvelgti plačiau. Kol, kai kas bando nukreipti Jūsų dėmesį į juokingai idiotišką dezinformciją – vyksta gerokai rimtesni procesai, nei reikalavimai uždrausti kiaulienos patiekalus: pasirodo vis daugiau atskleidžiamų faktų apie krikščionių žudymus, prievartavimus, „No-go“ zonų atsiradimą ir t.t. „Krikščioniufobija“ tarp ES šalių ir pasaulio gyventojų gerokai didesnė ir pavojingesnė (pagal mirčių skaičių), nei taip vadinama „islamofobija“. Realių apklausų duomenis (ne gandus ar apkalbas) esu publikavęs savo straipsniuose S. Lapėnas. 56 procentai migrantų palaiko „Islamo valstybės“ teroristus? Ką mes kviečiame į Lietuvą? Tačiau gerokai paprasčiau pergyventi dėl kiaulienos kotletų, nei atkreipti dėmesį į nerimą keliančius faktus, kuriuos aprašiau straipsniuose „Džihadas Lietuvoje? (I-III)“

   • Pikc:

    Taip, žinau, kad ten klastotė dėl Oktoberfest – mano komentare apie tai nieko nebuvo.
    Puikiai žinau, kad neobolševikiniuose Vakaruose ta “krikščioniofobija” įsisiautėjusi ne ką prasčiau, negu bolševikinėje Sovietų Sąjungoje – ir taip, žinau apie rimtą islamo keliamą grėsmę (ir skaičiau Jūsų straipsnius) – dėl to ir buvau gana nemaloniai nustebintas Jūsų pareiškimo, kad “pučiamas „islamofobijos“ burbulas” ir kad “„islamofobija“ – pagrindinis islamistų ginklas”, nes čia standartiniai ksenofilinių “lieviakų” pareiškimai.
    O dėl to netikro pareiškimo jau rašiau – mano galva, čia ne noras nukreipti dėmesį, o dalies žmonių “wishful thinking”, kaip amerikonai sako. Atvykėliai tikrai kabinėjasi prie visko ir nori įvesti savo tvarką, debiliška vietinė liberastinė valdžia jiems visaip pataikauja, o jei išties atsirastų valdžios atstovas, kuris išdrįstų taip pasisakyti, jį liberastai suėstų gyvą – bet dauguma žmonių (bent jau nors kiek mąstančių) pasirašytų po tokiu pareiškimu nedvejodami.

 3. Bartas:

  O ar galite įsivaizduoti , kas būtų Lietuvoje , jei, tarkim, Vilniaus “meras” (ir iš kur ištraukė tokį šlykštų pavadinimą) ar Kauno, pasakytų tokius žodžius. Tikriausiai prasidėtų baisus baudžiauninkų bliovimas, baubimas, raudojimai , pelenų barstymai ant galvų, atsiprašinėjimai , gal net pradėtų žudytis . Baisu ir pagalvoti, kokia suirutė užgriūtų “marijos žemę”.

  • Pikc:

   Ir juk bet kuris save gerbiantis meras ar šalies prezidentas TURĖTŲ taip kalbėti – t.y. kad svetimi čia neturi teisės sąlygas diktuoti. O kuris drįsta? Taigi… Tiesa, buvęs australų premjeras pabandė nedrąsiai pralementi (ir tik dėl to, kad jau buvęs, tad jam nėra ko prarasti) – ir įvarė “lieviakų” debilus į isteriją beigi užsitraukė tų padarų teisuolišką rūstybę: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/australiaandthepacific/australia/12040936/Former-Australian-PM-Tony-Abbott-says-West-should-proclaim-superiority-over-Islam.html?utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Facebook
   Iš tikro, mažai dar babajai ten galvų pjausto ir sprogdina. Antra vertus, “civilizuotųjų” Vakarų (plačiąja prasme) elgesys kelia įtarimą, kad jų protinė negalia apskritai sunkiai bepagydoma. Na, bet būkim optimistai – tikėkimės, kad lavonų krūvos (o jos tikrai bus) bent dalį sudebilėjusių Vakarų civilizacijos atstovų privers pradėti naudoti seniai užmirštą organą – smegenis. Vieninteliai, kurių gaila – nekaltai nukentėsianti dar likusi (bet sparčiai nykstanti) normalių žmonių mažuma.

   • „Islamofobija“ – tai islamistų išradimas, leidžiantis klijuoti etiketes bet kuriam, kuris išdrįsta apie tai kalbėti ir sudaro sąlygas užspausti burną, bandančiam apginti vietos gyventojų interesus bet ir net, sudarantis sąlygas gauti valstybines subsidijas (ES mokesčių mokėtojų pinigus) „islamofobijos“ lygio tyrimams. Iš kitos pusės., „islamofobijos“ augimo baimė, atsisakymai publikuoti objektyvią informaciją, o ne išsigalvojimus, dar blogiau – šis „šventas melas“, kaip įrodė ne senai įvykę rinkimų rezultatai Prancūzijoje, augantys protestai Vokietijoje, palankūs putininkiškui režimui ir atveda į valdžią jo šalininkus. Lietuva, kaip ir visa Europa yra tarp replių: iš vienos pusės turistų-migrantų (kuriuos siūloma laikyti pabėgėliais), ir iš kitos pusės Kremliaus ekspansijos. Būtent todėl privalome remtis faktais, o ne slėpti galvą smėlyje ar net pūsti mistines baimes. Patikėkite, realybė gerokai sudėtingesnė. Apie tai skaitykite mano portale http://www.slapenas.lt , jei cenzūra ir vėl juos blokuos.

    • Pikc:

     Pasikartosiu: SMARKIAI abejoju, ar tai islamistų išradimas – visokių “-fobijų” etikečių klijavimas yra kairiųjų radikalų/liberastų “specializacija”. Ir apie “islamofobiją”, “rasizmą” beigi “ksenofobiją” daugiausia rėkauja būtent jie, ir vietinių gyventojų interesus ginančius būtent jie stengiasi užčiaupti. O islamistai, kad ir kokie jie bebūtų, nėra kvailiai – jeigu mato, kad vietiniai debilai jiems į rankas kozerines kortas duoda – griekas nepasinaudoti. 🙂
     Na, o “palankūs putininkiškui režimui” – toli gražu ne tik Le Pen FN: neįmanoma nematyti Vakarų judėjimo link dar vieno “santykių perkrovimo” su rasieja (nes gi dabar praktiškai sąjungininkai – su teroristais (atseit) kovoja, viską…) ar eurosajūzo pajaco junkerio pasisiūlymo būti putino (pasyviu?) partneriu. 🙂
     Beje, tai kas, vis dėlto, tos “mistinės baimės”?

 4. Šposų mėgėjas tas S.Lapėnas: kam dar neaišku, kad kaip tik ISLAMU remdamiesi teroristai žudo žmones.
  Jei Lietuva antiek protinga, kad neleidžia ginklų turėti belekam, tai bus protinga, manau, atmesti ir islamą ir ne dėl to, kad Lietuvoje yra krikščionių (kada krikščionys atsiprašys lietuvių už kryžiuočių žudynes?), bet todėl, kad religija, kaip ir ginklas, nėra būtinas žmogaus pragyvenimui dalykas. Dar daugiau; religija – opiumas kvailiams (teroristų protaujančiais nepavadinsi), o kiek “taikių” islamo išpažinėjų pasmerkė netaikiuosius, kiek taikiųjų kovoja prieš netaikiuosius?
  Nėra tokių.
  Taigi – Lietuvai islamas nereikalingas.
  Kas nuo seno čia, taikiai, tvarkingai, religinasi – tegul, nes niekam nemaišo.
  Svetimų čia nereikia.
  Nes svetimas turi priimti Lietuvos tvarkos elgesio taisykles.
  Panašu, kad lapėnai pučia “žmogaus teisių” dūdą, pamiršdami, kad Lietuvoje žmogus, visų pirma, yra tas, kuris čia gyvena nuo amžių amžinųjų.
  Nes jis tą šalį sukūrė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: