„Aktualus interviu“: G. Landsbergis apie TS-LKD atjauninimą, pabėgėlius ir laisvės premiją (video) (29)

Gabrielius Landsbergis | penki.lt nuotr.

Gabrielius Landsbergis | penki.lt nuotr.

Pokalbis su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku, europarlamentaru Gabrieliumi Landsbergiu, kuris pasakoja apie partijos gretų atnaujinimą ir atjauninimą, pabėgėlių problemą, dalyvavimą būsimuose Seimo rinkimuose, Seimo atsisakymą seneliui V. Landsbergiui skirti Laisvės premiją, artimiausius planus.

Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, paskyroje „Facebook“, DELFI TV, portaluose www.penki.lt, www.alkas.lt, www.veidas.lt, www.lzinios.lt, regionų televizijose.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

29 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Atidziai du kartus perklausiau interviu su ponu G.Landsbegiu, nes kaip gi beziuresi…. naujas veidas TS_LKD partijoje ir is karto partijos pirmininkas. Taigi kokios mintys yra sio asmens galvoje yra svarbu. Pradzioje paminesiu, kad siame interviu issakyta mintis “pritraukti nauju asmenu i partija” yra labai pazangi ir kartu parodo, kad G.Landsbergio vertinimu to partijoje iki siol nebuvo arba buvo aiskiai nepakankamai. Kitaip tokia mintis – aktualija…. nekiltu! Kartu reikia pabrezti, kad jau labai ta skurbota mintis del “atsinaujinimo”, nes sukonretizuota tik 4 pavardes ir t.t. ir esant apie 10000 partijos nariu ten 4 ar net visas 100 oro tikrai neatgaivins. Ir uzbedamas i prieki, kadangi G.Landzbergis sieks buti pirmu sarase i rinkimus Seime, galima tvitai pasakyti, kad sarasiniuose rinkimuose…. vel uztikrinsime rusiskaja domkratija ir cia jokios pazangos nebus, nes tai jau irodyta 25 metu patirtimi! Taigi cia yra labai tragiska tai girdeti ir praktiskai kalba apie atsinaujinima yra tik oro virpininimas. Tam ir yra pusiau sarasinis valdzios formavimas, kad tikrai nebutu pokyciu, kad tikrai butu uztikrinta politine korupcija ir kartu su ja Valstybe problemu NEISPRES!
  G.Landsbergsi turi gera minti, kad reikia “pristatyti partija, kaip atvira bendruomene”, tai yra eiti Sajudzio pramintu keliu, tik reikia apgailestauti, kad taip tikrai neivyks.
  Taigi lyg is esmes ir labai sveikinciau naujo veido pasirodyma politikoje, taciau pagal tai… kad siekia buti VEDLIU sarase…. reiskia nemato vienos is didziausiu problemu atsiverimui, atsinaujinimui ir dargi tame izvelgiu labai jau akivaizdziai bet paslepta didele gudrybe. O tos gudrybes esme tame, kad G.Landsbegis labai preciziskai isreiske minti, kad jeigu partija jo padarys saraso vedliu, kas 100 procentu garantuoja jo isrinkima, tai tik tada jis atsisakys europarlamento mandato! Tai irodo, kad nepasitiki savo jegomis, neina i atvira politine kova, o tik sieks tvirtai laikytis isikibes savo kedes. Lauk sarasus is Lietuvos politines sistemos, tai Sajudzio nuostata!!! Uzteks brazauskines rusiskosios rinkimu tvarkos. Geda partijoms, jeigu jos save laiko Lietuvos partijomis, sita slyksciausia domkratija pusiau sarasinius rinkimus naudoti valdzios formavimo procese.
  Labai apgailestauju, kad naujas veidas politikoje zengs senu korupcijos numindziotu keliu. Beje norejosi isgirsti G.Landsbergio nuomone, taciau Iskauskas to nepaklause, apie tai, kaip ten atsitiko su tai partija, kurios valdyba burtu keliu su azubalio pagalba ji iskele pirmu preliminariame sarase i europarlamenta. Tai kaip su tai BURTININKU partija bus? Dar tokio sposo per gyvenima neteko girdeti!

 2. Kemblys:

  pártija [lot. pars (kilm. partis) — dalis, grupė]:
  1. polit. organizacija, jungianti socialinės klasės arba jos sluoksnio aktyviausius narius ir savo programa bei veikla reiškianti tos klasės (sluoksnio) interesus ir idealus; aukščiausia klasinės organizacijos forma;

  DALIS niekada nebus visuma. Reikia ne atskirų visuomenės darinių, o Tautą vienijančios pasaulėžiūros.
  Kai skiriasi apie 50 nuošimčių santuokų, kai ketvirtadalis lietuvių pasklido po pasaulį, kai lietuviai susvetimėjo tarpusavyje, kai godumas atspindi vidinį nepasitikėjimą rytdiena, kai ištrinamos dorovės nuostatos, kai nežmoniškai bjaurojama lietuvių kalba, kai…………….., JOKIA partija atėjusi į valdžią nieko neišspręs. Vienintelė išeitis PASAULĖŽIŪRA. Pasaulėžiūrai kurti reikia tik kelių pasišventusių Žmonių, kuriems nereikėtų valstybės lėšų, sudėtingų tyrimų, Gamtos išteklių ir galingų jėgainių – tik proto ir noro.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Man Tamtos komentara norisi suprasti, kad kazkas sukurtu vertybiu sistema!, kuria ko gero galima ivertinti pasauleziura. Linkes manyti, kad tu vertybiu sistemu yra jau prikurta iki soties ir per ju dauguma nezinia ko norima!, tai yra turime dideli pasiklydima tarp vertybiu sistemu ir tarp vertybiu sistemu elementu.
   Kas darosi, kai i vertybiu sistema ivedama kitos vertybines sistemos, kaip antai dabar i Lietuva atvezami sirai?
   Daroma papildoma makalyne! O makalyneje ir turesime sumakaluota gyvenima. Taigi esame itakojami ivairiausiu vertybiniu sistema, ka suzinome visuomeneje, kaip elgiames, kaip galvojame…. ir tada visa tai vadinama KULTURA! Tagi manyciau, kad nera taip toli nutole siu zodziu reiksmes: pasauleziura, vertybiu sistema ir kultura. Kiekvienas savai supras, o juk yra vir 300 kulturos apibrezimu! Tai, kad net viename zodyje nesusigaudome 🙂
   Visoje toje makalyneje kuriant Valstybe… reikia isgaudyti VAGIS! Vogti, nevogti! Vieni vagia, o kiti nenori, kad is ju butu vagiama. Berods Lietuvoje kol kas vagys isplauke i “elita”, tai cia gal ir desnis?, nes isorija kartojasi.
   Beje sukurus pasauleziura, kad ir kokia ji tobula bebutu, kiekvienas ja priims skirtingai, nes ji kris i skirtinga dirva, skirtingo supratimo, patyrimo ir issilavinimo smegenis. Vel nebus nieko vieningo ir liks kaip buve!
   Reikia dar ivertinti ir ta dalyka, kad pasauleziuros isisavinimo procesas butu labai ivairialypis.
   Sakyciau taip, kad ko gero tas Jusu pasiulymus priskirtinas prie utopiniu! 🙂
   Beje man atrodo, kad tie lietuviai nuo kitu pasaulyje nelabai ir skiriasi, na nebenti pacia graziausia pasaulio kalba!

   • Kemblys:

    Kuriems galams, ‘dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com‘, tiek daug rašai dėl kažkokio ‘Kemblio’ ,,utopinio pasiūlymo”, jei esi ,,linkes manyti, kad tu vertybiu sistemu yra jau prikurta iki soties”?

    • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Manau, kad esi vertas atsakymo tai tikrai. Duosiu konkretu pavyzdi…. vienas toksai Marksas irgi kure, kure ir sukure, kiti pritaike ….. ir koks is to rezultatas?

     • Kemblys:

      Bet kokius pasaulėžiūros pokyčius visada lydi daug žudynių.

      • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

       Kemblys sako: “…Vienintelė išeitis PASAULĖŽIŪRA. Pasaulėžiūrai kurti …” “Bet kokius pasaulėžiūros pokyčius visada lydi daug žudynių.”

       Tai belieka paklausti Kemblio… Kas atsitiks sukurus kita Pasauleziura? Bus daug zudyniu! Taip atsako Kemblys ir ragina kurti Pasauleziura 🙂

       • Svirba:

        na jau “daktare” !
        patys gi kuret “violetine” pasauleziura.
        pirma sauk, po to klausk.
        jus turetumet geriau zinot.

        • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

         O kas tai yra violetine pasaulieziura? Manau, kad cia yra specialiai dvasiniu iskrypeliu sugalvotas terminas! Valstybes pareiga apginti silpna zmogu, o siuo atveju pati silpniausia – mazemete mergaite, kuri saukesi gvoltomis Lietuvos pagalbos, o Lietuvos valdzia pasielge kaip BANDITAI, ISGAMOS, NIEKSAI!
         Tai kur cia violetine spalva ir kur cia ta pasauleziura? Normalus zmogiskas jautrumas.
         As zmogisko jautrumo nekuriau, jis yra pas tuos, pas ka yra, o pas ka nera…. tai nera.
         Pas tamsta manau nera…. nes panaudoji kazkoki iskrypeliska termina, gal pagal kgb instrukcija, gal pagal iskrypeliu planus…. o juk padorus zmones dar buvo ivardinami patvoriniais…. Tai niekinu tokius, kurie klijuoja tokias etiketes. Dvasios vargsai esate.

     • Marksas ne kūrė, o filosofavo.
      Nes jį patį materialiai išlaikė kapitalistas Engelsas. 🙂

   • Labai gali būti, kad tie “sirai” į Lietuvą nevažiuos, nes VRM viceministras minėjo (o tai buvo mūsų, komentatorių, pasiūlymas), kad nesuteiks atvykėliams ypatingų finansinių sąlygų: iš pradžių išmokos bus kiek didesnės, o paskui vis eis mažyn.
    Mes ir siūlėm, kad išmokos nebūtų didesnės už tų, kurie yra už skurdo ribos – mūsų žmonės neturi būti skriaudžiami.

  • Šviesulys:

   Kam kurti tai kas jau senai yra? Ar svetima pasaulėžiūra mielesnė nei sava?

 3. lietuvis:

  taip supratau, kad tas Gabrielius perspektyvus vyrukas, jei tiek minčių sukelia. Galėtų jį ir Audrys paskviesti…

  • Šviesulys:

   O ką padarė naudingo? Koks skirtumas kokios mintys kyla, svarbu ką DARO.

  • Mintis:

   Kokia nauda atnešta Lietuvos žmonėms iš tos partijos būvimo?Ne pačiai partijai, bet žmonėms,kurių mokesčių dalimi partija dotuojama.Kas gero nuveikta žmonėms,kaip palengvinta jų dalia,kas nuveikta socialinėje srytyje, švietime,kultūroje-ką pajuto Lietuvos žmonės?Gal apie tai reiktų šnekėti,nes 25 metai vienaip ar kitaip būta valdžioje.Perimant partiją perimami ir darbai ir įsipareigojimai-tęstinumo principas visur aktualus.Jei” interviu aktualus”tai apie tai gal galima būtų šnekėti? Nes šnekėti,kad šnekėti- kas tai yra?Ar žodžiai neturėtų būti įprasminti darbais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: