L. Balsys: Geriausiai įprasminsime Laisvės premiją, skirdami ją Lietuvos žmonėms, paaukojusiems gyvybę už Laisvę ir mūsų vaikų ateitį (1)

Linas Balsys | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Linas Balsys | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo narys Linas Balsys įregistravo Seimo nutarimo pataisas, siūlančias 2015 m. Laisvės premiją skirti Lietuvos žmonėms, paaukojusiems gyvybę kovoje už Lietuvos Laisvę ir mūsų vaikų ateitį, o 5 tūkst. eurų dydžio sumą pervesti Vaikų ligoninės paramos fondui.

Seimo nario L. Balsio nuomone, Seimo nepritarimas didele balsų dauguma Laisvės premijos komisijos siūlymui premiją skirti Vytautui Landsbergiui aiškiai parodė, jog artėjančių 25-ųjų Sausio 13-osios metinių proga Seimas turėtų įvertinti ne vieną, nors ir daug nuopelnų turintį, tačiau ir šiuo metu stipriai politiškai angažuotą asmenį, o pažvelgti plačiau – pagerbti mūsų laikų Lietuvos Nepriklausomybės gynėjus, kurie Laisvei paaukojo savo gyvybes: žuvusiuosius 1991 m. sausio 13-tąją, Medininkų muitininkus, pasienio apsaugos pareigūnus, Romą Kalantą, represinių okupacinių struktūrų pražudytus sovietinio režimo disidentus, Lietuvos partizanus, kariuomenės savanorius, visus kitus žuvusius Laisvei atsidavusius žmones.

„Esu tikras, jog Seimo skiriamos Laisvės premijos negalima paversti politinių spekuliacijų ar asmeniškumų objektu. Prieš balsavimą Seime pasisakydamas raginau kolegas susilaikyti, nes šios premijos susiejimas su vieno nevienareikšmiškai vertinamo Lietuvos politiko vardu tik vėl sukiršins visuomenę. Mano nuogąstavimai išsipildė – demokratišką Seimo sprendimą pradėjo aršiai atakuoti išimtinai su V. Landsbergio vardu siejamos partijos atstovai ir rėmėjai, visuomenė, prieš savo valią, tapo įtraukta į artėjančių rinkimų kampaniją ir jau ketvirtį amžiaus nesibaigiančius ginčus apie V. Landsbergio vietą ir vaidmenį Lietuvos Atgimimo laikotarpiu. Manau, kad šiuos ginčus turime palikti istorijai ir ateities kartų istorikams ir nestatyti paminklų dar gyviems ir aktyviai politikoje besireiškiantiems politikams. Laisvės premija turi vienyti Tautą, o ne ją skaldyti“, – pabrėžė L. Balsys.

Pasak L.Balsio, nėra jokių kliūčių priimti jo siūlomą Seimo nutarimą. Tai, kad Laisvės premijos komisija tapo nebeveikianti, atsistatydinus kai kuriems jos nariams, yra nesvarbu, nes komisijos konkurso čia nebereikia: istorija jau atrinko ir įamžino tuos, kurie Tėvynei atidavė savo gyvenimus ir gyvybes.

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Savo ruožtu Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ siūlo Laisvės premiją įteikti Džordžui Bušui. Jungtinės Amerikos Valstijos nepripažino Lietuvos okupacijos, rėmė Lietuvos nepriklausomybės kovą ir daugiausiai prisidėjo prie Lietuvos išlaisvinimo, o 2002 metų lapkritį Džordžas Bušas (George W. Bush) Vilniuje ištarė Lietuvai labai svarbius žodžius: „Mūsų aljansas davė iškilmingą priesaiką ginti vieni kitus ir kiekvienas Lietuvos priešas bus ir Jungtinių Amerikos Valstijų priešas“, – pabrėžė frakcijos „Tvarkos ir teisingumo“ seniūnas Petras Gražulis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

1 komentaras

 1. Laisvės laisvė,
  t.y. “laisvės premijos” laisvė …būti skirtai, būti pasiūlytai. Žodžiu – BŪTI.

  Štai ir vėl, eilinė pasiūla iš Būties į nebūtį (Laisvės… premijos),
  kad Laisvę, jos simboliką, aukščiausiąją pagarbą paversti…
  eilinės-neeilinės labdaros eilute: šiuosyk netgi skambiau – “Laisvės labdaros”.

  Todėl ir Paryžiuje žaliesiems jokių prošvaisčių, vien nesusipratėliška
  balbatynė, kai net nepradedama kalbėti apie bankininkų saujytės
  “vartotojiškų-gamybininkų” ir iš po to sklindančių prekybininkų
  visuotinius išpuolius prieš Žemę, – jos atmosferą, vandenis ir visuotinį
  DEGUONIES GROBIMĄ – asmeninei naudai; nesuprantą to žalieji (L. Balsys),
  grynieji jų taip pat (green) irgi painiojasi tiksluose bei priemonėse,
  nes sąlygos paisyti būtina. O ji tik viena. Žemė.

  Ir visuotinė Meilė, ir aukščiausioji pagarba, – žuvusiems už Tėvynės Meilę,
  – už ateitį, ir Laisvę spręsti, Laisvę kurti, Laisvę ginti, Laisvę aukotis,
  aukotis vardan šios bendros, ir šiuo atveju visos žmonijos Laisvės i š l i k t i,
  o ne žūti.

  Ką šie pasiūlymai tam tikslui, – aukščiausiajai pagarbai atliepia, -tminimui Sausio 13-osios kautynių Pergalės aukų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: