Terminalo dujos pakels šilumos ir karšto vandens kainą Vilniuje (3)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šilumos tiekimo įmonėms taikoma prievolė pirkti brangias gamtines dujas iš SGD terminalo šilumos kainą Vilniuje pradės koreguoti nuo gruodžio mėnesio. Šilumos ir karšto vandens kaina Vilniuje gruodžio mėnesį išaugs 26,3 procento, lyginant su lapkričiu. Gruodį šiluma kainuos 6,33 ct/kWh be PVM, lapkričio šilumos kaina sudaro 5,01 ct/kWh be PVM, rašoma pranešime.

„Šilumos kaina keisis priklausomai nuo terminalo dujų kiekio, kuris daro didžiausią įtaką tarifui. Kas mėnesį esame įpareigoti įsigyti skirtingą kiekį terminalo dujų. Dėl to šilumos kaina gruodžio ir sausio mėnesiais Vilniuje bus aukštesnė, tačiau vasarį kris žemyn“, – konstatavo „Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis.

Spalio mėnesį „Vilniaus energija“ iš terminalo įsigijo apie 87,3 procento visų suvartojamų dujų. Lapkričio mėnesį iš terminalo planuojama įsigyti apie 90 procentų, gruodžio mėnesį – apie 67 procentus suvartojamų dujų. Gruodžio mėnesio dujų pirkimai turės tiesioginę įtaką vasario šilumos kainai, todėl vasarį laukiama tarifo mažėjimo.

Likusią dalį gerokai pigesnių „Gazprom“ dujų tieks įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“.

Jei šilumos tiekėjams nebūtų taikoma prievolė pirkti terminalo dujas, gruodžio mėnesį šilumos kaina Vilniuje sudarytų apie 4,60 ct/kWh be PVM.

„Kovo mėnesio tarifą prognozuoti kol kas sudėtinga, mat tuomet šilumos kainą pradės veikti dujų pajėgumo mokestis“, – sakė L. Samuolis.

Šiltuoju metų laiku „Vilniaus energija“ iš esmės nenaudoja brangių terminalo dujų ir karštą vandenį gamina iš pigaus biokuro, todėl faktinė šilumos gamybos kaina sumažėja.

Atšalus orams, biokuro pajėgumų nebeužtenka, iš gamtinių dujų Vilniuje šildymo sezono metu gaminama apie 87 proc. šilumos.

2014 metų gruodžio mėnesį šilumos tarifas sostinėje buvo 6,48 euro ct/kWh be PVM.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Juozas:

  Mūsų valdžiaunykų marazmo kaina. Pabandytų tokius dalykus graikams užtaisyti.

  • Šviesulys:

   Užtaisė skolą 300 mlrd. ir ką tie graikai? Patriukšmaus gatvėse ir viskas pasibaigs. Ciprasas apgavo graikus kaip mažus vaikus su tuo referendumu: TVF sąlygos iki referendumo buvo lengvesnės nei po jo.
   Atsiminkite: SKOLAS TEKS ATIDAVINĖTI ar darbu, ar turtu, ar žemėmis. Jei viską palikti kaip yra tai visų ES valstybių laukia tas pats likimas – bankrotas ir tautų išnykimas.

 2. JUOZAS:

  deja, liberalų ir Co išvirtą košę pajūry atrodo teks srėbti. Mokėsime už tą fantastišką dujų terminalo kainą , paremsime vargšus norvegus . Už tuos pinigus lengvai būtume ne išnuomavę, o nupirkę terminalą. Bet dideli nešvarūs pinigai tiesos paieškas pavertė juokais , Skardžiaus komisija sužlugdyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: