„Žydų genocidas nėra baisesnis, nei kiti genocidai“: Izraelyje gimusi Holivudo žvaigždė N. Portman pasmerkė Holokausto kultą (32)

Natali Portman | Wikipedia.org. nuotr.

Natali Portman | Wikipedia.org. nuotr.

Žvaigždžių naujienose siautėja audra dėl naujausio Natali Portman (Natalie Portman) interviu dienraščiui „The Independent“. Pasaulio spauda aktyviai aptarinėja jos mintis – pasisakė net antilietuviškais pareiškimais garsėjantis skandalingasis Efraimas Zurofas (Efraim Zuroff). Ir tik mūsų spauda demonstratyviai jo „nepastebi“.

Kas gi nutiko, ko taip subruzdo Holokausto industrijos vadybininkai ir reklamos agentai?

Izraelyje gimusi aktorė Natali Portman pareiškė, jog nelaiko žydų genocido didesne tragedija, nei kitų tautų genocidai ir paragino neskirti šiam istoriniam įvykiui tiek daug dėmesio švietimo sistemoje.

„Man atrodo, kad tai yra rimtas klausimas, kurį sau turi iškelti žydų visuomenė: kokią vietą švietimo sistemoje turi užimti žydų genocido istorija?

Tai, be abejo, svarbi problema, būtina ją studijuoti, bet ar tikrai žydų genocidas turi būti aukštesnis prioritetas kitų panašių įvykių eilėje?“ – pareiškė Natali Portman savo interviu.

Aktorė pažymėjo, jog tik nuvykusi į Afriką pasižiūrėti gorilų ir lankydamasi viename iš muziejų, ji sužinojo apie 90-ųjų tutsių tautos genocidą Ruandoje.

Ši iki tol negirdėta tragedija ją sukrėtė:

„Tuo metu, kai žydų tautos Katastrofa užima centrinę vietą Vakarų šalių ir Izraelio švietimo sistemose, apie kitus panašaus pobūdžio įvykius – ir dar nutikusius visai neseniai – mes nežinome praktiškai nieko.

Mane sukrėtė tai, kad šis genocidas vyko tada, kai aš mokiausi mokykloje. Mes mokėmės tik apie žydų genocidą ir niekas neminėjo apie analogiškus atvejus, vykstančius tuo metu pasaulyje. Mums derėtų atminti, jog neapykanta ir antihumaniškos ideologijos egzistavo visais laikais. Mes turėtume būti jautresni žmonėms, kurie pergyveno tokius įvykius.

Mums, žydams, vertėtų atsisakyti paranoidinės paradigmos, pagal kurią mes visuomet esame aukos. Kartais tai išvirsta į jausmą, kad sekantis žydų genocidas nutiks rytoj“.

Įdomus dalykas – Izraelyje gimusi Holivudo žvaigždė pastebi ir atvirai išsako apie žydų genocido kultą tai, ko niekaip nenori pastebėti ir juolab – ištarti – mūsų viešieji intelektualai bei tolerantiškoji spauda. Gaudanti kiekvieną nežinia kuo garsios Kardašjan užpakalio švystelėjimą ir bandanti nutylėti šį tikros žvaigždės interviu.

Visas interviu yra čia:
www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/features/natalie-portman-interview-black-swan-actress-talks-antisemitism-learning-hebrew-and-directorial-debut-a-tale-of-love-and-darkness-10465366.html

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. Drenis:

  Gali būti, kad toks jos atvirumas kainuos jai karjerą Holivude. Buvo panašus atvejis su tokiu Marlonu Brando, tai jis klaupėsi ant kelių prieš vyriausiąjį Niujorko rabiną, kad vėl atsidarytų užvertos Holivudo durys.

  • Pikc:

   Gana tikėtina – gi užtenka pasižiūrėti į antraštę (“Black Swan actress talks anti-semitism” – PER KURIĄ PUSĘ čia “antisemytyzmas”???) ir isteriškus komentarus. Beje, kitame straipsnyje apie tą patį jau minima 11 milijonų to halakausto aukų. 🙂

   • Pikc:

    Beje, panašu, kad lenda yla iš maišo dėl tų “11 milijonų”. Prisiminkime, kaip atsirado tie “stebuklingi 6 milijonai”: 1943 m. sionistų radikalas Ben Hecht žurnale “Reader’s Digest” paminavojo tą skaičių, kalbėdamas apie VISUS Europos žydus. Jeigu pažiūrėsite Vikipediją, ten aiškinama, kad Vanzė konferencijoje nuspręsta išgalabyti VISUS 11 milijonų Europos žydų. Sutapimas? Gal…
    Beje, senas straipsniukas apie “nežymius” halakausto aukų skaičiaus pakeitimus: http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/istorijos-klastotojai-genocido-statistika-rase-is-lubu-4359
    Čia galima prisiminti ir Aušvico atvejį su “lengva” 3 mln. lavonų paklaida. Vienžo, “halakausto biznierių” politikos sąsajos su REALIA istorija yra tokios… diskutuotinos, sakyčiau… 🙂

    • Živilė:

     manau, šiandien tokio rašinio Kauno d. spausdinti nebedrįstų… Gerai kad išsisaugojot

    • Tvankstas:

     Wansee konferencija yra sukurta Lubiankoje, apsiriko nedaug – Reicho raštvedyba kiek kitokia buvo, be to, kai kas tą dieną jau buvo pas Šv.Petrą, kai kas už kelių šimtų ar tūkstančių km, bet HK pramoninkams tai neturi reikšmės.
     Štai Auschwitz nutirpo nuo 4 mln. iki 120-130.000, iš kurių net pusė nebuvo Mozės tikėjimo europiečiai.

 2. Goda:

  Pagarba aktorei.

  Vien ko vertas Mažosios Lietuvos genocido nutylėjimas, kai ypatingai žiauriai ir galutinai išnaikinta tauta pačiame Europos centre. Jų vietoje iki šiol pūpso okupantai, o apie genocidą nekalba nei vokiečiai (ne vokiečiai buvo išnaikinti), nei lietuviai (ne Lietuvos teritorija tada tai buvo). Laikas prabilti. Ir ne tik apie Mažąją Lietuvą, Lietuvos raštijos lopšį, bet ir apie kitus sovietų-rusų nusikaltimus, kaip kad holodomorą Ukrainoje.

 3. Ričardas:

  N.Portman (žyd. Hershlag) nebus sutrinta į miltus taip paprastai kaip Brando, Gary Oldmanas ar Melas Gibsonas, nes pati žydė. Čia kaip gėjai vs. gėjus (vidinės kovos) – ne taip viskas paprasta, nes apkaltinti homofobija sunkoka, tad smagu bus stebėti ar užsitarnaus atstumtos antisemitės vardą.

  • tai kad:

   Natali jau turi pakankamai apdovanojimu, labai sekmingai istekejo,augina vaikus ir ,ko gero,nelabai ir pergyvena del paskutiniu metu gerokai pakrypusio Holywood’o sloves……
   Vakaruose yra nemazai panasiai mastanciu ir pasisakanciu jaunu zydu – daugelis nenori buti nei “isrinktaisiais” nei “pateptaisiais” o savo talentus atskleisti patys ir buti lygus su visais kitais.
   Viena is tokiu buvo ir neaiskiomis aplinkybemis 2011 mirusi 28 metu muzikos zvaigzde Amy Winehouse……

 4. Juozas:

  Spalio mėnesį JEDG vyksta su oficialiu vizitu Izraelin. Sunkus bus vizitas.

 5. Kemblys:

  Skaičiukai:
  ,,1946 m. pabaigoje, britų bei amerikiečių sudarytos komisijos duomenimis, Palestinoje gyveno 1 269 000 arabų (67,6 %), 608 000 žydų (32,4 %).[2] Dėl imigracijos žydų procentas nuolat augo, į Izraelio teritoriją palestiniečių pabėgėliai sugrįžti neturi teisės.
  Jungtinės Tautos 1947 metų lapkritį priėmė rezoliuciją Nr. 181, kuria Palestiną padalino, 55 procentus jos skirdami žydams, o 45 procentus – arabams. Jeruzalę jie paskelbė tarptautiniu miestu, kurio neturėtų valdyti nei Izraelis, nei arabai.”
  https://lt.wikipedia.org/wiki/Izraelis

  Karas Europoje baigėsi 1945 m. gegužės 8 d., o Azijoje – po Japonijos kapituliacijos 1945 m. rugsėjo 2 d.

  Išvada: Antrojo pasaulinio karo priedangoje žydai įsitvirtino Palestinoje, kurioje dar prieš šimtmetį pradėjo slapta supirkinėti žemes iš arabų.

  Klausimas: Kaip, be ‘holokausto’, jie būtų galėję suvaryti iš Europos žydus kariauti su arabais? Juk rytų Europoje, prieš karą, žydai gyveno geriau už vietinius…

  • Juozas:

   Esu girdėjęs (ne skaitęs) tokią versiją, kad holokaustą suplanavo patys žydai. Atseit, išrinktajai tautai reikia apsivalyti. Žmogus, iš kurio tai girdėjau dar sovietmečiu, buvo tikrai išsilavinęs, toks smetoninių laikų inteligentas.

   • Lietuvai saulę iš rytų irgi atnešė patys lietuviai. Visuomet galima į klausimą pažvelgti iš kitos pusės. Tuoj paaiškės, kad ir dabartinį tautinės kultūros ir kalbos genocidą sau darome patys.

    • Juozas:

     Geras! Logika!!!
     Vien apie – “dabartinį tautinės kultūros ir kalbos genocidą”….

     Trūksta … kvapo nuo tokio minties polėkio. Reikia pagalvoti.
     Bet dėl lietuvių kalbos – tai geriau, kaip tautotyrininkė iš Anykščių pasakė, gal nelabai ir sugalvosi:

     Rusenom, rusenom, rusenom…nesurusenom, bet suanglėsim. 🙁

    • Įdomumas:

     Visai panašu į tai: žvilgtelėkite į žurnalistines rašliavas – net lietuviškai užsienietiškų pavardžių nesugeba parašyti, bruka svetimybes, kurias žmonės patys ir priima.

    • „Tuoj paaiškės, kad ir dabartinį tautinės kultūros ir kalbos genocidą sau darome patys.“

     Tai, kad taip ir yra, jei tie „mes“ reiškia „mūsų valdžią“ (LSDP, DP)…

    • Ne ne – “Saulė” iš rytų atkilo pagal Molotovo – Ribentropo paktą, o tie “nešėjai” buvo tik apgaulingas manevras.

    • Žemyna:

     Verta ir tai vis priminti (gal bent kai kuriuos „vakarietiškos pažangos” nešėjus išblaivins?), jog saulės į Rytus važiavo, prieš tai patyrę profesionalų apdorojimą Vakaruose! – Tarpukariu mūsų studentai, kūrybininkai ten studijavo, ten važiavo vakarietiškos pažangos semtis, kad į LT ją atsivežtų. Bet… ten darbavosi ir Kremliaus agentai: organizavo RU finansuotus įv. pažangius judėjimus, teroristų grupuotes, maištus; steigė partijas skleidė proletariato ir internacionalo ideologiją (šiandien pastarasis turi globalizmo vardą).
     Žodžiu, jau tada Kremlius ėmėsi visko, kas visuomenes ir tautas iš vidaus naikina. Taip pat ir savo meną tam naudojo (tarpukariu buvo mada savo vaikus vadinti rusų vardais). Vakaruose KITŲ (ne pačių kremlinių, o jų nuotolinių samdinių) rankomis „pažangiai” praplautomis smegenimis, dalis kūrybinnkų ir studentų ėmėsi ir tarpukario Lietuvoje „pažangą” kurti*. Po Spalio perversmo bolševikų pasirašytoji „amnestija” LT, LV ir EE realiai nieko nereiškė – tai buvo tik popierius, gudrybė, įvaizdžio dalis**. Arba – migdomieji 3 sesėms. Vos tik situacija sunoko, „tautų tėvas”*** paklausė – ką, lietuviai, humoro nesupratot, patikėjot?
     ________________
     * Beje, pasirodo, signatarė(!) N.O. važinėja su savo šou po pasaulį, pasakodama, jog tautos ir tautybė yra blogai, kad ateityje jos išnyks. Praregėjo ir tapo pranaše? Ir priesaika konstitucijai nebegalioja? Ar tokiai veiklai seimūnams rentas Tauta moka? Ar gal kieno nors finansuojamą „projektą” vykdo? (Pasak LRT Spaudos apžvalgos, apie jos turnė „Moteris” rašė)
     ** Atseit, visi gali savo noru ateiti ir išeiti iš SSSR – rodė Suomijos pavyzdį, tačiau pasirūpino, kad kiti juo nesektų.
     ***„Tautų tėvas” save Dievui prilygino? Ar gal manė esąs Kristaus apsireiškimas?

    • Tvankstas:

     Seniai paaiškėjo – tai atlieka G. Soros šabes-gojai vienas su kitu varžydamiesi, kuris greičiau ir daugiau sunaikins Lietuvos.

   • Žemyna:

    O! -Tai paaiškintų vieno komentatoriaus prisiminimus!
    Neprisimenu, kas šia tema atpasakojo amžininko prisiminimą, jog kažkur ?Suvalkijoje tarp žudyti vedamų savo kaimyną ar pažįstamą pamatęs, jis (ar jo tėvas) norėjęs ištraukti nelaimėlį iš minios, tačiau tas nesutiko, nes, esą, rabinas LIEPĘS jiems nesipriešinti!

 6. emigrantei:

  Natali Portman ne vienintele turinti savo poziuri i holkausto eskalavima – Londine pazystu nemazai zydu kurie irgi piktinasi daugelio savo tevynainiu pastangomis save statyti auksciau kitu,nutyleti zydams nepalankias istorijas – kaip antai visai nesnus 1961 metu ivykius Pietu Afrikoje kur pamegine sukurti kazka panasaus i 1917 spalio perversma Rusijoje,daugelis zydu buvo nuzudyti o daugybei teko begti neatsigreziant is PAR.
  Daugelis,ypac jaunos kartos,zydu nebenori buti kazkokiais isskirtiniais ir tuo paciu nelabai megiamais

 7. Zosia:

  Mokėsi mokykloje ir nieko negirdėjo apie tutsių genocidą? Kur ji gyveno tuo metu? Net internetas veikė tuo metu, jeigu jau mokykloje draudė klausytis ir skaityti ir žiūrėti žinių. Gal ten, kur mokėsi tikroji žvaigždė nebuvo nei TV, nei radijo, nei laikraščių?

 8. Regina:

  Drąsi mergina! Išties- holokaustas jau tapo kultu ir bijome tai pripažinti….

 9. Salomėja:

  Iš kur mergaitei tiek drąsos, tiek valios geležinės?

 10. Getia:

  Skaitykite H. Kardel “Hitleris – Izraelio valstybės kūrėjas”, kas mąsto, tas supras. Skaitykite Finkelšteino “Holokausto industrija”- buvo uždrausta Lietuvoje, bet vėliau vėl pasirodė knygynuose.
  N. Portman šaunuolė, jaučia kad visas tas holokaustas visoms Europos mokykloms kišamas ir yra išpūstas, o apie bolševikų (komunistų) nusiklatimus nutylima.

 11. Įdomumas:

  Gerbiamieji, žvilgtelėkite pradžiai į etimologinį žodyną ką reiškia žodis holokaustas: įveskite google “holocaust ethymology” ir skaitykite.

 12. Žemyna:

  O FK teismui pateikė ieškinį dėl to, kad ją Seime „įžeidė”, pasakę, jog savo kalbomis teršia Lietuvą…

 13. Edita:

  Pritariu. Armėnų genocidas, Ruandos genocidas, Sovietų Sibiro lageriai. Kodėl tai yra eskaluojama kaip maziau baisu, negu žydų genocidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: