R. Navickas. Kodėl Lietuva turi rūpintis pabėgėliais iš musulmoniškų Artimųjų Rytų? Argi tai ne jų turtingų kaimynų pareiga? (33)

Blogeris ZeppelinusSpaudoje prasidėjo isterika dėl tautos reakcijos į Lietuvai primetamus pabėgėlius iš egzotiškų kraštų, su kuriais ne tik mūsų šalis, bet ir visa Europa neturi nieko bendro.

Įvairaus plauko rašeivos nutaisę rūsčias minas postringauja apie mūsų pareigą gelbėti žmones, bėgančius iš savo krašto dėl įvairių negandų.

Tačiau blaivesnio proto lietuviams regint šią per kraštus besiliejančią isteriką kyla keli klausimai.

Pirma, kodėl bandoma pasukti reikalą taip, tarsi tas pabėgėlių priėmimas būtų kažkokia Europos ir jai priklausančios Lietuvos prievolė?

Berods, mes Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje nesame niekam nei įsipareigoję, nei skolingi? Tai iš kur tas isteriškas vekselius pateikusio nepatenkinto kreditoriaus tonas?

Kodėl tais pabėgėliais turi rūpintis Europa bei Lietuva? Negi jų kaimynystėje nėra artimų kultūriškai bei istoriškai turtingų stiprios ekonomikos šalių?

Kodėl Europa?Jau vien pažvelgus į žemėlapį sveiko proto žmogui kyla nesupratimas: KODĖL EUROPA?

Juk šalia Sirijos, Irako bei Eritrėjos, iš kurių į Europą veržiasi pagrindinis pabėgėlių srautas yra pilna musulmoniškų, praktiškai identiškos kultūros bei ta pačia arabų kalba šnekančių valstybių?

Ir ne kokių nors ubagėlių – visai priešingai, ten yra vienos turtingiausių pasaulio valstybių – Persų įlankos naftos karalystės.

Kuriose šeichai bei emyrai iš neturėjimo kur dėti pinigus statosi dangoraižius ant dirbtinių salų vandenyne, važinėjasi po dykumas Ferrariais bei išlaiko gausius haremus. Tos šalys nuolat užsiveža milijonus laikinų gastarbaiterių, kurie kai kada sudaro daugiau, nei pusę visų gyventojų.

Kitaip sakant, darbščių žmonių jiems reikia nuolat.

Ir štai, jų kaimynystėje nutiko kataklizmai, kurių pasėkoje iš namų bėga jų gentainiai, artimi jiems tiek kultūriškai, tiek istoriškai, tiek kalbiniu požiūriu.

Tai argi ne jų PAREIGA yra priglausti savo kaimynus? Žmonių jiems reikia, pinigų turi, kaip šieno – tai kame reikalas?

Kodėl Jungtinių Tautų vadukas gėdina Europos Sąjungos šalis dėl menko entuziazmo priimant milijonus svetimšalių iš Artimųjų Rytų bei Afrikos, bet nei žodžio priekaišto neturi jų kaimyninėms turtingoms valstybėms, kalbančioms ta pačia arabų kalba, kaip sirai ar irakiečiai?

Atrodytų, jog pirma mintis, kalbant apie bėgančius iš Sirijos bei Irako žmones, kad juos turi priglausti jų kaimynai?

Tačiau šį klausimą tiek tarptautinėje, tiek mūsų spaudoje stengiamasi nutylėti iš visų jėgų. Vietoje to visaip eskaluojant tariamos europiečių ir lietuvių prievolės temą.

Įdomu, kodėl?

Dingojasi man, jog mūsų užsienio politikos formuotojai turėtų aktyviau remtis pozicija, kad mes Artimuosiuose Rytuose niekam nesame skolingi, o pareiga rūpintis bėgančiais nuo bėdos žmonėmis pirmoje eilėje turėtų būti turtingų kaimyninių valstybių, priklausančių tai pačiai kultūrai bei religijai reikalas ir rūpestis.

O ne ES, Lietuvos, Australijos ar Lotynų Amerikos.

Manau, kad JAV, ES ir JTO galėtų spaudimu priversti visas tas Turkijas, Saudų Arabijas, Omanus, JAE, Bachreinus, Kuveitus, Iranu, Katarus ir kitokias Jordanijas pasidalinti visą pabėgėlių srautą iš jų kaimyninių šalių.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. S:

  Teisingai, taigi jie spausti moka. Gali pasakyti taip: “pas jus mažai demokratijos, todėl turite įrodyti padėdami žmonėms, pabėgėliams, kad jūs gerbiate žmonių teises.” O jeigu ne, tai “sankcijos”, arba “subombarduosime jūsų pačių valstybes ir tada patys bėgsite kaip pabėgėliai, rinkitės kaip labiau patinka” – juk taip paprasta ir patikrinta viskas…

 2. Skaitytoja:

  Teisingai rašo prie ko čia mes.Pilnai pritariu.

 3. Juozas:

  Dar niekur negirdėta sąmokslo “teorija”:

  44- tajam JAV prezidentui prabilo jo tėvo gentainių kraujas. Be to, kaip amerikėnas, jis niekad nemėgo Europos kultūros. Tad nuosekliai, tik antroje kadencijoje uoliau vykdo savo planą – suafrikinti senutę.

 4. Dainius:

  Kodėl?

  Todėl, kad:

  1. Imigrantai čia ne dirbti važiuoja, o ten dirbti tektų;
  2. Europą reikia islamizuoti, kaip jei ne imigrantais? Net karų nebereikia, tik socialinės sistemos spragų.

  Tuo viskas ir pasakyta.

 5. LosAngeles:

  ‘..Manau, kad JAV, ES ir JTO galėtų spaudimu priversti visas tas Turkijas, Saudų Arabijas, Omanus, JAE, Bachreinus, Kuveitus, Iranu, Katarus ir kitokias Jordanijas pasidalinti visą pabėgėlių srautą iš jų kaimyninių šalių…’

  Labai teisingai pastebejote. Ir kokia gi isvada persasi??? Kad JAV,ES ir JTO turi kita tiksla nei paprasciausiai pasirupinti pabegeliais.

 6. Dar stebisi, kad europiečiai tampa priešiškai nusiteikę musulmonų ir negrų atžvilgiu. Ko norėti, kai jų daugybė privažiuoja į Europą, dauguma nedirba ir daro „savo tvarką“. Manau, kad jei per 10-20 metų tautinės ar šovinistinės jėgos netaps valdžioje dauguma, tai tada mus visus, europiečius, pamažu pradės kitataučiai ir kitarasiai mokyti savo „tolerancijos“…

  Jei atvirai, aš visada atsargiai žiūrėdavau į kitataučius, nors ir nesakau, kad jie visi yra blogi, yra ir gerų žmonių, gerbiančių tos šalies, kurioje gyvena įstatymus. Tiesiog nesu už masinę imigraciją ir Lietuvos afrikanizaciją ir islamizaciją.„Valdžiai“ net nerūpi visuomenės nuomonė apie pabėgėlių priėmimą Lietuvoje. Visai nori išlietuvinti Lietuvą ir ją pavers neaiškia maišytų liaudimi. Ar to nori Lietuvių ir Lietuvos visuomenės dauguma? Abejoju…

 7. Raimundas:

  …pabėgėliais turėtų pasirūpinti tos šalys, kurios ir buvo kolonizavusios tuos kraštus ir daug amžių iš jų pelnėsi. Lietuva ir kitos Baltijos šalys niekada neengė šiandieninių pabėglių tautų, tad ir nėra joms nei skolingos, nei įsipareigojusios…

 8. Teisingas straipsnis.
  Bet tie žmonės, kažkodėl, į anas – turtingas šalis nebėga.
  Gal nebenori vergauti?

 9. Kestas:

  as jums pasakysiu is savo asmenines praktikos ir labai rimtai. Dirbu Airijoje baldu parduotuveje ir su Sirijos ar Afrikos pabegeliais susiduriu kiekviena diena ir jums pasakysiu stai ka: visi iki vieno kurie ateina “pirkti” baldu yra gan pasiturintys kurie tikrai nebego nuo karo ta prasme kuria mus bando parodyti. Koks karo pabegelis reikalaus pakeisti kavos staliuka kuri jiems valstybe uz dyka padovanojo, kurie susirupine kokie kilimai ju namuose. Is prdzios visus baldus valstybe apmoka, net us dulkiu siurblius ir lygintuvus. Beje jie gauna didziausius ir graziausius namus (3-4 ar net 5 miegamuju kambariu) is valstubes uz kuriuos mokes visi airiai. Dar prie to jie gauna 189 eurus kiekviena savaite, kiekvienas seimos narys del to jie net negalvoja pradeti dirbti, cia jiems rojus ant zemes ir kviecia savo visas gimines ir kaimynus kad tik atvaziuotu cia. Net nekalbu apie vaikus. Moterys lyg gimdymo masinos kuriu vienas tikslas prisidaryti kuo daugiau vaiku ir ne del to kad labai juos myli bet del to kad uz juos gaus pilna valstybes islaikyma ir svarbiausia valstybes nelieciamumo garantija kad ju niekas ir niekada is cia neisvys. Net nelieciu religiniu nesutarimu kuriu mes neisvengsime netolimoje ateityje. Vienu zodziu – tai yra didziausi Europos parazitai kokius Europa yra tik maciusi. Tikiuosi kad Lietuva apsisaugos kiek imanoma nuo tokio likimo, labai nuosirdziai tuom tikiu.

 10. Arūnas:

  O gal iš šių būsimųjų imigrantų norima sudaryti būsimąją 5-tąją koloną, kolonizuojant gyventi palankesnes teritorijas, kuriant naująją arabų kalifatą (imperiją)?

  • Kestas:

   Mano nuomone tai yra planuota invazija norint padidinti Europos gyventoju skaiciu ir tuo paciu metu sujudinti ekonomika “kilimui” ar “augimui” o kas geriau gyventoju augima spartins nei imigrantu moterys tik Europieciu saskaita nes mes nenorime auginti gausiu seimu. Tai nera neplanuota ir netiketa situacija viskas yra suplanuota ir numatyta.

 11. Ei:

  Reikia tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam. Čia pats pavojingiausias dalykas lietuvių tautai. Panašiai, kaip hunų ar mongolų-totorių ordos senaisiais viduramžiais.

 12. Getia:

  Iš tikrųjų, kodėl tas JTO vadas nereikalauja iš Rusijos, kad priimtų pabėgėlius iš Sirijos, Irako, juk Rusijoje tiek daug laisvos žemės: Sibiras, tundra. Na, ir musulmonų ten yra, turtinga Totorija su sostine Kazanė, Baškirija su sostine Ufa. Reikia reiklaluati

 13. Atas:

  Jei nuo manęs priklausytų – iškelčiau kuo griežtesnias sąlygas atvykeliams.Geriausia griežčiau reikalauti šito iš savo
  valdžios!!! O dabar,kaip kokie minkštakūniai…

 14. IrenaSt:

  Dėl pavardžių,vardų rašymo,pritariu visuomenininkams.Visuomet netoleravau čia gyvenančių piliečių nenoro mokėti valstybinę kalbą.Visi Lietuvos piliečiai privalo mokėti valstybinę kalbą.Tik valstybine kalba turi būti ne tik pasų pirmieji puslapiai,bet gatvės,vietovės,ant autobusų užrašai.Parduotuvėse,ligoninėse ir visose įstaigose viena valstybinė kalba be jokių svarstymų.Bet matau mūsų vyriausybės nenorą ta linkme dirbti.Lietuva blogai darė pradžioje,vos paskelbus nepriklausomybė.Visos mokyklos tik valstybine kalba,priklausomos užsienio kalbų pamokos.Jei kažkokia mažuma nori savo kalba mokyti,tai ta mažuma pati turėtų susirasti patalpas,mokytoją,kuriam jie mokėtų atlyginimą ir šeštadieniais gali mokyti savų kalbų mažumos.Taip daro Amerikoje ir kitose valstybėse.Aš dirbu su žmonėmis,aš niekada neištarsiu ne lietuviškos raidės,nesupras manęs-tegul vertėją atsiveda,mes valstybinės kalbos nekeisime,nei kviečiant pavardėmis,nei pokalbiuose.Didžiuojuosi jog esu lietuvė,moku savo kalbą,o savo valstybėje net nemanau laužyti savo liežuvio svetimom raidėm.Įrašai pasuose tik kituose puslapiuose,ne pirmame.Lai nepamiršta vyriausybė jog lietuviai netars nelietuviškų pavardžių kitaip tik lietuviškai,jei nusikals prieš visą lietuvių tautą ir priims lietuviams nepalankų įstatymą,mes nesitaikstysime ir lietuvinsime įstaigose,kviesdami pas gydytoją,visur kur reikia kviesti pavardėmis.Būtinai pasirašysime,kad tik atvyktų.Pagarba visuomenininkams.

  • Irute St.aciu,kad esate tokia konkreti lietuve,tokie turetu buti kiekvienose salys zmones pas save namuose as kamadavoju,o ne kaimynas.Bukite ilgai tokia istikima,nebijodama niekada ir nieko,mes lietuviai gimime ir mirsime lietuviais,kur bebuve.Nors vienas zemeje bus gyvas lietuvis,Lietuva isliks.

 15. Genė:

  Niekaip nesuprantu,kodėl Italija ir kitos valstybės į kurias plūsta pabėgėliai iš pat pradžių jokių priemonių nesiėmė.
  Juk yra jūrų sienos,turėjo pasitelkti lėktuvus,policijos katerius saugoti jūrines sienas.Gaudyti tuos kas pergabena,bausti,sodinti į kalėjimas,atimti turtą,nebūtų tiek prigabenę.Mums musulmonų nereikia,taip kaip jiems mūsų nereikia.Grąžinti atgal visus ir nedaryti ES problemų.Čia pilna bedarbių,žmonės už minimumą dirba,pensijos
  180-200-250-tegul atvykėliai už tiek pragyvena,kaip mes.Jais geriau rūpinasi nei savo piliečiais.Surinkti visus ir į didelį laivą per keliolika kartų išgabenti iš ES.Nes privis kaip amaro.Kokia jų kultūra,kokia mūsų.Aš už baudima labai griežtai tų pervežėlių,kurie pelnosi tuo ir aktyviai saugoti vandenyno sienas,kad galėtų grąžinti atgalios.Netikiu kad tokia masė kuri čia atvykusi buvo persekiojama,Vienas,kitas -taip,bet ne visa masė.Kur protas ES vadovų,prišauks teroristų,tinginių,sutrių,banditų,vagių ir t.t.Dabar intensyvūs posėdžiai turi būti ne kaip išdalinti valstybėms,bet kaip kuo greičiau juo gabenti atgalios.

 16. Bartas:

  O gal mums reikia labai šaltos žiemos. Va praeita žiema buvo ne žiema, tai iš Aprikos kažkokie nematyti vabalai – jau ir čia.
  Pamaniau , kad esu pats gudriausias iš visų.

 17. Neseniai perskaiciau apie Kauno mieste Laisves alejos problema, su nenormaliais zmonemis,prie fontano. Vilniuje prie stoties narkomanu lizdus ir daug,daug kitu bedu,negi sedintys musu lietuviai valdzioje neiseina i gatves apsizvalgyti,kas juos supa.Negi apsiredes seimo pirmininkas nemato siuksliu savo skilvio viduje\ apnuodytas skilvis ,vezys ir mirtis\.As kaip lietuve,sulaukusi garbaus amziaus priesinuosi,kad mano tevyneje yra ileidziami kitu tautu zmones,leiziami pinigai,jiems svetimiems.Kodel pirmiau nesusitvarkius savo siuksliu,gi mes apkresime kitus savo siukslemis,nepagalvoja apie save vaje,kokia geda,o ar lietuviu yra paklausta,ar mes norime ju svetimu,kurie turi savo giminaicius turtingus ir gali kreiptis pas juos.Ar ne kyla ateities klausimas,kas liks is mazu tautu,kada musu moterys \geda\ gimdo vaikus svetimsaliams,juk tas vaikas nei lietuvis,nei musulmonas.Bjaurasty maciau uzsienyje,motina balta,dukryte juoda kaip smala.Ji baltaja saukia mama,keista,kaip mama matydama si vaizda gali nekreipti demesio.As ne pries juodaodzius,tai rase zmoniu,kurie yra taip pat zmones,taciau skirkime skirtumus,man is sono buvo ,net bloga ir jauciau gailesty siai mamai,kad ji neturi laimes savo gyvenime ir savo raseje yra netinkama.VILNIUS: kur padejote akis,atsimerkite ir neliskite be muilo ,kitoms salims i uzpakaly,nes papuls kaulas ir uzstriks,o paskuj kentesime mes tauta,mes tikri lietuviai.Cia vykdoma politika ateiciai,tikiu,kad taip yra,ir toliau tai ivyks.Vienus issivareme,tai kitus isileidziame,GEDA SEIMO NARIAMS,priimant tokius istatymus.NA,KIEK JUS GALIMA GEDYTI;NENAUDELIAI.

 18. Ei:

  Matyt, reikia ruoštis pilietiniam karui su šitais atbėgėliais. Indėnų vietoj juk mes nebūsim, esame per stiprūs. 🙂 Jaučiu, kad laimėsim – nereikia nusiminti… 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: