Žmonės buriasi į asociaciją kovai už teisę rinktis (6)

triggerlappy.com nuotr.

triggerlappy.com nuotr.

Nepritariantys Sveikatos apsaugos ministerijos ketinimams įvesti baudas vaikus skiepyti atsisakantiems tėvams žmonės įkūrė asociaciją „Objektyviai apie skiepus“, kuri sieks apginti visuomenės teisę rinktis.

Sveikatos apsaugos ir darbo ministerijos (SAM) parengti teisės aktų, įskaitant Administracinį kodeksą, pakeitimų projektai siekiant įvesti privalomą skiepijimą mažamečiams vaikams ir baudas to nepadariusiems tėvams ir globėjams, buvo lemiamas impulsas šios asociacijos įsisteigimui.

Dar 2014 metais tuometinio SAM ministro Povilo Vytenio Andriukaičio išleistas įsakymas, kuriuo nuo 2016 m. neskiepyti vaikai nebus leidžiami nei į valstybinius, nei į privačius darželius, susilaukė daug diskusijų ir prieštaravimų. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo daug skundų dėl diskriminacijos, veiksmai apskųsti teismui, net 4376 žmonės pasirašė po peticija prieš privalomąjį skiepijimą. Peticijoje pateikti argumentai dėl minėto įsakymo nepagrįstumo ir neteisiškumo buvo įteikta SAM. Tačiau ministerija, nepaneigusi peticijoje išdėstytų argumentų, bei nepaisydama visuomenėje atsiradusio nepritarimo, paruošė dar griežtesnes sankcijas „nepaklusniesiems“.

Planuojamuose teisės aktų pakeitimuose numatyta administracinė atsakomybė – 115 eurų bauda tėvams, atsisakiusiems paskiepyti savo 2 mėn. (pirmasis skiepas pagal SAM patvirtintą skiepų kalendorių) – 16 metų amžiaus vaikus nuo poliomielito, tymų ir raudonukės.

2015 m. liepos mėn. į asociaciją susibūrę bendraminčiai, daugiausia – mažamečių vaikų tėvai, pasisako prieš privalomo skiepijimo įteisinimą Lietuvoje. Asociacijos puslapis socialiniame tinkle „Facebook” vos per 1 mėnesį surinko virš 500 sekėjų. Pasak Asociacijos valdybos narės Linos Rutkauskienės, nesuvokiama, kodėl SAM griebiasi kraštutinių prievartos metodų, užuot užsiėmusi abejojančių tėvų konsultavimu, informavimu, atsakymais į iškilusius klausimus. Asociacija sieks, kad būtų viešai prieinama objektyvi informacija apie skiepus ir Lietuvoje nebūtų įvestas privalomas skiepijimas jokia forma. Kol valstybės įstaigų pareigūnai bei farmacijos pramonės atstovai neturi atsakymų į daugybę su skiepų efektyvumu, saugumu ir šalutiniu poveikiu susijusių klausimų, tėvai privalo turėti teisę patys priimti sprendimą kaip rūpintis savo vaikų sveikata, įskaitant ir vaikų skiepijimą, rašoma asociacijos išplatintame pranešime spaudai.

Asociacija „Objektyviai apie skiepus“ primena, kad vakcinų informaciniuose lapeliuose yra nurodoma, kad Vakcinos gali sukelti ir sukelia nepageidaujamus šalutinius poveikius, taip pat ir tokius rimtus kaip „Guillain-Bare“ sindromas (kylantis paralyžius, kvėpavimo takų paralyžius), anafilaksija, periferinis neuritas, encefalitas trumpuoju laikotarpiu ir kitas.

Asociacijos pranešime spaudai rašoma:

„Patikimų mokslinių tyrimų, atsakančių į klausimą, ar vakcinos nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų ilguoju laikotarpiu, surasti apskritai nepavyksta. Tuo labiau, nežinoma ir netiriama, kaip didžiulis kiekis vakcinų (Lietuvoje vaiką iki 18 mėn. amžiaus rekomenduojama paskiepyti iš viso  20-čia vakcinų dozių, dauguma iš jų yra trivalentės ar net penkiavalentės) veikia žmogaus sveikatą, kokį poveikį turės žmogaus sveikatai jam suaugus ateityje. Be to, Staigios kūdikių mirties sindromo ir tokių ligų, kaip autizmas, įvairios alergijos, atopinis dermatitas, aibės autoimuninių ligų, tokių kaip astma, išsėtinė sklerozė, raudonoji vilkligė, taip pat daugelio vėžinių susirgimų ir daugelio kitų, priežastys medicinoje yra nenurodomos, tačiau yra tyrimų, kad įtakos turi perdėtas imuninės sistemos stimuliavimas, jos išbalansavimas bei organizmo apsinuodijimas metalais (kurie dažnai įeina į vakcinų sudėtį). O duomenys apie ligų priežastis, sergamumą yra labai prieštaringi. Lieka nepaaiškintas faktas, kad didžiosios daugumos užkrečiamųjų ligų sergamumas ir mirtingumas mažejo nuosekliu tempu dar iki vakcinų įvedimo. Tėvams nepaaiškinama, kokiais įrodymais remiantis teigiama, kad tik vakcinų dėka išnyko tos ligos. Juk pokario laikotarpiu smarkiai gerėjo žmonių gyvenimo, buities ir higienos sąlygos, jie daug geriau maitinosi, tai galbūt dauguma tų ligų ir taip būtų išnykę be papildomų medicininių intervencijų. O poliomielito atveju, sumaištį kelia kartu su skiepais įvesta stipriai sugriežtinta poliomielito diagnostika ir kitų panašių į poliomileitą ligų diagnozavimo bumas. Suminis tų visų ligų sergamumas visai neparodo, kad poliomielitas būtų arti išnykimo“.

Pasak L. Rutkauskienės, tai tik keletas klausimų, į kuriuos Asociacija pasistengs pateikti objektyvius atsakymus. Taip pat, “Objektyviai apie skiepus” sieks užtikrinti, kad jos bendruomenės interesai būtų atstovaujami ir ginami visose susijusiose valstybės ir savivaldybių institucijose, sveikatos, švietimo ir ugdymo įstaigose bei organizacijose. Tikimasi bendradarbiauti, kad asociacijos bendruomenė ir valstybės įstaigos, institucijos, gydytojai bei kiti asmenys, kurių darbas ar veikla tiesiogiai ar netiesiogiai susijęs su vaikų sveikata, dirbtų sutelktai ir atsakingai priimtų išdiskutuotus, kompromisinius sprendimus.

Asociacija „Objektyviai apie skiepus“ tikisi tapti pripažintu partneriu teikiant visuomenei teisingą, skaidrią, mokslu ir įrodymais pagrįstą informaciją apie vakcinas ir, atitinkamai, ligas. Tuo pačiu, Asociacija žada siekti, kad Lietuvoje veiktų paprasta ir skaidri informavimo sistema apie reakcijas į skiepus ir skiepų šalutinius poveikius, kad apie tai būtų kaupiami statistiniai duomenys ir  daromos objektyvios išvados, taip pat, kad būtų atliekami skiepytų ir neskiepytų žmonių sveikatos būklės palyginimai, ypač ilgu laikotarpiu. „Labai svarbu, kad ši informacija būtų vieša ir laisvai prieinama visuomenei“, – rašoma asociacijos pranešime spaudai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. LosAngeles:

  h t t p : / / healthimpactnews . c o m / 2014/studies-outside-the-u-s-show-unvaccinated-children-healthier-than-vaccinated-children/
  h t t p : / / healthimpactnews . c o m / 2011/new-study-vaccinated-children-have-2-to-5-times-more-diseases-and-disorders-than-unvaccinated-children/

  galima rasti ir daugiau idomiu dalyku, kurie aptarinejami ir vercia stebetis primygtinu sito reikalo kisimu

 2. LosAngeles:

  h t t p : / / www . c d c . g o v / ncbddd/autism/data.html

 3. Visos tos “asociacijos” yra Lietuvai priešiškų valstybių agentai.
  Kas kita, jei jie sakytų: pabandykim padiskutuoti ta ar kita vakcina kada turi būti būtinai, o kada, gal būt, netgi per anksti ar net nereikalinga.
  REIKIA DISKUTUOTI.
  Tas automatiškas PRIEŠ VAKCINAS IŠ VISO yra destrukcija.

  • Mindaugas:

   Laisviems žmonėms nėra privalomų skiepų. Kitas reikalas jei esi veršis ar avinas ar kitas gyvulių ūkio gyvūnėlis.. tada išteis, tau klausimas ir tegali būti: “kuomet skiepyti privalomais skiepais?”

 4. mociute:

  o su kuo gi diskutuoti?
  ar su tulu Andriukaiciu ar labiau I konclagerio priziuretoja nei ministra panasia Salaseviciute?
  Kaip tik prasizioja taip ir nusisneka abu……..
  O gal jau pakaks vyriausybes ir ministeriu pagal partine spalva o ne pagal prota ir kompetencija??!
  Verkti norisi ziurint i pastoviai kvaila sypsena uzsidejusi premjera ir jo,atsiprasant,kabineta……..

 5. ŽEMAITIS:

  🙂
  Acto garintojai baiminasi, kad slaptų čipsų su skiepais prileis 🙂 Valdžia galės visus kontroliuoti.
  Tyrimais nustatyta, kad kiekvienoje visuomenėje yra nuo kelių iki keliolokos proc. žmonių, kurie tiki visokiomis nesąmonėmis, tačiau ne tiesa.
  Tad nieko nuostabaus, kad acto garintojų netrūksta ir pas mus. Tik visuomenė turėtų atitinkamai apsisaugoti. Pvz., neskiepytų vaikų nepriimti į darželius ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: