Lietuvos karo akademijos absolventams iškilmingai suteikti leitenanto laipsniai (nuotraukos) (0)

resize_800x500_dsc_1860

Prezidentė kariūnams suteikė leitenanto laipsnius | lrp.lt nuotr.

Liepos 31 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 51 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams suteiks pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 46 vaikinai ir 5 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės visada ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Ceremonijoje Prezidentė pabrėžė, kad kiekvieno karininko pareiga – saugoti Lietuvos laisvę, jos žmones ir kurti tokią kariuomenę, kuria pasitikėtų ir didžiuotųsi kiekvienas mūsų šalies žmogus.

„Ateinate reikšmingu laiku. Esame įžengę į antrąjį NATO ir ES narystės dešimtmetį. Jaučiamės sustiprėję, įvertinti ir gerbiami. Sėkmingai vykdome įsipareigojimą drauge su sąjungininkais atsakyti į tarptautinio saugumo iššūkius, stiprinti kolektyvinės gynybos pajėgumus ir ginti visos euroatlantinės erdvės saugumą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, jaunieji karininkai kitiems kariams, tarp jų ir šauktiniams, turi tapti ryžto, drąsos, sąžiningumo ir nuoširdumo pavyzdžiu. Lietuvos kariuomenė prireikus turi būti pajėgi atgrasyti priešą ir apginti valstybę, jos suverenitetą, teritorijos neliečiamybę ir vientisumą.

Šalies vadovė karininkams palinkėjo garbingai nešti atsakomybę už Lietuvos didvyrių atminimą, šalia esančius tarnybos draugus, tuos, kurie prisieks Lietuvai ateityje bei visus Lietuvos žmones. Prezidentė taip pat linkėjo stiprybės, drąsos ir ištvermės garbingoje tarnyboje.

Lietuvos karo akademijos dvidešimt antrąją laidą šiemet baigė 51 kariūnas.

Iškilmingoje ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje dalyvavo LR Vyriausybės nariai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, buvę Lietuvos karo akademijos viršininkai, užsienio šalių gynybos atašė, absolventų artimieji ir kiti garbūs svečiai.

14 val. Lietuvos karo akademijos ramovėje absolventams bus įteikti bakalauro studijų diplomai, pėstininkų būrio vado kvalifikaciniai pažymėjimai, Akademijos baigimo ženklai ir absolventų žiedai. Tradiciškai absolventai prie ramovės pasodins 22-osios kariūnų laidos ąžuoliuką.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: