Ukrainoje „Dešinysis sektorius“ reikalauja VRM ministro atsistatydinimo ir skelbia kovinę parengtį (video, tiesioginė transliacija) (7)

mukacevo-Facebook.com-V.Ikaliuko-nuotr

Susišaudymas Mukačeve | facebook.com, V. Ikaliuko nuotr.

Liepos 11 d., šeštadienį, Ukrainos Užkarpatėje esančiame Mukačevės mieste įvyko susišaudymas tarp „Dešiniojo sektoriaus“ („Pravyj Sektor“) (DS) organizacijos kovotojų ir Ukrainos liaudies deputato Michailo Lanjo aplinkos žmonių.

Vakar maždaug 15-20 ginkluotų DS narių atvyko į Sporto klubą priklausantį deputatui M. Lanjo. Čia ir kilo susišaudymas per kurį mažiausiai trys žmonės žuvo, o apie devynis buvo sužeisti, bei buvo susprogdinti du milicijos automobiliai.

DS vadas Dmytro Jarošas pareiškė, kad jo organizacijos nariai šaudė gindamiesi.  D. Jarošas paragino DS narius rinktis Kijeve ir reikalauti vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo atsistatydinimo bei pagrasino nauja revoliucija Ukrainoje.

Reikalaudami A. Avakovo atstatydinimo Kijeve prie prezidento administracijos pastato DS surengė protesto akciją:

D. Jarošas pareiškė, kad pačios milicijos pajėgos puolė DS kovotojus, palaikydamos Mukačevėje siautėjančius banditus, narkotikų prekeivisu. Dėl to DS organizacija išplatino kreipimasi į ukrainiečių tautą ir paskelbė kovinę parengtį DS gretose.

Liepos 11 d. išplatintame DS kreipimesi ukrainiečiai kviečiami palaikyti DS ir reikalaujama:

„Nedelsiant viešai suimti deputatą Michailą Lanjo, betarpiškai dalyvavusį (Mukačevėjė, – Alkas.lt)  įvykiuose, bei visus banditus ir jėgos struktūrų atstovus, atidengusius ugnį ir tuos kurie įsakė tai daryti.

Visame karinėje-politinėje organizacijoje „Dešinysis sektorius“ paskelbti kovinę parengtį.

Visus ukrainiečius kviečiame palaikyti teisingumą šią sunkią valandą.

Kreipiamės į ginklo draugus tvirtai paremti mus kovoje su banditais.

Raginame Ukrainos karines pajėgas nedalyvauti naikinat tuos, kurie su jumis vakar buvo apkasuose.

Mirtis banditams!

Šlovė Ukrainai!“

DS-kreipimasisi

Ukrainos Saugumo tarnyba (UST) ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) skelbia, kad ginkluoti asmenys užsibarikadavę Mukačevėjė, atsisako pasiduoti. Ukrainos prokuratūra įvykius Mukačevėje įvardino teroristiniu aktu ir pradėjo tyrimą. Į miestą pasiųsti Ukrainos Nacionalinės gvardijos nariai.

Mukačevėje užsibarikadavę DS nariai pareiškė, kad susišaudymas kilo dėl to, kad DS nariai ėmė kliudyti deputato M. Lanjo kontrobandinei veiklai. Pasak susišaudyme dalyvavusių DS narių deputatas juos pasikvietė į susitikimą. Susitikimo vietoje juos pasitiko pie šimtas ginkluotų tituškų, o vėliau ten atvažiavo ir du automobiliai apginkluoti grantasvaidžiais.  Kai DS nariai paleido dūmų bombą ir bandė trauktis į juos buvo imta šaudyti.

DS kovotojų pareiškimas dėl susišaudymo Mukačevėje:

Papildyta:

Liepos 12 d.

15:45 val. Petro Porošenkos bloko liaudies deputatas Mustafa Najemas paskelbė susišaudymo Mukačevėje vaizdo įrašą:

15:47 val.: Vietiniai gyventojai nufilmavo kaip link Mukačevės siunčiama karinė technika. Liudininkai suskaičiavo apie 12 vienetų šarvuočių:

16:10 val: Virš Mukačevės nufilmuoti skraidantys kariniai sraigtasparniai:

17:50 val: DS sekretorius Artiomas Skoropadskis kalbėdamas spaudos konferencijoje pareiškė, kad DS kariai esantys Mukačevėje nepasiduos ir nesudės ginklų, nes nėra gavę tokio įsakymo:

17:07 val.:  DS pradėjo blokuoti kelius vedančius į Mukačevę, kuriame Ukrainos teisėsaugininkai užblokavo liepos 11 d. susišaudyme dalyvavusius DS narius. Taip siekiama blokuoti milicijos pajėgų pastiprinimą Mukačevėje.

18:37 val.: Ukrainos Antiterosristinio centro vadovas Vitalijus Malikovas žurnalistams pareiškė, kad derybų laikas su DS kariais dalyvavusiais susišaudyme Mukačevėje pasibaigė ir jeigu jie artimiausiu metu nesudės ginklų, tai bus „sulaikyti“… Jis pasiūlė DS kovotojams dalyvavusiems susišaudyme pasiduoti.

19:20 val.: Ukrainos VRM ryšiu su visuomene skyriaus vadovas Artiomas Ševčenko pareiškė, kad DS nariai pirmieji panaudojo ginklus Mukačevėje. Tai užfikuota jau anksčiau skelbtame vaizdo įraše (žr.  aukščiau 15:45 val. skelbtą įrašą ). „Jie nušovė civilį asmenį kurio kūną po to paguldė į savo automobilį. Tik po to į įvykio vietą atvyko iškviestas milicijos būrys“, – sakė jis. Ir pridūrė, kad milicininkai buvo priversti imtis ginklų ir nepažeidė įstatymų.

20 val.: Mukačevės link siunčiama dar daugiau Ukrainos karinės technikos.

21 val.: DS atstovas, prisistatantis Čiornyj slapyvardžiu pareiškė, kad dalis DS kovotojų traukiasi iš antiteroristinės operacijos (ATO) zonos. Jis teigia, kad D. Jarošo nurodymu iš ATO atsitraukia penki batalionai. Pasirodė pranešimų, kad ir iš kitų Ukrainos sričių DS atstovai vyksta į Mukačevę.

22:27 val.: Du DS nariai savanoriškai pasidavė, pranešė Ukrainos Rados narys Antonas Geraščenka. Kiti lieka 12 lieka užsibarikadavę. Su jais toliau vyksta derybos.

22:40 val.:  DS atstovas spaudai Artiomas Skoropadinas patikslino, kad ATO zoną paliko tik vienas DS battalionas. Anksčiau buvo pranešta, kad tai padarė 5 DS batalionai.

Liepos 13 d.

01:00 val. Ukrainos prezidentas Petrp Porošenka dėl Mukačevės įvykių šaukia Nacionalino saugumo ir gynybos tarybą.

Hromadske.tv apie įvykius susijusius su Mukačevės įvykiais nuolat praneša tiesiogiai. Žiūrėkite tiesioginę Hromadske.tv transliaciją:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. S:

  Tituškos Donbase kariauja už Rusiją, o Rytų Ukrainoj užsiima “verslu”…

 2. Bartas:

  Man tai netikėta. Kad Ukrainos vakaruose rusai sugebės sukelti sumaištį.

 3. Bartas:

  Pakaunės maištas. Labai panašu.

 4. Perkūno Paukštis:

  Galbūt ginklų verslo reikalai (povandeniniai milijonai).

 5. tampax'as:

  man panašu į OMONą Lietuvoj 1990 m…

 6. Įdomumas:

  Kotais nutylima dėl ko įvyko susišaudymas. Ar Ukrainoje dabar ateinama į klubą ir tiesiog šaudoma? Arba interesai, arba DS tapo nereikalingas ir tokiu būdu bando likviduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: