V. Juozapaitis: Kultūros viceministru paskyrus V. Vigelį, kultūros politika galutinai sukompromituota (6)

Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

Nepaisant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) vadovų kreipimosi į Prezidentę ir Ministrą Pirmininką kalbėtis su kultūros ministru, kad šis į kultūros viceministrus neskirtų susikompromitavusio buvusio Švenčionių rajono mero Vytauto Vigelio, šis Darbo partijos politikas į aukštą kultūros ministerijos postą vis dėlto paskirtas.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis tokį paskyrimą vertina kaip galutinį kultūros ministerijos sukompromitavimą, į aukštus politinius postus paskiriant artimųjų ratui priklausančius asmenis, nepaisant nei jų kompetencijų, nei moralinių savybių.

„Šiuo atveju kalbame apie Lietuvos valstybės prestižą ir savigarbą. Kaip galima mesti tokį akibrokštą Lietuvos žmonėms ir visai kultūros bendruomenei, į kultūros viceministro pareigas paskiriant du kartus viešuosius ir privačius interesus supainiojusį ir skandalingai į muštynes, tikėtina, būnant neblaiviam, įsivėlusį buvusį Švenčionių rajono merą V. Vigelį“, – sako V. Juozapaitis.

Šešėlinis kultūros ministras primena ir kitus dėl kompromituojančių faktų iš kultūros ministerijos vadovybės priverstus pasitraukti asmenis: Darių Mažintą, Eriką Furman.

„Visa atsakomybė dėl kultūros politikos kompromitavimo tenka kultūros ministrui Šarūnui Biručiui. Po viešai pasirodžiusių publikacijų apie priežastis, kodėl V. Vigelis buvo paskirtas į kultūros viceministrus, tenka liūdnai konstatuoti, kad ministras vadovaujasi anaiptol ne valstybiniu požiūriu į aukštus postus išrenkant pasitikėjimą kultūros bendruomenėje turinčias iškilias asmenybes, o šeiminiam ir artimųjų klanui priklausančius žmones“, – apgailestauja V. Juozapaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. Ministrus su Seimo bei premjero sutikimu skiria ir atleidžia prezidentas. O prezidentą,Vytautai, per rinkimus uoliai rėmė kas? Tad, gerbiamieji konservatoriai, už visą tai kas dabar vyksta Lietuvoje, pirmoje eilėje atsakingi esate jus!

 2. Arvydas:

  Sakyčiau, kultūra sukompromituota ir suniekinta. Kultūros politikos, mano manymu, Lietuvoje nėra. Vyrauja kiaulių lovio politika. Deja.
  Manau, kad pirmo komentaro autorius yra visiškai teisus.

 3. Po perkūnais, šimts suktų vėjų iš visų pagairių, – reiktų rengt pasipriešinimo Lietuvos kultūros niekinimui sambūrius prie Vyriausybės, Seimo ar Kultūros ministerijos

 4. Valdas:

  Ministro Skvernelio pasakyti žodžiai apie politinį cinizmą yra tik gėlelės.Manau,kad Lietuvos vidaus politinis gyvenimas jau perauga į degradavimo stadiją.Panašu,kad seimas ir vyriausybė panašėja į ragų ir kanopų kontorą iš “Aukso veršio”.Graužinienei vertėtų šią knygą perskaityti.
  Vienintelė prezidentė laiko šitą durnių laivą,kad visam neužplauktų ant seklumos.
  Argi mums norima įteigti,kad Lietuvoje nėra asmenybių,gabių,kultūringų piliečių? Ar užimti pareigas gali bet kas,kad tik partijos žmogus?Atsakymas matomai vienas- vėžys.Ar pagydomas?Vilties mažai,nebent lietuviams kažkas trinktelėtų ,sukrėstų,gal tada,bet….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: