Sudužus lėktuvui žuvo buvęs Seimo narys Vytautas Galvonas (0)

Vytautas Galvonas | LASF nuotr.

Vytautas Galvonas | LASF nuotr.

Birželio 26 d. pavakare Alytaus aerodrome nukritus lėktuvui žuvo buvęs Seimo narys, buvęs finansų viceministras, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos (LASF) prezidentas 57-erių metų Vytautas Galvonas.

Nelaimė įvyko Alytuje vykstančioje akrobatinio skraidymo stovykloje.  V. Galvono valdomas vienvietis akrobatinis lėktuvas atlikdamas pilotažo figūrą „suktuką“ rėžėsi į žemę 50 m. nuo Nemuno kranto.

V. Galvonas buvo patyręs lakūnas. 1981–1986 m. jis buvo Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės narys. 1985 m. įvykdęs specialias normas aukšto lygio lėktuvų akrobatinio skraidymo varžybose jis gavo aukštojo pilotažo sporto meistro vardą ir buvo kandidatas į Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinę. 1998 ir 2001 m. akrobatinio skraidymo sportiniais lėktuvais varžybų „Žmogus paukštis“ nugalėtojas, 2004 m. A kategorijos akrobatinio skraidymo Lietuvos Respublikos čempionas. 2002 m. Europos akrobatinio skraidymo 13-ojo čempionato organizacinio komiteto narys ir šio čempionato direktorius.

V. Galvonas buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys. 2013 metų sausį tapo Finansų viceministru, tačiau buvo priverstas palikti šias pareigas, nes pakliuvo į vadinamo „juodojo sąrašo“ skandalą, kai 2014-ųjų vasarą paaiškėjo, kad V.Galvonas įsivėlė į įtartinus sandorius su viena lažybų bendrove.

Dėl tragiškos V. Galvono žūties užuojautą jo šeimai, artimiesiems, draugams ir kolegoms pareiškė Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Papildyta:

Šeimos, artimųjų, bičiulių ir bendražygių bei visuomenės atsisveikinimas su Vytautu Galvonu vyks Šventų Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) Vilniuje: antradienį, birželio 30 d. 9–20 val. ir trečiadienį, liepos 1 d.  9–11 val.

Šventos Mišios bus aukojamos liepos 1 dieną 11 valandą.

Urna išnešama liepos 1 d., trečiadienį 12 va.

Laidotuvės įvyks Kairėnų kapinėse Vilniuje.

Artimieji prašo pagerbti velionį vienu gėlės žiedu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: