„Auksinės gervės“ laimėtoja G. Balandytė: „Lietuviškam kinui reikia optimizmo ir asmenybių“ (0)

Grazina Balandyte_Kauno nacionalinio dramos teatro nuotr.

Gražina Balandytė | Kauno nacionalinio dramos teatro nuotr.

„Auksinė gervė“ man ypatinga tuo, jog primena kiek ilgai gyvenu“, – gero humoro nestokodama juokėsi aktorė Gražina Balandytė. Praėjusiais metais ji prisijungė prie šį apdovanojimą, už nuopelnus lietuviškam kinui, pelniusių kino legendų rato.

Artėjant 8-iesiems apdovanojimams „Sidabrinė Gervė“, G. Balandytė prisiminė, kad gauti tokį įvertinimą – labai svarbu. Tai yra tikrasis tavo darbų pastebėjimas ir įprasminimas.

„Nors mano pačios akimis, aktorės karjera man buvo trumpa ir nenusisekusi, bet aš džiaugiuosi, kad ji buvo. Man nepaprastai malonu buvo įeiti į tą erdvę, tapti jos dalimi. Nepaprastai gera buvo dirbti su tokiais žmonėmis, kaip Arūnas Žebriūnas, Marijonas Giedrys, Vytautas Žalakevičius“, – kalbėjo aktorė G. Balandytė.

G. Balandytė džiaugėsi, kad šiandien lietuviškas kinas laisvas ir juda į priekį. Tačiau pabrėžė, kad pasitempti dar yra kur.

„Sakytumėt, kad dabar kinui Lietuvoje yra sunkūs laikai, nes reikia įtikti prodiuseriui. Taip, tai tiesa, bet ir anais laikais reikėjo taikytis. Į visų nugaras alsavo Maskva. Nepaisant to, kinas vis tiek buvo kuriamas geras. Ko Lietuvai trūksta šiandien… trūksta dėl to, kad nėra gerų scenarijų, kuriuos rašytų ne vienas, o bent 5-6 žmonės. Trūksta asmenybių, vidinės kaitros, žmogiškų išgyvenimų… Dabartiniame kine labai daug negatyvo, optimizmo stygius. Ir dar, kažkodėl, visi mano, kad jei darai kažką gražaus tai būtinai turi būti lėkšta ir plokščia. Kodėl?“, – retoriškai klausė aktorė.

Praėjusiais metais, septintųjų apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ metu, G. Balandytei „Auksinę gervę“ įteikė  renginio globėjas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Tai – ne pirmas kartas, kuomet Premjeras įteikia šį prestižinį apdovanojimą, už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui.

„Ne pirmą kartą dalyvaudamas apdovanojimų ceremonijoje galiu pasakyti, kad visas veiksmas yra kupinas emocijų, laukimo ir savotiško magnetizmo. Elegantiškos paukščio statulėlės yra mįslė, kuri įspėjama visų akivaizdoje, ištarus laureato vardą. Asmeniškai labai džiaugiuosi galėdamas įteikti apdovanojimus aktoriams už viso gyvenimo nuopelnus, nes jie yra mūsų legendos, neišnykstantis turtas, pavyzdys ir įkvėpimas jauniesiems. Man didesnį įspūdį daro ne pats apdovanojimas, o galimybė susitikti, paspausti ranką ir kartu pasidžiaugti su kūrėju“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Anot jo, Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ yra labai svarbi ir neatsiejama šalies kultūros dalis.

„Sidabrinė gervė“ nominacijos, geriausiųjų rinkimas tapo laukiamu kultūros įvykiu, turinčiu intrigos užtaisą. Turiu galvoje ne raudoną kilimą ar svečių pozavimą fotografams. Šie kino apdovanojimai – tarsi padidinimo stiklas, leidžiantis įvertinti mūsų  kino talentus,  jų kūrybą ir skatinantis  siekti  aukščiau – meno padangių. Labai džiaugiuosi, kad kiekvienais metais „Sidabrinių gervių“  sukurtas šurmulys patraukia žmones vis gausiau lankytis kino teatruose, žiūrėti lietuviškus filmus. Manau, kad šie apdovanojimai prisideda prie Lietuvos kinematografijos stiprėjimo“, – poziciją išsakė Premjeras.

Ministras Pirmininkas atskleidė, kad jo mėgiamiausias kino žanras – dokumentika. „Labai mėgstu dokumentiką. Man tai – ypatingas kino žanras, stebinantis, suteikiantis žinių, verčiantis mastyti, domėtis, diskutuoti. Matyt, kaip ir daugelis kino žiūrovų, dar mėgstu įtempto, gerai  suręsto siužeto filmus – trilerius. Kinas man suteikia galimybę smegenų poilsiui, padeda „atjungti“ mintis  nuo darbo reikalų. Juo labiau, geras filmas praplečia akiratį“, – tvirtino A. Butkevičius.

 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: