„Darom“ Lietuvos saugomose teritorijose (0)

Dzūkijos nacionalinio parko saugoma teritorija

Dzūkijos nacionalinio parko saugoma teritorija

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir Lietuvos saugomų teritorijų  direkcijos (nacionaliniai ir regioniniai parkai, rezervatai) jungiasi prie visuotinės akcijos „Darom 2015“. Šių metų švarinimo akcijos akcentas – talkos prie vandens telkinių.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir saugomų teritorijų direkcijos ragina gyventojus aktyviai dalyvauti talkose, tvarkant saugomas teritorijas, kaip ypač vertingas gamtiniu ir kultūriniu požiūriu vietoves. 

„Darom 2015″ projektas apims šimtus  švarinimo taškų visoje Lietuvoje. Šiais metais tikimasi sulaukti daugiau nei 200 tūkstančių aktyvių Lietuvos piliečių.

Akcijos „Darom“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį mąstymą, socialinį aktyvumą. Kasmet organizuojama akcija tikimasi ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes ekologines problemas, skatinti žmones susimąstyti apie savo veiksmų pasekmes, mokyti rūšiuoti atliekas, siekti kiek įmanoma sveikesnio visuomenės gyvenimo būdo.

Idėja rengti „Darom“ kilo grupei Estijos savanorių. Jiems 2008 m. pavyko į Estijos miškus ir laukus sukviesti daugiau nei 50 tūkst. savanorių ir per vieną dieną surinkti apie 10 tūkst. tonų šiukšlių (200 kilogramų vienam akcijos dalyviui).

Tęsiant pernykštę iniciatyvą, prieš „Darom“ akciją ir po akcijos bus rengiami reidai, skirti nustatyti, ar išvalytos vietos vėl neprišiukšlintos. Tai fiksuos „DAROM Patruliai“.
Dalyvaukime akcijoje ir šiais metais.  Visi drauge paverskime mus supančią aplinką jaukesne, tvarkingesne ir mielesne visų pirma mums patiems.

Tvarkymo vietos: čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: