Informacinėje „Šlovės laboratorijos“ dienoje A. Žebrauskas dalysis patarimais (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Balandžio 14 d. 17 val. Vilniaus universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3) vyks tarptautinio mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ informacinė diena. Susitikime visiems norintiems organizatoriai ir dalyviai pristatys konkursą, patars, kaip parengti įdomų ir efektyvų pranešimą. Garsus Lietuvos aktorius Andrius Žebrauskas renginio dalyvius supažindins su viešo kalbėjimo subtilybėmis.

Britų tarybos atstovė „Šlovės laboratorijos“ vadovė Danguolė Kiznienė susirinkusiesiems paaiškins konkurso taisykles ir vertinimo kriterijus. Išklausę buvusių „Šlovės laboratorijos“ dalyvių ir A. Žebrausko patarimus, visi panorėję turės galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius – ekspromtu pasakyti kalbą.

„Šlovės laboratorijos“ konkursu siekiama įkvėpti ir paskatinti jaunuosius mokslininkus aktyviai, atvirai ir originaliai dalytis savo idėjomis, įrodyti, kad mokslas gali tapti populiariosios kultūros dalimi. Žiūrovams ir vertinimo komisijai per 3 minutes dalyviai savo pranešimą privalo pristatyti taip, kad jų pateiktą informaciją suprastų ir su ta mokslo sritimi nieko bendro neturintis klausytojas. Kalba bus vertinama atsižvelgiant į pranešimo turinį, aiškumą ir jaunojo mokslininko charizmatiškumą.

„Mokslinių tyrimų rezultatų pristatymas visuomenei tampa neatsiejama mokslininko karjeros dalimi. Tyrėjai, gebėdami pristatyti mokslo rezultatus suprantamai ir įdomiai, keičia nusistovėjusius stereotipus apie mokslininko profesiją, kelia mokslo prestižą, skatina žmones domėtis gamtos, fiziniais ir inžinieriais mokslais, o mokinius rinktis mokslininko kelią“, – apie mokslo populiarinimo svarbą sakė D. Kiznienė.
Konkurso dalyvių registracija vyksta iki balandžio 22 d. Registruotis galima čia.

Studentai ir jaunieji mokslininkai, gyvenantys ne Lietuvoje ar dėl kitų geografinių apribojimų negalintys atvykti į konkurso atrankas Vilniuje (balandžio 23 d.) ir Kaune (balandžio 24 d.), gali atsiųsti savo kalbą vaizdo įrašu adresu famelab2015@cr.vu.lt.
„Šlovės laboratorijos“ finalas vyks gegužės 23 d. Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius.

„Šlovės laboratorija“ – tai tarptautinis konkursas, ieškantis mokslo talentų, sugebančių paprastai ir su aistra kalbėti apie mokslą. Šiame konkurse gali dalyvauti studentai ir jaunieji mokslininkai, atstovaujantys biomedicinos, fizinių, technologijos ir žemės ūkio mokslų sritims. „Šlovės laboratoriją“ organizuoja Vilniaus universitetas kartu su Britų taryba. Pagrindinis konkurso prizas – galimybė atstovauti Lietuvai Čeltnamo mokslo festivalyje (Didžioji Britanija).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: