Seimas atmetė siūlymą mažinti tautos atstovų skaičių iki 101 (8)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas grąžino tobulinti opozicijos siūlymą sumažinti Seimo narių skaičių nuo dabar esančio 141 iki 101. Tam būtų keičiamas Konstitucijos 55 straipsnis.

Pagrindinis argumentas, kad nuo 1992-ųjų, kai referendumu buvo priimta Konstitucija, iki 2013-ųjų Lietuvos gyventojų sumažėjo beveik 750 tūkst.

Kitas argumentas, kodėl reikia mažinti Seimo narių skaičių – teisinė bazė iš esmės jau sutvarkyta, šalis Europos Sąjungos narė ir daugeliu atveju vadovaujasi bendrijos įstatymais, todėl parlamentarų darbo krūvis gerokai sumažėjęs.

„Daugelyje ES valstybių atstovavimas yra žymiai didesnis, pavyzdžiui, didžiausias atstovavimas yra berods Makedonijoje – iki 67 tūkst. žmonių. Vidutiniškai 37 tūkst.–44 tūkst. žmonių vienam parlamento nariui. O mes, Latvija, nors Latvijoje žymiai mažiau žmonių, tenka vienam parlamentarui 21 tūkst. žmonių“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas.

Šio siūlymo iniciatorių skaičiavimais, sumažinus parlamentarų skaičių iki 101 per metus būtų sutaupoma gerokai per tris milijonus eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

8 komentarai

 1. Kaip galetu:

  kirsti saka ant kurios sedi. Lovio atsisakyti niekas nenori.

 2. nu:

  Mažiau deputatų, lengviau seimą nupirkti.

 3. Suprantama. Nenori „valdžia“ prarasti savo padėties – priprato prie prabangos. Pritarčiau Seimo narių skaičiaus sumažinimui iki kokių 100. Lietuvoje ir taip jau mažai belikę gyventojų, tai atitinkamai turi būti mažiau ir seimūnų.

  • nu:

   Pirma, priimamų įstatymų skaičius ne nuo gyventojų skaičiaus priklauso. Antra, ką laimėsime sumažinę seimūnų skaičių, tik laikiną pasitenkinimą? Jeigu norima taupyti pinigus, tai geriau mažinti arba net išvis atsisakyti seimūnams skiriamų padėjėjų -sekretorių.

   • Taip, sutinku, kad priimamų įstatymų skaičius nesisieja su gyventojų skaičiumi. Dėl Seimo narių padėjėjų atsisakymo irgi sutinku. Tiesiog dalis Seimo narių ir taip nelanko posėdžių, tai ir parodo jų požiūrį į savo darbą. Todėl ir yra toks mažas visuomenės palaikymas Seimo atžvilgiu.

 4. Ausma:

  Reikia mažinti seimo narių skaičių, reikia apriboti padėjėjų skaičių, bet tą įmanoma padaryti tik referendumu, naivu būtų tikėti, kad patys ponuliai kirs šaką ant kurios sėdi, nesLietuvoje nėra kito darbo į kurį galėtum neiti ir algą mokėtų…

 5. antanas:

  Yra kitas kelias- REFERENDUMAS. Organizuoti rinkti parašus keisti Konstitucijos str. – sumažinti Seimo narių skaičių iki 101.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: