Seimas priėmė rezoliuciją dėl B. Nemcovo nužudymo (4)

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Seimas, 81 Seimo nariui balsavus už, 1 – prieš ir 5 susilaikius, priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Emanuelio Zingerio pateiktą rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo nužudymo“ (projektas Nr. XIIP-2809(3).

Priimtu dokumentu Seimas, minėdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, su giliu liūdesiu prisiminė B. Nemcovo, artimo Lietuvai žmogaus, žūtį, sukrėtusią visą mūsų šalį. B. Nemcovas buvo vienas iš pagrindinių žmonių, dar kėlusių viltį, kad Rusija kada nors pasuks demokratijos link. B. Nemcovas buvo numatytas kaip vienas pagrindinių kalbėtojų Parlamentinio demokratijos forumo rengiamame tarptautiniame parlamentiniame susitikime „Demokratijos padėtis pasaulyje: dabartiniai iššūkiai ir ateities perspektyvos“. B. Nemcovo žūtis – netektis visam laisvajam pasauliui ir jo viltims sulaukti teigiamų pokyčių Rusijoje;

Atsižvelgdamas į 2015 m. kovo 12 d. Europos Parlamento rezoliuciją dėl Rusijos opozicijos lyderio B. Nemcovo nužudymo ir demokratijos padėties Rusijoje, Seimas pareiškė užuojautą B. Nemcovo artimiesiems ir bendražygiams. Šio iškilaus rusų politiko žūtis paskatins viso pasaulio demokratus ir toliau remti rusų pilietinės visuomenės atstovų pastangas kurti atvirą visuomenę; ragina tarptautinę bendruomenę daryti spaudimą Rusijos Federacijai, kad šis nusikaltimas būtų nedelsiant ištirtas, o kaltieji patraukti atsakomybėn.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: