Marijampolės savivaldybės meras V. Brazys pasveikino mecenatę B. Kleizaitę-Vasaris (0)

Marijampolės m. nuotr.

Beatričė Kleizaitė-Vasaris | Marijampolės m. nuotr.

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys su 90-uoju gimtadieniu pasveikino meno mecenatę Beatričę Kleizaitę-Vasaris. Šios iškilios JAV lietuvių ir Lietuvos kultūrininkės, išeivijos dailės paveldo puoselėtojos ir tyrinėtojos, meno mecenatės dėka 2014 m. Marijampolėje Meilės Lukšienės švietimo centre atidaryta Beatričės Kleizatės-Vasaris menų galerija.

Meras V. Brazys brandaus jubiliejaus proga Beatričei Kleizatei-Vasaris už ypatingus nuopelnus Marijampolei ir Sūduvai įteikė Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, ordiną, kuris buvo paskirtas 2014 m. gruodžio mėn. Savivaldybės Apdovanojimų komisijos sprendimu.

„Esate nuostabus žmogus ir iškili meno mecenatė, kuri tikrai verta kultūros ir meno žmonių bei visų marijampoliečių pagarbos. Jūsų gyvenimo erdvė plati ir žvilgsniu neaprėpiama, o veiklos metai pažymėti gražiais nuveiktais darbais. Jus turtinga vidumi ir noru dalytis savo gyvenimo turtais su aplinkiniais. Ačiū Jums už tai, kad praturtinote savo neįkainuojama meno dovana mūsų miestą ir mūsų sielas“, – sveikindamas jubiliatę ir linkėdamas daug sveikatos bei prasmingų metų, sakė meras V. Brazys.

2013 m. Beatričė Kleizaitė-Vasaris norėdama atsidėkoti savo kraštui – Sūduvai, iš kurios pati yra kilusi, Marijampolei padovanojo dešimtmečius kauptą meno kūrinių kolekciją – daugiau kaip 400 tapybos, grafikos ir skulptūros darbų, kuriuos sukūrė per 30 autorių. Joje – žymiausių Lietuvos išeivijos menininkų Vytauto Kašubos, Viktoro Vizgirdos, Adomo Galdiko, Vytauto Igno, Kazimiero Žoromskio, Viktoro Petravičiaus, Prano Gailiaus, Romo Viesulo, Albino Elskaus, Prano Lapės, Sofijos Veiverytės, Vidos Krištolaitytės ir kitų dailininkų tapybos, skulptūros, grafikos darbai, taip pat piešiniai, akvarelės, kūrinių eskizai. Drauge su meno kolekcija padovanota ir 204 meno leidinių apie pasaulio ir Lietuvos dailę biblioteka, sukaupta gyvenat Europoje, Lotynų Amerikoje, JAV ir Kanadoje, o nuo 1989 m. papildyta jau gyvenant Lietuvoje. Kol Marijampolėje buvo įsteigta nuostabi galerija, savivaldybės merui V. Braziui su meno mecenate B. Kleizaite – Vasaris pasirašius menų galerijos steigimo sutartį, net keturis mėnesius Meilės Lukšienės švietimo centre truko patalpų galerijai įrengimo ir pritaikymo darbai.

„Labai džiaugiuosi ir esu laiminga, kad Marijampolės turi galeriją, kurioje žmonės gali susipažinti su profesionaliuoju menu. Man šis apdovanojimas yra mano veiklos pripažinimas. Neabejojau, kad meno kolekcija kada nors suras vietą Marijampolėje. Visada troškau, kad mano sukaupta iškilių menininkų darbų kolekcija būtų prieinama žmonėms, kad nuolatinei ekspozicijai atsirastų tinkama vieta, galerija būtų lankoma“, –sakė B. Kleizaitė-Vasaris.

Beatričė Kleizaitė -Vasaris į Lietuvą grįžo 1989 metais su gražia nuostata – skleisti meno akcijas ir meno kūrinių propagavimą. B. Kleizaitė-Vasaris vadovavo Vilniuje Gedimino paminklo sukūrimui. Ji įsteigė didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo šalpos fondą ir daug prisidėjo statant paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui Katedros aikštėje Vilniuje.

2010 m. Beatričės Kleizaitės-Vasaris dėka Anykščiuose atidarytas Angelų muziejus, kuriame eksponuojama per 200 angelų – skulptūros, tapybos, keramikos pavyzdžių.
B. Kleizaitės-Vasaris yra parašiusi ir išleidusi vertingą knygą apie mūsų dailininkų kūrinius JAV šventovėse „Lietuvių menininkų darbai Šiaurės Amerikos šventovėse“, įtaigią ir nepamirštamą studiją – albumą apie vitražų kūrėją JAV šventovėse Albiną Elskų „Albinas Elskus: Grožio ir vizijos dailininkas“ bei unikalią knygą – albumą „Angelai“.
2002 m Beatričė Kleizaitė-Vasaris buvo pirmoji moteris, kurią Vilniaus miesto savivaldybė už nuopelnus Lietuvai ir Vilniui apdovanojo Barboros Radvilaitės medaliu. Už didžiulius nuopelnus Lietuvai B. Kleizaitė yra apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: