Klaipėdoje siūloma naikinti S.Nėries ir L.Giros gatves (1)

S.Nerius gatvė. „Google maps“ nuotr.

S.Nerius gatvė. „Google maps“ nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje svarstomas siūlymas pervadinti poetų Salomėjos Nėries ir Liudo Giros gatves, praneša „Vakarų ekspresas“.

Prašymą dar praeitą mėnesį pateikė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  frakcijos pirmininkas Arūnas Barbšys, motyvuodamas šių rašytojų veikla po Antrojo pasaulinio karo.

Šio siūlymo kritikai nurodė, kad S. Nėris ir L. Gira – tik jautrūs kūrėjai, netinkamai sureagavę į politinį virsmą 1940 m. ir paprašę Lietuvą priimti į Sovietų sąjungą. Esą, jų talentai atsveria paklydimus, be to, esą tik L. Giros dėka dienos šviesą išvydo Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės romanai.

Klausimas perduotas Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai.

Abu XX a. pirmosios pusės rašytojai aktyviai bendradarbiavo su TSRS valdžia, greta nepriklausomos kūrybos rašė eilėraščius politinėmis temomis.

Praeitais metais Vilniuje buvo nuimtas L.Giros paminklas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. Getas:

    Teisingai, vietoj L.Giros gatvės pavadinti Vinco Krėvės gatvė, o kitą pavadinti Ernesto Galvanausko gatvė, nes šių žmonių dėka mes turime dabar Klaipėdą. 1922-24 m. Krėvė vadovavo Šaulių sąjungai, o E. Galvanauskas buvo premjeras, kurio nurodymu buvo parengta “Įpatinga rinktinė” Klaipėdos sukilimui vadovauti, o V. Krėvė rengė sukilimą ir aprūpino ginkluote šaulius ir savanorius, slapta vyko pagelbos į Vokietiją ir derėjosi su kariuomenės vadu, generolu Hansu von Seektu, lengvatinėmis sąlygomis gavo ginkluotę ir SUTARĖ, KAD VIETINĖ VOKIEČIŲ POLICIJA NESIPRIEŠINS prancūzų išvijimui iš Klaipėdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: