Šeštadienis, 11 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Seimas rudens sesijoje svarstys per 700 teisės aktų projektų

www.alkas.lt
2014-09-19 07:14:24
24
PERŽIŪROS
0
Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.
Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas, 56 parlamentarams balsavus už, 2 – prieš ir 16 susilaikius, patvirtino V (rudens) sesijos darbų programą.

Priimtame teisės akte įrašyta per 700 teisės aktų projektų (be lydimųjų), iš jų Vyriausybės teikimu įrašyti 270, Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės – 24, Seimo narių (frakcijų) siūlymu – per 400 įstatymų projektų.

Vienas pagrindinių sesijos darbų – 2015 metų valstybės ir savivaldybių,  Valstybinio socialinio draudimo fondo  ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas.

2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu bus patvirtinti asignavimai valstybės institucijoms ir įstaigoms valstybės funkcijoms vykdyti ir savivaldybių biudžetų pagrindiniai finansiniai rodikliai. Projektas rengiamas vadovaujantis Fiskalinės drausmės įstatymo nuostatomis, atsižvelgiant į Lietuvos konvergencijos 2014 metų programos tikslus, parlamentinių partijų 2014 m. kovo 29 d. susitarimo „Dėl 2014–2020 metų Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių“ nuostatas nuosekliai kasmet didinti lėšas, skiriamas krašto apsaugai. Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje  įvedamas euras, biudžeto projektas bus rengiamas dviem valiutomis – litais ir eurais. Kartu teikiami teisės aktų pataisų projektai, susiję su euro įvedimu – įstatymai, kuriuose litais išreikštos vertės perskaičiuojamos į eurais išreikštas vertes.

Sesijos darbų programoje, pagal Vyriausybės ir Seimo komitetų siūlymus, numatyti prioritetai ekonomikos, finansų tvarumo, energetinio efektyvumo ir saugumo didinimo, Europos Sąjungos, užsienio politikos ir gynybos politikos stiprinimo, socialinės atskirties mažinimo, švietimo, mokslo, kultūros ir sveikatinimo politikos įgyvendinimo ir kitose srityse.

Numatoma įtvirtinti valdžios sektoriaus bei jo subsektorių finansų planavimo ir valdymo taisykles ir finansų koregavimo mechanizmą, kas užtikrintų Lietuvos viešųjų finansų drausmę, siekiant perteklinio valdžios sektoriaus, ir įsipareigojimų pagal fiskalinę sutartį gerinti struktūrinį valdžios sektoriaus balansą pakankamu užsibrėžtu tempu vykdymą, taip pat numatyti reputacines sankcijas atsakingiems valdžios pareigūnams, nepasiekusiems nustatytų tikslų.

Siūloma apriboti mokesčių mokėtojų nesąžiningo naudojimosi teisėmis atvejus ir sudaryti prielaidas efektyviau surinkti nedeklaruojamus ir nedeklaruotus mokesčius, optimizuoti trečiųjų asmenų informacijos, reikšmingos nedeklaruotoms pajamoms ir nepagrįstiems turto įsigijimo šaltiniams nustatyti, mokestinei prievolei nustatyti ir tinkamam jos vykdymui užtikrinti, pateikimo procesą, supaprastinti mokestinių ginčų procedūras. Riboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais – didinti kontrolės efektyvumą ir neteisėtų sandorių atsekamumą, stiprinti įmonių finansinę drausmę, didinti finansinių operacijų skaidrumą ir patikimumą, mažinti galimybes išvengti mokestinių prievolių ar jas sumažinti.

Rudens sesijoje teikiamais teisės aktų projektais numatoma užtikrinti kryptingą kovos su korupcija strategiją ir veiksmingą korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą.

Tarp pagrindinių prioritetų – ekonomikos augimas, užimtumo didinimas, skurdo ir socialinės atskirties mažinimas (numatoma socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimą priskirti savarankiškajai savivaldybių funkcijai;

Poveikio aplinkai vertinimo procedūrų supaprastinimas ūkio subjektams, siekiantiems tirti ir naudoti išsklaidytųjų angliavandenilių išteklius;

Statybas leidžiančių dokumentų išdavimo procedūrų, kai kurių licencijų išdavimo tvarkos supaprastinimas, valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti prieinamumo užtikrinimas;

Šalies ūkio finansinio tvarumo didinimas ir laipsniškas biudžeto pajamų didinimas (įtvirtinti finansų koregavimo mechanizmą, užtikrinsiantį Lietuvos viešųjų finansų drausmę, sudaryti prielaidas efektyviau surinkti nedeklaruojamus ir nedeklaruotus mokesčius, užtikrinti kryptingą kovos su korupcija strategiją ir veiksmingą korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą);

Energetinio efektyvumo ir saugumo didinimas (atnaujinti gamtinių dujų tiekimo veiklos licencijavimo koncepciją, nustatyti pagrindinius energijos tiekimo ir vartojimo efektyvumo reikalavimus, įgyvendinti valstybės politiką atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriuje);

Švietimo, mokslo, kultūros ir sveikatinimo politikos įgyvendinimas gerinant šių paslaugų kokybę ir prieinamumą (tobulinti studijų kokybės reglamentavimą, studijų proceso organizavimą, mažinti bendrąjį alkoholio suvartojimą, jo prieinamumą (nepilnamečiams), gerinti sveikatos išsaugojimo, stiprinimo ir visuomenės sveikatos priežiūros klausimų sprendimo efektyvumą);

Europos Sąjungos, užsienio ir gynybos politikos stiprinimas (sudaryti sąlygas vartotojams pasitikėti informacine visuomene ir saugiai jaustis kibernetinėje erdvėje, nustatyti ilgalaikius viešojo saugumo plėtros tikslus ir uždavinius);

Sesijos programoje ir teisės aktų, susijusių su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, projektai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimas už žodžio laisvę – kritika nelygu neapykantos kurstymui (video)
  2. V.A.Matulevičius apie valdančiosios daugumos dvigubus standartus
  3. A. Lydeka: Reikia išsiaiškinti, ar R. Cytacka išvis gali užimti pareigas valstybės tarnyboje
  4. Tarp Prezidentės teikiamų Seimui įstatymų ir pilietybės klausimas
  5. Žalieji reikalauja moratoriumo skalūninių dujų žvalgybai ir gavybai
  6. Metinis Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranešimas
  7. T. Bakučionis. „Rinkimų“ farsas ant politinės santvarkos puvėsių
  8. L. V. Medelis. Akcijinis tortas valdžiai, elitui ir likusiems

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vienos Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas
Architektūra

Vienos Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas: paslėpti kupolai, Napoleonas ir „Akropolio“ šešėlis

2026 07 11
Dirbtinis intelektas
Mokslas

Įkėlėte nuotrauką į „Instagram“? Ji gali būti panaudota kuriant naujus DI vaizdus

2026 07 11
Kultūros bilietas
Gamta ir žmogus

Panevėžyje – bendras meno ir istorijos bilietas 

2026 07 10
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas tilto per Tenenį atnaujinimas Šilutės rajone

2026 07 10
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Atnaujinta uosto laivų eismo stebėjimo ir valdymo sistema

2026 07 10
Ažuolas, miškas
Gamta ir ekologija

Valstybės kontrolė: dabartinės miškų plėtros spartos nepakanka

2026 07 10
Vaikai prie kompiuterio
Lietuvoje

Ministerija parengė priemones vaikų saugumui internete stiprinti

2026 07 10
Nulaužtas medis,audra
Gamta ir žmogus

Liepą ugniagesiai jau 177 kartus vyko šalinti vėjo padarinių

2026 07 10
Šv. Jono bažnyčios bokštas
Gamta ir žmogus

Klaipėda susigrąžins prarastą simbolį – Šv. Jono bažnyčios

2026 07 10
Medžioklė
Lietuvoje

Aplinkos ministerija siūlo tikslinti Medžioklės taisykles

2026 07 10
Mokslas
Gamta ir žmogus

Kai DI atranda per kelias dienas, o mokslui prireikia metų: kur stringa mokslo revoliucija?

2026 07 10
Akad. Gintautas Dzemyda, dr. Darius Amilevičius ir dr. Linas Petkevičius
Kalba

Lietuvių kalbos ištekliai naujiems lietuviškiems dirbtinio proto gaminiams kurti

2026 07 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Klaipėda susigrąžins prarastą simbolį – Šv. Jono bažnyčios
  • klaustukas apie M. Misiūnienė. Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams aiškus priminimas: pilietybė suteikia teisių ir įpareigoja
  • klaustukas apie Lietuvių kalbos ištekliai naujiems lietuviškiems dirbtinio proto gaminiams kurti
  • klaustukas apie NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vienos Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas: paslėpti kupolai, Napoleonas ir „Akropolio“ šešėlis
  • Įkėlėte nuotrauką į „Instagram“? Ji gali būti panaudota kuriant naujus DI vaizdus
  • Liepos 11-osios horoskopas: Mėnulis pereina į Dvynius – laikas įsiklausyti, tartis ir keisti požiūrį
  • Panevėžyje – bendras meno ir istorijos bilietas 

Kiti Straipsniai

Vyriausybė pritarė: nuo metų vidurio didesnės pensijos

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

2026 07 08
Seimas

Seimas ėmėsi Konstitucinės pataisos dėl branduolinio ginklo draudimo panaikinimo

2026 07 07
Mindaugas Sinkevičius

Seimui pristatyta naujos Vyriausybės programa

2026 07 07
Seimas

Papildytas Atmintinų dienų sąrašas

2026 07 06
Paspirtukas

Savivaldybių pareigūnams siūloma leisti kontroliuoti elektrinių mikrojudumo priemonių eismą

2026 07 05
Sveikata

63 organizacijos prašo vetuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus

2026 07 03
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentūroje aptarti NATO branduolinio atgrasymo klausimai

2026 07 02
Sveikata

Medikai jau gali konsultuoti iš nutolusios darbo vietos

2026 07 01
Šeima

Seimas svarstys Prezidento pasiūlymą tėvams numatyti laikiną nulinį GPM

2026 07 01
Ignas Vėgėlė. „Piliečių konferencija“ Kaune 2026 03 01

Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“

2026 07 01

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Klaipėda susigrąžins prarastą simbolį – Šv. Jono bažnyčios
  • klaustukas apie M. Misiūnienė. Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams aiškus priminimas: pilietybė suteikia teisių ir įpareigoja
  • klaustukas apie Lietuvių kalbos ištekliai naujiems lietuviškiems dirbtinio proto gaminiams kurti
  • klaustukas apie NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija
  • +++ apie Neringos gatvės: tarp istorijos, logikos ir tyliai kalbančių vardų
Kitas straipsnis
Studentai iš Ukrainos Vilniuje padėkojo Lietuvai

Studentai iš Ukrainos Vilniuje padėkojo Lietuvai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai