Kaune pirmuosius mokslo metus pradėjo inžinerijos licėjus (0)

Pirmuosius mokslo metus pradeda inžinerijos licėjus | kaunas.lt nuotr.

Pirmuosius mokslo metus pradeda inžinerijos licėjus | kaunas.lt nuotr.

Rugsėjo 1 d. Kaune, „Purienų“ vidurinės mokyklos bazėje, atidarytas Kauno technologijos universiteto inžinerinis licėjus, kuriame bus mokoma pagal naują  inžinerinio ugdymo programą. Kol kas tai vienintelė tokia mokykla Lietuvoje. Rugsėjo 1-ąją licėjuje lankėsi ir su švente bendruomenę pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Specializuoto ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu programa skirta mokiniams, turintiems išskirtinių  gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai.

Mokydamiesi inžinerijos mokiniai nuodugniau nagrinės inžinerinės kūrybos ir minties raidą, inžinerinės kūrybos taikomuosius aspektus. Programoje  išskirtinis dėmesys skiriamas loginiam ir matematiniam, taip pat erdviniam intelektui lavinti. Tikimasi, kad baigę šią programą mokiniai įgis bendrąjį išsilavinimą kartu su inžinerinių procesų ir sistemų pažinimu.

Lietuvoje planuojama įkurti apie 10  STEM krypties (angl. – science, technology, engineering, and mathematics – sisteminis matematikos, gamtos mokslų ir technologijų ugdymas)  mokyklų. Mokyklose planuojama įsteigti gerai  šiuolaikiškai įrengtas gamtos mokslų laboratorijas mokinių  eksperimentiniams įgūdžiams ugdyti. Taip pat, pritraukiant ES struktūrinių fondų lėšas, 400 pradinių mokyklų ir progimnazijų aprūpinti mokymo priemonėmis gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymui.

Rugsėjo 1 d. pirmuosius mokslo metus iš viso pradėjo 28 tūkst. pirmokų. Bendrojo ugdymo mokyklose mokysis 30,5 tūkst. abiturientų, maždaug 343 tūkst. mokinių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: