Z. Čepaitė. Rusija laimi, nes britų meilė rusų pinigams neįveikiama (82)

Zita Čepaitė | Anglija.lt nuotr.

Zita Čepaitė | Anglija.lt nuotr.

Kadais, kadais senais laikais, kai Sąjūdžio dvasios apimti skandavom „Lietuva-Lietuva“, kai šaukėm „rusai – namo“, troškom paramos ir palaikymo iš Vakarų, tyra širdimi tikėdami, kad Vakarų Europos šalių politika yra sąžininga ir teisinga. Ukrainos įvykiai atvėrė akis. Rusija laimi ne vien dėl to, kad Europai reikia rusiškų dujų, o Britanijai – rusiškų pinigų, bet labiausiai dėl to, kad rusiškam kapitalui pavyko korumpuoti Vakarų politikus.

Kai prieš porą mėnesių buvau nuvykusi palaikyti Londone piketuojančių ukrainiečių, jau tada jie vienu balsu kalbėjo – užšaldytų Britanija Romano Abramovičiaus bei kitų Londone gyvenančių Rusijos oligarchų sąskaitas, Putino politika tuoj pat pasikeistų. Per tuos porą mėnesių nukentėjo viena kita mažesnė žuvelė, bet didieji banginiai liko nepaliesti.

Nesvarbu, kad Ukrainoje žuvo žmonės – tiek ukrainiečiai, tiek rusai – nesvarbu, kad savo neatsakinga politika Vakarai nemažai prisidėjo, kad Ukraina taptų nestabilia valstybe, Vakarų politikai garsiai parėkavę ant Putino, vėl grįžo prie savo „suskilusių geldų“, t.y. niekaip neatgaivinamos ekonomikos problemų.

Prieš savaitę virš Ukrainos numuštas keleivinis lėktuvas privertė Vakarus subruzti – visgi dauguma žuvusiųjų buvo Vakarų šalių piliečiai. Vėl gausybė rėksmingų pareiškimų, pripažinta, kad Ukraina yra karo zona (iki tol Vakarų politikai net nesiryžo įvardinti, kas Ukrainoje vyksta), bet ryžtingų žingsnių ir vėl nesimato.
A, tiesa, Britanijos premjeras Deividas Kameronas pareiškė sudaręs kažkokį sąrašą rusų oligarchų, kurių sąskaitos bus suvaržytos, bet pavardžių neišduoda – kad Rusijos kapitalas iš Londono į kitas šalis nenutekėtų.

Kas dar neaišku? Ne politikai valdo ir priima sprendimus, sprendimų priėmimą lemia kapitalas. Nesvarbu, kokia jo kilmė, nesvarbu, kas to kapitalo šeimininkas, svarbu, kad kapitalas neišplauktų iš Londono bankų, ir kad žmonės, kurie įprato gerai gyventi iš rusiškų pinigų, nepajustų jokių nepatogumų.

O gerai iš rusiškų pinigų gyventi įpratusių, pasirodo, ne taip jau mažai. Britanijos spauda pastaruoju metu ėmė ir iškniso nemažai sąsajų tarp rusiškų pinigų ir britų politikų. Kliuvo net premjerui, Konservatorių partijos pirmininkui D. Kameronui, kuris pažadėjo sužaisti teniso partiją su Londone gyvenančio rusų oligarcho žmona už Konservatorių partijai paaukotus 160 tūkst. svarų.

Tenisas nekaltas žaidimas, ar ne? Bet paaiškėjo, kad yra žaidimų, kurie ne tokie jau nekalti. Pavyzdžiui, nemažai įtakingų Britanijos politikų, tarnaujančių Lordų rūmuose mielai darbuojasi kaip „konsultantai“ ar „nevykdantieji“ (angl. non-executive) kompanijų direktoriai už kelis tūkstančius svarų per mėnesį. Pinigai nedideli, tačiau ir dirbti nieko nereikia, užtenka, kad lordo tokio ar tokio vardas puikuojasi kompanijos direktorių sąrašuose.

Prieš gerus penketą metų anglų žurnalistas Edvardas Lukasas (Edward Lucas) perspėjo apie korumpuojantį Rusijos kapitalo poveikį Vakarams. Tada jis buvo apšauktas rusofobu. O šiuo metu masiškai rėkiama, kad Rusijos propagandos mašina tokia galinga, kad net Anglijos lietuvių smegenis pažeidė.

Būkim biedni, bet teisingi, kaip kadaise sakydavo Lietuvoj (dabar taip nebesako, nes visi įsitikinę, kad teisingi gali būti tik turtingi). Ne Rusijos propagandos mašina visiems galvas susuko, bet rusiški pinigai labai daug kam apsunkino ir kišenę, ir mąstymą.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

82 komentarai

 1. Aušrius:

  Nėra rusiškų pinigų. 70 nuošimčių viso pasaulio pinigų – doleriai. Likusi dalis – Svarai Sterlingų, Eurai, Jenos ir Šveicarijos frankai. O visoki kitoki popierėliai yra tik šių tikrųjų pinigų atspindys. Juokinga būtų, jei vokiečiai ir anglai, patys tuos pinigus valdydami, imtų tarnauti tų pinigų atspindžiams. Vakarai Rusijai nuolaidžiauja, nes tų savo sankcijų bijo labiau už rusus. Politinė įtampa Europoje ir taip per didelė. Gera amerikonams sankcijų reikalauti kai jiems patiems eilinį kartą kariauti nereikės!

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Zita Čepaitė yra Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės (JKLB) pirmininkė. Kai buvo didinamas savanorių pulkas parašų rinkimui dėl referendumo, buvo kviečiama prisijungti ir padėti rinkti parašus. Tuomet ji atkirto klausimu. “O kas mums padės?” Ji taip ir nedalyvavo parašų rinkime.
  Zita Čepaite, ar pinigai yra svarbiau už Lietuvą?

  • N:

   Taip išeina, kad kaltina britus tuo, kuo pati serga.

   • Apie parasu rinkima:

    Budama lietuviu bendruomenes pirmininke Zita negauna uz tai atlyginimo,Ji turi stipriai darbuotis,kad pragyventu.Gal nereikia visko reikalauti is vieno zmogaus-juk ji pakankamai dirba neatlygintinai musu bendruomenei.Man nepatinka posakis-kas veza-tam krauna.

    • N:

     Nereikia ginti. Visi dirba, bet kas norėjo, tas skyrė laiko parašų rinkimui ir kitai visuomeninei veiklai. Tačiau jei ji iš tiesų ištarė tą klausimą (O kas mums padės), tai ciniškai pasityčiojo iš referendumo idėjos.

     • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

      Taip, su tokiu klausimu
      Zita Čepaitė išniekino 2014 metų referendumą.
      Dalia Grybauskaitė,
      Loreta Graužinienė,
      Algirdas Butkevičius,
      Zenonas Vaigauskas,
      Vytautas Landsbergis ir kiti tokie patys sužlugdė 2014 metų referendumą.
      Tai yra Lietuvos priešai, verti negailestingos bausmės.

    • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

     O man nepatinka, kad Zita Čepaitė vis dar yra JKLB pirmininkė, neįgali suaktyvinti JKLB narių rinkti parašus.

  • Kemblys:

   Ko taip sureikšmini parašų rinkimą? Mes rinkome, bet nuo to nesame geresni lietuviai už tuos, kurie buvo nusistatę prieš referendumą.

  • emigrante:

   ko noreti is Uspaskich partijos tarnaites?
   Netikiu nei vienu jos zodziu ir belieka apgailestauti kad yra ja pasitikinciu kvailiu.
   Pastovus kirsinimas tarp isvykusiuju ir pasilikusiuju Lietuvoje ir daznai gana ,keistoka info jos valdomame laikratspalaikyje tikrai nera naudinga nei Lietuvai nei Lietuviams!
   Kaip ir britai neapsiverke nei del Abramoviciaus ar kito Putino klapciuko pinigu.
   Puciamas burbulas apie rusisku pinigu itaka Londonui yra eiline Z.Cepaites antis su gerokai prokremlinem plunksnom…..
   Anava,danai uz saugu pinigu pasugojima Danijos bankuose ne tik kad jokiu % nemoka bet dar ir apmokestina.
   Tingoka Europa megsta patogu gyvenima. Europa ipratusi * gerbti savo pasirasytas sutartis*,taciau nereikia skubeti su isvadom.
   KGB istinis Rusijos caras nenubaustas neliks – jau dabar tarp kremliniu vyksta nuozmi kova is baimes del kol kas dar vis menku sankciju. O sankcijos plesis ir tada pamatysim..

   • N:

    Plaukuota Putino ranka net LT emigrantus pasiekia? 🙂

   • Aušrius:

    Emigrante, galiu jus nuraminti. Šiandien Europos valstybių vadovai nebeatlaikė JAV spaudimo ir sutarė dėl sankcijų Rusijai. Ukrainos konflikto tai nei kiek nepalengvins, bet tai dar vienas žingsnis link naujo karo Europoje. Ar dabar jūs jau patenkinta? O gal jūs gyvenat ne Europoj?

    • emigrante:

     dekui kad priminet,taciau tokiu ivykiu tikrai nepraziopsau.
     Belieka apgailestauti kad visos sankcijos Rusijai gerokai veluoja.
     Tacau gal,vistik,geriau veliau negu niekad…..
     Tik nesuprantu kodel karu grasinate?
     Kol kas karu grasino ir gasdino tik kremlius nors pats jau nuo kovo menesio kariauja de facto pries Ukraina. Nepaskelbta ir sukta,izulu.
     Belieka apgailestauti kad nepastebite ir geroai sufasistejusios zymios Rusijos pilieciu dalies.
     Iki siolei akyse stovi ir siurpa kelia krykstayjantys is laimes (ypac krykstaujancios) okupavus Kryma
     Velikoderzavinis sovinizmas Rusijoje – epogejuje.
     O komentaruose ,kad ir Delfi,atvirai grasinama. ir Lietuvai.
     Per toli uzleistas ir informacinis Rusijos frontas ir ne vien Lietuvoje.
     Tikekimes kad kasdien stiprejancios sankcijos pades Rusijai prasipagirioti……

     • N:

      Sankcijos ne Rusijai, o pačiai ES ir JAV. Tik tie, kas nesusigaudo, kas iš tiesų vyksta, gali tikėti, kad sankcijos Rusiją paveiks. Rusijos ekonomika tvirtam skola mažesnė nei Lietubods, tuo tarpu tiek JAV, tiek ES sėdi gilioje krizėje, trilijoninėse skolose. Dėl to ir ruošiasi karui – jis nurašys skolas ir paskatins ekonomiką.

     • Aušrius:

      Matot, Emigrante, ši eilinė revoliucija Ukrainoje yra išprovokuota būtent JAV. Jokių socialinių problemų ta revoliucija neišsprendė, vienus vagis išvijo, o kitus vagis į jų vietą pastatė. Juokinga, kad naujieji vagys netgi iš to pačio klano… Ankstesnėse spalvotosiose revoliucijose ir visokiuose arabų pavasariuose bent jau statytinius pasirinkdavo iš opozicijos. Tos revoliucijos esmė – pastatyti NATO bazes kuo arčiau Rusijos sienų. Niekam Europoje tų nesąmonių nereikia, visos valstybės įtampos vengia. Todėl ir su sankcijom Europa taip ilgai delsė.
      O dėl Krymo okupacijos, tai gal jūs bent jau Krymo gyventojų nuomonės pasiklauskit? Ar jie norėtų dabar gyventi išgrobstytoje ir bankrutavusioje Ukrainoje ir kaip kaimyninėje Odesoje ar Rytų Ukrainoje būti “vaduojami” banditų valdžios armijos? Ar vis dėlto jiems geriau dabartinis ramus ir užtikrintas gyvenimas? Juk dauguma gyventojų ten – visą laiką buvo rusai.

      • N:

       Dar vienas momentas – Ukrainos “revoliucijos” lyderiai – žydai. Prezidentas Porošenka iš tikrųjų Valcmnanas, kažkada seniai pasikeitęs pavardę. Jaceniukas – grynaveislis žydas, Timošenko – 1/2 ar 1/4 žydė pagala tėvą, Kolomoiskis – žydas, visi oligarchai – žydai, Avakovas – žydas, Kličko – irgi žydas.

       • Dalė:

        Man atrodo, nereikia čia iš žydų daryti atpirkimo ožio. Žydai pasisėjo po visą pasaulį, ir jų kraujo galima rasti ne pas vieną žmogų. Viskas paprasčiau – Putinas susigundė gražinti Rusijai buvusią šlovę, kad ji vėl taptų “Velikaja deržava”.Tie žmonės rusų tautoje, kuriuose gyvas didžiarusiškumas (tautinis egocentrizmas), noriai prie jo jungiasi. Tai tikrai nėra tautos šviesuoliai.
        Ar kitos pasaulio tautos iš tiesų siekia padėti išspręsti šį konfliktą? Ar vėlgi ,pasinaudodamos savuoju egoizmu, išpešti iš jo naudos sau? Klausimas.

      • emigrante:

       Oho,Ausriau,
       skeliate kaip is Lubiankos instukciju!
       Neteisus esate – ukrainieciai nera avinu banda kuria gali manipuliuoti kas panoreje ar apiplesineti ir reketuoti kaip kad iki siolei elgesi kremliniai,kurie net prazidenta parinkdavo ir “isrinkdavo” toki kuris naikino Ukraina……
       Ir tai daro kazkokia nacija kuri be tos pacios Ukrainos yra nezina kas?
       Kaip nebutu keista,Ukraina be Rusijos gali apsieiti nesunkiai,o stai Rusiaji be Ukrainos bus sudetinga.
       Pasidomekit ir suzinosite kad dar gudzioje Breznevo eroje,berods 1977 Ukrainos kompartijos I sekretorius Selestas buvo kaip muse is barsciu ismestas net tik is posto Ukrainoje bet ir is politinio biuro Maskvoje uz tai,kad suabejojo ar Ukrainai reikalinga cccp – anas isdryso garsiai pamastyti,kad Ukraina turi viska kad isgyventu pati viena be sojuzo.
       Pati galiu paliudyti kad 1980 metais paciame Kijeve nebuvo net rusisku gatviu uzrasu – mes gal 20 kartu pravaziavome iekoma gatve Strojitelnaja, tik uzrasas buvo vienintelis :”vulica Budyvylnikov”…..
       Keliaujant automobiliais po Uzkarpate ir visa Vakaru Ukraina patys isitikinome kas yra Ukraina.
       Puiki salis turtinga ne vien nuostabiai derlingomis zememis bei zemes turtais gerokai pranokstanciais visa Mendelejevo lentele bet ir be galo darbsciais zmonemis kurie yra absoliuti priesingybe tinginiams rusams kuriem ir dabar Putinas “israse” teise valdyti visus kitus.(??!!).

       • N:

        Ukrainiečiai yra avinų banda, tą įrodė maidanas.

       • Aušrius:

        Aš esu geros nuomonės apie ukrainiečius. Turiu ir senų, gerų draugų. Bet jūs man tik pasakykit, kodėl išviję vagį Janukovyčių, jie pasistatė vagį Porošenko? Abu šitie vagys yra iš vieno ir to pačio klano. Ir dar apsistatė visokiomis timošenkomis ir liaškomis…Ir įtikinkit jūs mane, kad ukrainiečiai – ne avinų banda. Tiesa lietuviai – dar didesnės avys, neseniai įrodė.

        • Kemblys:

         Aušriau, rinkimuose pagrindinis ‘žaidėjas’ slaptos tarnybos. Dar nuo tsrs laikų liko gerai suderintas šnipų tinklas visose buvusiose ‘respublikose’. Kariuomenę išvedė, o kgb’biukus pamiršo. Dabartinės sekimo priemonės beveik tobulos. Šnipai įtakoja žiniasklaidą, jie gali sukurpti gražią ar nuodėmingą bet kurio žmogaus praeitį, gali net nužudyti. Manoma, kad Stasį Lozoraitį nužudė.

      • emigrante:

       Oho,Ausriau,
       skeliate kaip is Lubiankos instukciju!
       Neteisus esate – ukrainieciai nera avinu banda kuria gali manipuliuoti kas panoreje ar apiplesineti ir reketuoti kaip kad iki siolei elgesi kremliniai,kurie net prazidenta parinkdavo ir “isrinkdavo” toki kuris naikino Ukraina……
       Ir tai daro kazkokia nacija kuri be tos pacios Ukrainos yra nezina kas?
       Kaip nebutu keista,Ukraina be Rusijos gali apsieiti nesunkiai,o stai Rusiaji be Ukrainos bus sudetinga.
       Pasidomekit ir suzinosite kad dar gudzioje Breznevo eroje,berods 1977 Ukrainos kompartijos I sekretorius Selestas buvo kaip muse is barsciu ismestas net tik is posto Ukrainoje bet ir is politinio biuro Maskvoje uz tai,kad suabejojo ar Ukrainai reikalinga cccp – anas isdryso garsiai pamastyti,kad Ukraina turi viska kad isgyventu pati viena be sojuzo.
       Pati galiu paliudyti kad 1980 metais paciame Kijeve nebuvo net rusisku gatviu uzrasu – mes gal 20 kartu pravaziavome iekoma gatve Strojitelnaja, tik uzrasas buvo vienintelis :”vulica Budyvylnikov”…..
       Keliaujant automobiliais po Uzkarpate ir visa Vakaru Ukraina patys isitikinome kas yra Ukraina.
       Puiki salis turtinga ne vien nuostabiai derlingomis zememis bei zemes turtais gerokai pranokstanciais visa Mendelejevo lentele bet ir be galo darbsciais zmonemis kurie yra absoliuti priesingybe tinginiams rusams kuriem ir dabar Putinas “israse” teise valdyti visus kitus.(??!!).

 3. Dalė:

  ES – Europos tautų EKONOMINĖ sąjunga,ne dvasinė sąjunga, todėl nenuostabu, jog jos politiką dažnai lemia ekonomika, kitaip sakant – pinigai.
  Todėl šioje sąjungoje išlieka priiešprieša tarp materialinių ir dvasinių dalykų, dažnai veikiant materialinių naudai.
  Šios priešpriešos ES nepanaikina.
  Kūno ir dvasios vienovė – amžina tema dvasiniuose mokymuose. Tik pirmenybė čia skiriama dvasiai.

  • N:

   Tavo minimos priešpriešos sunaikins ne tik ES bet ir dalį tautų, jei nieko iš esmės nesikeis ateityje. Bet visi požymiai rodo, kad bus esminės permainos. Deja, tos permainos tai karas.

   • Dalė:

    Jei karas vis tik bus, tai reikš, kad žmonijos sąmoningumas yra menkas. Karas-kraštutinė priemonė, kurios bet koks sąmoningas žmogus visomis išgalėmis turi stengtis išvengti. Karas yra pati tikriausia niekšybė.
    Sakoma:” kare kaip kare” , t.y. kare dingsta žmogiškumas, galioja žvėrių įstatymai. Patackas paminėjo, jog lietuviškas žodis “niekšybė” į rusų kalbą verčiamas kaip bažnytinis “bezzakonije”. Kare nėra taisyklių, kare viskas leidžiama, nėra jokių moralinių įstatymų. Bezzakonije. Išvertus į lietuvių kalbą – niekšybė.
    Ši niekšybė įvyksta todėl, kad žmonės nebepaiso Dievo įsakymo: “Nežudyk”

    • N:

     Apie kokį sąmoningumą galima kalbėti žiūrint į reakciją į Ukrainos įvykius Lietuvoje?
     Masinė psichozė, grasinimai Rusijai (lyg Lietuva kaip nors galėtų Rusiją paveikti), priešų paieška, “ginklavimasi”, karo kurstymas ir melas, melas, melas…

     • Dalė:

      Reikėtų ieškoti ne priešų Rusijoje, o draugų. Tokių, kaip Sokurovas. Nėra “juodų” tautų ir nėra “baltų” tautų. Bet kiekvienoje tautoje yra “juodų ” ir “baltų” žmonių.O kiekviename žmoguje yra juodų ir baltų dėmių. Kol kiekvienas asmeniškai nesupras, kas jame yra kas, pasaulyje nevyks teigiami poslinkiai. Sąmoningi žmonės, esantys kiekvienoje tautoje, turi surasti ir palaikyti vienas kitą.

    • LosAngeles:

     Dale, kaip jus suprantate ta ‘Nezudyk’? Isakymas labai svarbus ir nedviprasmiskas, bet praktika rodo, kad zmones visgi ji traktuoja kaip jiems patogiau…

     • Dalė:

      Būtent, kad nedviprasmiškas. Ir nevalia jo traktuoti, kaip patogiau. Jis reiškia, kad nevalia atimti gyvybės kitam nei dėl to, kad jis neatitinka tavo padorumo standartų, nei dėl to, kad jis išpažįsta kitą tikėjimą, nei dėl to, kad tu nori atimti jo turtą, nei dėl kokių kitų priežąsčių. Gyvenimas – brangi dovana, Dievo duota žmogui, ir duota ne dėl malonumo, o dėl dėl to, kad per savo gyvenimišką patirtį kiekvienas gauna dvasinę pamoką. Nesvarbu, koks tas gyvenimas buvo – daugiau ar mažiau nusisekęs. Žmogaus siela yra nemirtinga – dvasinė siela. Ji susideda iš įvairių dvasinių patirčių, ir tik taip gali tobulėti. Nužudydamas žmogų, atimi iš jo sielos tokią galimybę. Iš kitos pusės, nužudydamas žmogų, statai save į Dievo vietą – leidi sau spręsti, kam gyventi, o kam mirti.

      Bet kare, kaip kare – kiekvienas turi teisę kovoti už savo gyvybę. Ir išlieka ne visada geriausi.

      • LosAngeles:

       Nu graziai rasote, bet klausimas buvo ne siaip sau. Minite tik zmogu, ar manote kad ‘Nezudyk’ kitu gyvybes formu neapima? O kiauliuka zudo (del saslykeliu ar desreliu), ar visgi ne? Kaip jus pati minejote, isakymas nedviprasmiskas…

       • Dalė:

        Kiauliuką žmogus pats ir augina. Maistui.
        Mūsų tautiečiai visada naudojo maistui gyvūnų mėsą-esame šiauriečiai, neturime vaisių ir daržovių kiaurus metus. Tačiau jei manote, jog valgyti gyvūnų mėsą – nusikaltimas prieš gamtą, galite tapti vegetaru. Mūsų laikais tai nėra sudėtinga.

        • LosAngeles:

         🙂
         Argi taip svarbu ka as manau? Gerokai svarbiau nedviprasmiskumas (bent jau siuo atveju). Jus pati sakete: istatymas nedviprasmiskas. Kiek supratau is jusu komentaru, laikotes krikscionisku paziuru (atsiprasau jei suklydau), ta

        • LosAngeles:

         d nedviprasmiskumas siame isakyme turetu jums buti labai svarbus. Vat ir kyla klausimas: ‘Nezudyk’ kam taikoma- tik zmogui, ar ir zemesnems gyvybes formoms. Jei sakote kad tik zmogui, tai kyla kitas klausimas: ar manote kad Jezui neuzteko supratimo pasakyti nedviprasmiskai: ‘Nezudyk zmogaus’? Ar visgi nezudyk ir reiskia ‘Nezudyk’?
         Kas del vegetarizmo, tai pagalvokite ka parasete: esame siaurieciai, visada taip buvo, neturime darzoviu, bet … galite tapti vegetaru, nes musu laikais tai nera sudetinga (galiu pasakyti kad nei vienais laikais tai nebuvo sudetinga 🙂 ). Nemanote kad labai jau nevienareiksmiskai issireiskete? … Vel islenda nevienareiksmiskumas 🙂

         • Dalė:

          Atsakykime pirmiausiai į klausimą – kas yra maistas. Tikriausiai sutiksite, jog tai yra gyvybės palaikymo sąlyga.Mūsų planetoje visa, kas gyva maitinasi: augalai minta mineralais, gyvūnai-augalais arba kitais gyvūnais, žmogus – augalais ir gyvūnais (kanibalizmas nėra priimtinas)
          Jei į maistą žiūrėsime, kaip į gyvybės palaikymo sąlygą, be reikalo nežudysime gyvūno ir nenaikinsime augalo.Vengsime apsirijimo, t.y. nekišime į savo pilvą daugiau, nei reikia gyvybei palaikyti, turėsime saiką.

          • Kažin:

           Tais lakais, kai įsakymas “nežudyk” atsirado, jis ir tereiškė “nežudyk žmogaus”. Dar ir dabar lietuviai sako nužudė, kalbėdami tik apie žmogų, kitiems analogiškiems atvejams reikšti jie turi kitus veiksmažodžius, pvz., skersti, pjauti, kirsti ir t.t.

          • LosAngeles:

           Kaip ir teisingai rasote, bet… Kazin ar liutai, tigrai, lydekos ar pan. sutverimai turi isakyma ‘Nezudyk’, ir galima suprasti kodel 🙂 Zmogus gi ji turi, nes yra pajegus suprasti tai, ko pastarieji nesupranta. Ir tas isakymas yra nedviprasmiskas, deja to zmones daznai nenori suprasti ir randa begales pasiteisinimu.

          • Kažin:

           Akivaizdu, kad įsakymai yra kuriami teisinėmis sąvokomis.
           Tokia sąvoka jame yra ir veiksmažodis “nežudyk”. Taigi, pagal sveiką logiką ji išplėstai neaiškintina…
           Ir apskritai “teisingumo” monopolis, kurį manote turys, rodytų, kad pačiam su logika yra ne kas… arba gal lietuviškai nelabai suprantate.

          • Dalė:

           Mūsų laikmetyje, man atrodo, labiau nusikalstame isakymui “nežudyk” ne tiek suvalgydami vieną-kitą kepsnį, kiek žudydami vienas kitą žodžiais ir mintimis.
           Šia prasme komentarų skiltys yra kovos laukas, žudynių vieta, kur žudome vienas kitą žodžiais- vardan skirtingų įsitikinimų, vardan skirtingų idėjų, vardan skirtingų tiesų.

          • Kažin:

           Popinimasis šiltnamuose, be jokių “šiaurės vėjelių” taip pat – ne gyvenimas…
           Turi būti atsparus tokiam gyvenimui kokį tektų patirti.

          • Dalė:

           Atsparumas-dalykas nepeiktinas, jei neužsidedame nepramušamų šarvų, neprarandame jautrumo.
           Praradus jautrumą, gimsta žiaurumas.

          • Vilna:

           Žiaurumas tai jau kitas dalykas, jis tiesiogiai iš atsparumo nevestinas…

          • Dalė:

           Aš sakiau, kad žiaurumas gimsta tada, kai prarandame jautrumą 🙂

          • Kažin:

           Betgi atsparumas ir yra pats tapačiausias jautrumas, t.y. ne besireiškiantis verkšlėnimu kartu su kitais, kad nepajėgi ko nors, kaip kiti, kad neturi ko nors, kaip jie, o buvimu laimingu gyvenant savąjį gyvenimą.
           Taigi, žiaurumas negali rastis turint atsparumą, greičiau žiaurumas randasi iš visokių perdėtų silpnybių – fizinių ir dvasinių.

      • Kemblys:

       Dalė:
       ,,Žmogaus siela yra nemirtinga – dvasinė siela.” !

       Jei, pagal tave, Siela nemirtinga, tai asmeniui mažas nuostolis, jei jį nužudysi. Vėlė eis pas Dievą, pasakys, kad kažkoks niekadėjas atėmė brangią dovaną ir tuo pagrindu pareikalaus kito gyvenimo. Įtariu, kad ,,dvasinė siela” yra tavo paslaptis ir tu niekam neaiškinsi kas tai yra.

       • Dalė:

        Dvasinė siela seniai nėra jokia paslaptis.Ir nemanau, jog turėčiau apie tai aiškinti. Trumpam išeikite iš komentarų skilties, ji nėra vienintelis žinių šaltinis, ir tikrai rasite. Interneto platybės neaprėpiamos 🙂

 4. Dalė:

  Tai mumyse slypinti baimė, mūsų pačių netobulumas leidžia jiems elgtis su mumis kaip su avinų banda.
  Norint pakeisti pasaulį pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.
  Mes galime vieną sąjungą pakeisti kita, vieną santvarką pakeisti kita, vienus politikus pakeisti kitais, tačiau tai nedaug ką teišsprendžia.

 5. kaunietis:

  Rusija laimi ir laimes. Nes turi lyderi ir ta lyderi remia 80% gyventoju. Ko nepasakysi apie Lietuva. Kur valdžia tarnauja svetimiem ir visai atitrukus nuo Tautos:(

  • Kemblys:

   Kas iš tų pergalių Rusijai?
   Aliaską buvo priversti ‘parduoti’. Iš Afganistano pasitraukė nelaimėję, paleido rytų Europą, leido susijungti Vokietijoms, patys suskaldė tsrs.
   Dabar, kai atsisakė tos nesąmonės marksizmo-leninizmo, nesugeba užauginti naujos kartos – visi gaunasi tik rusiški. Sibire ruskeliotės renkasi kiniečius – nors maži, bet vyrai negeria.

 6. Kažin:

  Tai kas vyksta Ukrainoje labiausiai grėsė ir gresia Rusijai. Todėl Rusija dabar Ukrainoje, kaip poligone, mokosi, kaip jai apsiginti nuo suirimo…

 7. Kažin:

  Ginasi nebent poligono darymu kitur, kad tai nevyktų kolkas pačioje Rusijoje, tačiau tas ginimasis panašus į stručio savisaugos elgesį…

 8. Kažin:

  Pirmiausias garantas Lietuvai, Baltijos šalims yra partnerystė su JAV. Ir nereikia tų prasimanytų išvedžiojimų dėl Lietuvos padarymo mūšio lauku. Baltijos šalys dar pagal susitarimą Klintono su Jelcino laikų Rusija yra tapusios JAV įtakos zona. Tai aiškiai pasakė Bušas vizito Lietuvoje metu.
  Tad, jeigu kokios realesnės grėsmės yra, tai visų pirma gali būti Lenkijai, kuri, kaip žinia, tokių, kaip Baltijos šalys, JAV saugumo garantų neturi. Čia prisimintas Sikorskio siutas dėl JAV sauguminių garantijų.
  Va, iš tokio taško tegali būti kalbos dėl visokių “Lietuvos pavertimų mūšio lauku”…

  • N:

   Ką tu kliedi? Tu pažiūrėk į Ukrainą. Kuo pavirto Donbasas – mūšio lauku tarp proamerikietiškos Kijevo valdžios ir prorusiško Donbaso. Tai ten dar savi su savais pliekiasi. O Lietuvoje plieksis svetimi su svetimais ir jiems tuo labiau nerūpės kažkokių tai aborigenų ir jų infrastruktūros likimas

 9. Kažin:

  Čia jau paties norai, priimami už tikrą arba tema, – vaikeliai, neikite į mišką, ba ten vilkas.
  Norinčių muštis, kariauti buvo visais laikais, jų ir bus, svarbu, kad nesirastųsi pinigus už tai mokančių ir ginklus suteikiančių…
  Čia yra problema…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: