Z. Vaišvila. Vėl melas dėl euro (98)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Liepos 23 d., Europos Sąjungos Taryba Briuselyje planuoja priimti galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, paskelbti nebeatšaukiamą litų keitimo į euro kursą. Ta proga Lietuvos Respublikos finansų ministras Rimantas Šadžius š.m. liepos 22 d. interviu LRT radijui paskelbė, kad:

– euro įvedimas reiškia, kad Lietuva grįžta į Vakarus;
– euro įvedimas po šio sprendimo bus nebeatšaukiamas.

Pirmasis klausimas paprastesnis – ministras praplėtė mūsų geopolitines ir geografijos žinias. Mat sužinojome, kad euro neįsivedusios šalys (Didžioji Britanija, Danija, Norvegija, Vengrija, Lenkija, Švedija ir kitos, taip pat ir Lietuva) nėra taip vadinamo Vakarų pasaulio dalis.

Antrasis klausimas – sudėtingesnis. Norėtųsi aiškumo, ar ministras sąmoningai dar kartą mums visiems meluoja, ar jis ir jo patarėjai nėra skaitę Lietuvos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą dokumentų? Į šį klausimą atsakyti gali tik pats ministras.

Priminsiu, kad būtent po to, kai paskelbiamas lito keitimo į euro kursas, Lietuvos Respublika turi stojimo dokumentuose sutartą teisę atsisakyti įsivesti euro.

Šiandien finansų ministras paaiškino, kad Šis momentas mums bus labai svarbus einant į euro zoną – tai yra paskutinis štrichas, paskutinis formalus sprendimas… ir tai reikš, kad viskas, euras Lietuvoje jau yra.

Tačiau kažkodėl, ministro prisipažinimu, jo …širdis vis tiek virpa. Pasak R. Šadžiaus, trečiadienio sprendimas reikš, kad Lietuva užverčia ilgą lito istorijos puslapį: Litas mūsų istorijoje suvaidino labai sėkmingą vaidmenį, sustabdant hiperinfliaciją ir stabilizuojant šalies ekonomiką. Dėl to mes turime būti dėkingi savo valiutai. Su litu praėjo geriausi mano gyvenimo metai, bet tikiuosi, kad aš ne vienas puikiai suprantu – reikia eiti toliau, pereiti į kitą kokybinį lygį, ir buvimas euro zonoje Lietuvai, Lietuvos ekonomikai, bendruomenei, visuomenei yra kitas egzistencijos lygmuo.

Kad ministras širdies virpulio neperkeltų mums, mokesčių mokėtojams, siūlau žurnalistams paklausti finansų ministro bent keletą klausimų (į mano pateiktus klausimus ministras turi teisę gerokai ilgiau atsakinėti):

1. Ar Lietuvai jau pranešta, kiek milijardų litų (atsiprašau, euro) pradžiai mūsų respublika mokės į euro stabilizavimo fondą (esu gavęs mūsų finansų ministerijos prielaidas, tačiau svarbesnė būtų euro „savininkų“ nuomonė)?

2. Kodėl šių metų pradžioje sukauptus 1,29 mlrd. Lt Lietuvos Vyriausybė neskyrė pensijų kompensavimui, pažadėtam bibliotekininkų ir kultūros darbuotojų, vidaus reikalų sistemos darbuotojų atlyginimų padidinimui, o nusprendė kaupti euro įvedimui?

3. Ar finansų viceministras Vytautas Galvonas atleistas dėl to, šių metų sausyje viešai pagarsino, jog Vyriausybė sukaupė 1,29 mlrd. Lt, tačiau Briuselis neleidžia jų naudoti pensijų kompensavimui, bibliotekininkų ir kultūros darbuotojų, vidaus reikalų sistemos darbuotojų atlyginimų padidinimui, o reikalauja juos kaupti euro įvedimui?

4. Kuri iš Lietuvos atsargų, dengiančių išleistus litus 107%, bus atiduota Europos centrinio banko sistemai?

5. Ar Lietuvos Vyriausybė neplanuoja saugoti išimtus litų banknotus?

6. Ar Lietuvos Vyriausybė negalvoja pasinaudoti teise atsisakyti euro įvedimo?

7. Kodėl Lietuvos Vyriausybė nenori referendume paklausti Tautos nuomonės dėl euro įvedimo?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

98 komentarai

 1. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Euras praranda vertę JK svaro ažvilgiu.
  Grafikas
  va čia
  http://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=EUR&view=10Y

 2. N:

  Euras yra viena iš Lietuvos okupacijos priemonių.

  • Rasa:

   Tai savaime suprantama. Netruks ateiti laikas, kai teks atsisveikint ir su Trispalve, ir su “Tautiška giesme”, ir su Vyčiu… Rompėjus su Barozu aiškiai pagrasino, kad Tautų ir Valstybių Europoje neliks…

   • N:

    Yra nemaža tikimybė, kad ES iki to laiko nebeliks. Ir aplamai, pasaulis stovi ant pasaulinio karo skenksčio. Jis bus ir Lietuva neliks pašonėje. Deja, Lietuva pasirinko aiškią poziciją, užuot likusi neutrali. Rusija turi didelį šansą laimėti. Kur kas didesnį, nei ekonomiškai, finansiškai, morališkai ir demografiškai žlugę Vakarai.

 3. Rasa:

  Ačiū gerbiamam Signatarui už bandymus kovoti iki galo. Kad ir kokie bus (jei bus) atsakymai į klausimus, jokiu ministru, jokiu valdžios atstovu Lietuvoje pasitikėti nebegalima. Ką bepasakytų- tai bus melas, apsimetinėjimai, išsisukinėjimai ir žmonių mulkinimas… Jiems svarbūs tik jie patys sau ir jų kėdės. O dėl kėdės (o tuo pačiu- ir savo kišenės), bet ne dėl Lietuvos, jie padarys viską, ko pareikalaus Briuselis… Deja, jau įsitikinome tuo ne kartą…

 4. Kažin:

  Būrelis panikuotojų, kaip mat, čia pat… Mat, Lenkija euro nesiveda, tai kaip čia dabar Lietuva išdrįsta nesekti paskui jos uodegą…

  • Zigmas Vaišvila:

   ir Danija, ir Švedija, ir Vengrija, ir Čekija, ir kiti neįsiveda…

   • Kažin:

    Rinkos santykių be rizikos nėra. Vienos šalys rizikuoja įsivesdamos eurą, kitos – ne…

    • N:

     Rinka čia iš viso ne prie ko. Sava valiuta – galimybė valdžiai vykdyti savo finansinę politiką. Dabar gi viską už mus darys Briuselis.

     • Kažin:

      Finansinė politika vykoma ne per kokias nors mistikas, o per rinkos santykius. Žinoma, finansinę politiką šalis gali vykdyti, t.y. dalyvauti rinkoje viena pati arba susibūrus su kitais. Šiuo atveju Lietuva nusprendė ją vykdyti kooperuodamasi su 19 kitų ES šalių, t.y. rinkoje dalyvauti tokiu būdu. Tikėtina, kad dėl tokio pasirinkimo specialistų apsirikta nebuvo. Antai teigiama, kad dėl to, jog Lietuva į euro “kooperatyvą” nebuvo priimta 2007 metais per tą laiko prarado apie 8 milijardų litų pajamų.
      Kas dėl to, kad dabar” viską už mus darys Briuselis”, tai nevisai taip. Netgi, yra atvirkščiai, kaip tik dabar euro “kooperatyvo” valdyme balsą gavo ir Lietuva, kai litui esant pririštam prie euro Lietuva – jo neturėjo – litas plaukiojo tarsi ant Briuselio plukdomo euro buksyro…

      • N:

       Finansinė politika vykdoma per valiutą tiesiogiai ir tik tolesniame etape per rinką. Kas yra kolūkis, mes žinome. Todėl nieko gero, atidavus kitiems įrankius, tikėtis neverta.
       Melas ir demagija, kad Lietuva kažką prarado. Iki krizės įstojus į eurozoną, būtų tekę gelbėti eurą ir Lietuvai, būtų tekę per eurozoną gelbėti tokias šalis kaip Graikija, Ispanija, Portugalija… Dabar gi Lietuva perduos į bendrą centrinį katilą ir sukauptus rezervus (o jie maždaug 8 mlrd.), kuriais ims disponuoti Europos centrinis bankas.

    • Zigmas Vaišvila:

     Jau ne kartą skelbta, kad Danijos užsienio reikalų ministras viešai patvirtino, jog Danija į šį rizikingą euro eksperimentą nelįs. Apie Anglijos nuomonę, tikiuosi, pačiam aiškinti nereikia.

     • Kažin:

      Danija, Anglija gyvena savo, o mes savo protu… Juk įvairiais atžvilgiais aplinkybės yra skirtingos. Nejaugi, jeigu kas pjaunasi nosį, tai ir pats imsi pjautis…

      • LosAngeles:

       Nu turit talenta reikia pripazinti… Privelti ir nusisneketi. Juk ne apie Lenkija tekste kalba, ir ne apie nosiu pjaustyma (jei kam tai patinka- tegu, tai jo asmeninis reikalas). Cia gi kalba apie tauta ir valstybe (ne viena asmeni), kuri labai sekmingai naikinama… savos valdzios.

       • Amelija:

        Parodyk nors vieną, sunaikintą valdžios. Pavyzdžiui, kaip Rusijos sunaikintus lėktuvo keleivius. Pats esi ne Los Angeles, o gilus Balbieriškis, norintis grįžti į XIX amžių. To jau niekada nebus. Sveiko proto žmonės džiaugiasi eurointegracija, neatmesdami rizikų, tačiau kam čia tautą painiot su pinigais? Gražūs litai – atsikopijuok Kudirką spalvotai, įsirėmink ir pasikabink ant sienos. Ir tegu Vaišvila nustoja lyginęs Didžiąją Britaniją ar Daniją su Lietuva… Tokios paralelės mažų mažiausiai juokingos, gal geriau pasilyginkim su Moldova, Gruzija, Armėnija. Tiesiog istoriškai, ne tik ekonomiškai.

        • N:

         Prie ko čia lėktuvas? Ukkraina jį numušė. Jokių įrodymų JAV nepateikė. Rusija jau užvakar juos pateikė. Taigi, pakaks meluoti.

        • LosAngeles:

         Va, ziurekite… Matete. Na tai su siuo klausimu issiaiskinome. O kuo neitiko tamstelei Balbieriskis? Kaimas… Uzkampys… Na taip, eurointegracijos saukliams to nereikia 🙂 Svarbu ‘blizgancios vitrinos’. Bet cia nebutinai ‘sveiko proto’ pozymis, deja. Nors panasaus kirpimo ‘veikejai’ kaip tamsta megsta prisidengti panasiomis skambiomis frazemis: ‘sveikas protas’, ‘dziaugiasi eurointegracija’… na jusu repertuare ju pakankamai daug. Turbut ‘baisiai razumna’ jauciates? Na kagi, galiu buti ir Balbieriskis, jis man visai ‘nieko’ 🙂
         Jei jums taip patogiau

       • Kažin:

        Būna gi tokio būdo tipų, kai nieko negali, tai nors apspjauna…

      • N:

       Būtent, kad mes negyvenam savo protu. Baudžiauninko sindromas gajus aukščiausiuose valdžios ir “eltio” sluoksniuose. Kai nebeliko Maskvos šeimininkų, jie susirado kitus – Briuselį, Vašingtoną ir netgi… Varšuvą.

       • Kažin:

        Kad Valstybės valdžia ir žemesnės valdžiukės yra ne iš tinkamų į ją asmenų, yra daugiau negu akivaizdu.
        Tačiau Lietuvos valstybės susisiejimas su ES, NATO, dvišalia parneryste su JAV yra neginčiami dalykai – palaikyti ir palaikomi Tautos.
        Gi valdžia iš į ją tinkamesnių asmenų atsirastų tik pakeitus pirmiausiai Rinkimų, kitus atitinkamus įstatymus ir sąjūdiškai (ne mažiau 80%) dalyvaujant rinkimuose. Tačiau tokių, kurie imtųsi kardinalaus rinkimų įstatymo nuostatų demokratizavimo, skaidresnės balsų skaičiavimo tvarkos nustatymo nesiranda.

        • N:

         Tautai smegenys išplautos, didelei daliai i viso ant visko nusispjaut. Buvimas NATO ir ES yra Lietuvos žlugimo ir tautos išnykimo garantija.

         • Kažin:

          Esant Rusijos imperijai, kito būdo, kaip buvimas NATO, ES, partnerystėje su JAV, Lietuvai būti valstybe nėra.
          Parodyk lygį ir pasekėjų su neišplautomis smegenimis atsiras…

         • N:

          Kaip greitai pamiršai istoriją, o gal jos visai nesimokei. Gal verta priminti, o galbūt tai bus naujiena – Lietuvą pirmi užkariauti pradėjo būtent Vakarai. Lietuva su jais kovojo virš 400 metų ir kartu taip pat su rusais sutriuškino. Tačiau tik laikinai. Lietuvos elitas parsidavė lenkams ir prašiko valstybę. Dabar vėlgi šalies “elitas” prašiko valstybę NATO ir ES. Naivu manyti, kad NATO mus gins. Mes jiems buferinė zona tarp Rusijos ir Vakarų. Karo laukas – geriau čia kariauti, nei kur nors Vokietijoje. ES ir NATO Lietuvai daugiau žalos padarė ir dar padarys, nei buvimas praeitas Rusijos sudėtyje. Faktai akivaizdūs ir tik akli bei durni nenori jų matyti bei suprasti.

         • one:

          O buvimas Evrazijos sąjungoje, tai jau matyt būtų išlikimo garantas 😀 😀 😀
          Kaži kaip ten su Čečėnijos, Kalmukijos, Baškirijos valstybėmis???

       • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

        Daug žinai. Ar norėtum būt Lietuvos valdovu?

      • Zigmas Vaišvila:

       Deja, mūsų valdžia gyvena savo protu, bet ne savo valia

 5. Aušrius:

  Lenkija žino, ką daro. Tas euras laikysis neilgai. Po to šalims, atsisakiusiomis savo pinigų, vėl reikės kokios nors valiutos. Kas jiems liks? Tie, kurie ribojasi su Lenkija, prašysis priimamos į zloto zoną. Čia mus vargšus ir pasiims, kaip parkritusį vaiką.

 6. Klausimas:

  Klausti reiktų pačio ministro tiesiogiai – per konferencijas klausiant kažin ar sulauksime atsakymo. O laikas bėga…

 7. Greta:

  Pritariu Rasai, tokia nusimato ateities įvykių dinamika: savanoris valdininkų okupacijos siekis

 8. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Anglijos banko plastikiniai banknotai nuo 2016 metų.
  http://www.bbc.com/news/business-25427663
  Mačiau Naujosios Zelandijos plastikinius dolerius.
  Kanados plastikiniai doleriai
  va čia
  http://www.youtube.com/watch?v=8odUVIAXPS8
  Lietuvai reikia plastikinių litų.

 9. Kur mergaitė?:

  tai jau nebeiškom TIESOS?
  Kur mergaitė?

 10. Aciu gerbiamas Zigmai,:

  kad netylite.

 11. Godo:

  Na, nenorit jūs to euro, tas aišku, bet kam tas inkštimas ir kabinėjimasis prie žodžių? Negi jums dar neaišku, kad ir žmonės nori euro? Referendumas būtų tik dar vienas beviltiškas renginys ir pretekstas inkšti dėl “neteisybės”. Valiuta yra tik mainų pagalbinė priemonė. Žmonės ne mažiau sėkmingai apiplėšinėjami ir su litais. Aš tai prognozuoju, kad daugumai ir toliau teks sunkiai dirbti vos suduriant galus. O tie, kurie maudosi lituose, maudysis ir euruose.

  • N:

   Valiuta – svetimos šalies pinigai. Savi pinigai NĖRA valiuta. Jie yra tiesiog PINIGAI.
   Pinigai turėtų būti prekių ir paslaugų mainų priemonė, bet taip nėra. Patys pinigai yra prekė ir paslauga. Iš to ir gaunasi, kad kas gali neribotai emituoti pinigus, tas gali pasisavinti gėrybes, mainydamas jas į popieriukus, liaudiškai tariant.

   • Amelija:

    Kurios ten svetimos šalies pinigai? Vokietijos? Ar Belgijos? Euro yra BENDRA valiuta, ir kiekviena šalis, priklausanti euro zonai, yra lygiavertė emitantė, jei emisiją apsprendžia ES struktūros, į kurias renkami ir Lietuvos atstovai. Bet Tamstai, matyt, artimesnė Rusijos rublio zona, nes visi komentarai – kaip iš Latvių gatvės.

    • Kęstutis:

     Esminis skirtumas tarp lito ir euro. Litas padengtas užsienio valiutos ir aukso atsargomis 107 nuošimčiu. “Euro” padengtas “euro” stabilizavimo fondu iš tų pačių “euro” – nuliukais kompiuterio ekrane… Na dar ir “Amelijos” garantijomis, kad viskas bus gerai. O ką darysim su “Amelija” – jei gerai nebus?… Estijoje pvz. ekonomikos augimas per pimąjį pusmetį -0,1 proc….

    • N:

     Tamstele, aiškinu kas yra valiuta ir kas yra pinigai ir kur kokiais atvejais reikia vartoti vieną ir kitą žodį. Aš apie eurą net nerašiau. Euras kol kas mums valiuta. Kai bus įvestas, valiuta jau nebebebus, bet ir pinigu nebus, nes jo nekontroliuos Lietuvos valdžia. Lietuva neemituos euro. Eurą emituoja Europos centrinis bankas – kad žinotum ir pasakų nesektum. O jis yra nepriklausomas ir jam jokia valstybė ar ES struktūros ne įsakymas. Kas dėl rublio, tai jis yra netolimos ateities viena iš rezervinių pasaulio valiutų. Doleriui gretai galas, o jam žlugus, žlugs ir euras.

    • Zigmas Vaišvila:

     euro stengiamasi padaryti būsimos vieningos valstybės ES valiuta, tam ji ir įvesta, jei kas nesupranta ar tik nenori suprasti.

    • Amelijai:

     prisiminkit, kas mums- Lietuvai, vienai iš 15 “draugiškų broliškų respublikų”, buvo RUBLIS, tuo dabar bus EURAS. Tai kas vis dėl to apie “rublį” (rublį euro pavidale) tebesvajoja? Jūs- visi eurobolševikų ir naujo sojūzo garbintojai, kurie niekaip nesugebat atsiribot nuo Centro (koks skirtumas, kaip jis vadinasi- Kremlius, ar Briuselis) valdymo.

     • Kęstutis:

      Amelija…, šį vakarą per LNK žinias darė apklausą – kas pritaria euro įvedimui? Atsakymas: 20 proc. už, 80 proc PRIEŠ…

      • Nuomonė:

       Tik va, jeigu būtų leidę referendumą liepos mėnesį, tai parašus kažin ar būtų rinkę: pirma nenori vargti, antra ne tie referendumą organizuoja, trečia, kam rinkti, jeigu nesurinks. Aišku, kad nesurinktų, nes nėra nesavanaudiškos vienybės, visi su išskaičiavimais, partiečiai nepasijudins, jeigu tai jiems nenaudinga rinkimams, o be jų pagalbos neįmanoma surinkti. Šliužas nebūtų surinkęs, jeigu ne tautininkų ir valstiečių įsijungimas. O jeigu partijos vadas nepasako, kad reikia parašus rinkti, tai eiliniai nepajudės, tokia situacija.

    • Kemblys:

     Amelija, visada žaviuosi atsakymų gausa į Tavo mintis 🙂 net pavydžiu 😀

 12. Mindaugas:

  eurai tai eurai, betgi noriu paskaityti veiksmu palna jei eurozona zlugtu

  • N:

   Valdžia apie tai net nemąsto. Mąstytų, tai euro neįsivestų.

   • prašalaitis:

    Pagrindinė Lietuvos nelaimė – liberalai, užtūpę visas valstybės institucijas. O liberalai, kaip žinia, tikrais lietuviais niekada ir nebuvo, jie buvo, yra ir bus svetimų valstybių išlaikytinai, parduodantys Lietuvą pirmai progai pasitaikius.

    • N:

     Liberalai tai tik dalis. Ir ne liberaluose bėda, o tai, kad liberalizmo ideologija nustelbė visas kitas. Liberalai iš esmės dabar ir kairė ir dešinė. O visa kita tik deklaracijos, realiai mažai ką bendro turinčios su jų darbais.

     • prašalaitis:

      Sutinku. Keli metai, ir ypač pastaruoju metu stebiu įdomų reiškinį – sakykim liberalizmu užsikrėtę žmonės labai įdomiai filtruoja informaciją – jeigu informacija iš delfio, lietryčio, kubiliaus, šimašiaus, tai jokios kritikos, visiškas pasitikėjimas. Jeigu kalba Gylys ar Vaišvila, tai viskas įtartina, melas, kremlinų propaganda. Vadinasi, šiandien pagrindinis informacijos vertinimo kriterijus yra ne objektyvumas, bet ideologinis pagrindas. Sutampa su ideologija – tiesa, nesutampa – melas. Objektyvumas nesvarbus. Man įdomu, kaip liberalizmas įsigudrino apkrėsti anencefalija tiek daug žmonių.

 13. Klausimas:

  Ar nemanote, kad pats laikas inicijuoti išstojimo iš ES referendumą, paskui bus per vėlu?

 14. Dominykas:

  ,,, rašyti visi moka,bet -kas iš to rašymo,jeigu niekas į tai nekreipia jokio dėmesio,,, yra labai kompetetingų signatarų,tegul galvoja -ką reikia daryti?gal organizuoti mitingus? žmonės susirinks iš visos Lietuvos,,, kodėl už mus visus – TAUTĄ -sprendžia save vadinantis “elitas”,,, taip ir norisi paklausti – ” LIETUVA,kur tu eini”???

  • prašalaitis:

   Jooo… susirinks į mitingus gausiai, kaip į referendumą.
   Kodėl sprendžia svetimas elitas? Todėl, kad lietuvis pats sau užsidėjo vergystės pančius ir yra riboto mąstymo. Nereikia kaltinti veidrodžio, jeigu snukis kreivas. Šiuolaikinis lietuvis yra vergas – savo aistrų ir troškimų, prietarų ir nuostatų, klaidų ir baimių. Tokia vergystės forma yra kur kas šlykštesnė už socialinę vergystę, nes ji užkerta tobulėjimo kelią. Niekas lietuvio neišvaduos iš dvasinės vergystės, tik jis pats savo sunkiomis pastangomis. Kovoti reikia ne su elitu, o su savimi. Vadinamojo elito elgesys, darbai, bruožai, kaip veidrodis atspindi šiandieninių lietuvių elgesį, darbus ir bruožus. Pasižiūrėkim į juos ir pamatysim save. “Elitas” jau seniai pasidavė ir pardavė Lietuvą, žmonės taip pat. Kai žmonės visa savo širdim sieks išsivaduoti ir pakeisti esamą tvarką į geresnę, atsiras ir lyderiai, kurie nuves. Dabar dar neatėjo laikas. Šiai dienai monitoriaus ir sofos kariauna gali situaciją keisti, bet procesas bus labai lėtas. Reikia rašyti, reikia kalbėti, pasiduoti negalima.

 15. Virginija:

  Darius ir Girėnas, Maironis, Jonas Basanavičius, Simonas Daukantas, Vydūnas, Vincas Kudirka – mūsų tautos šviesuoliai eis užmarštin, taip kaip ir visa mūsų šalies istorija….
  Euro banknotų priekinėje pusėje pavaizduoti vartai atsivers į nežinomybę, į nebūtį, į niekur… O kitoje euro banknotų pusėje nutiesti tiltai sujungs laikinumą su beprasmybe.

 16. Vienintelis Povilas Gylys:

  objektyviai nagrinejo straipsnyje teigiamas ir neigiamas euro puses ekonomisto poziuriu.Kaip mazai tokiu zmoniu-turinciu ziniu,intelekta ir…sirdi.Labai ji gerbiu.

 17. N:

  Kol Lietuvos valdžia trykšta euro entuziazmu, senojoje Europoje, Italijoje, rugpjūtį bus surengtas euro valiutos priešininkų forumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: