Lietuviškam palydovui „LituanicaSAT-1“ – tarptautinis pripažinimas (0)

„LituanicaSat-1“. A.Zigmanto nuotr.

„LituanicaSat-1“. A.Zigmanto nuotr.

Birželio 9 d. organizacija AMSAT (Radijo mėgėjų palydovų korporacija) Vilniaus universiteto palydovui „LituanicaSAT-1“ suteikė tarptautinio radijo mėgėjų palydovų registro OSCAR numerį LO-78. Į šį registrą įtraukiami tik tie dirbtiniai Žemės palydovai, kuriuose sėkmingai veikia mėgėjiška radijo retransliavimo įranga ir galima užmegzti užtikrintą palydovinį ryšį su Žemėje esančiomis radijo stotimis.

„LituanicaSAT-1“ įtraukimas į šį registrą − tarsi sertifikatas, liudijantis, kad būdamas orbitoje palydovas ne tik patarnavo mokslo labui, bet ir išpildė savo kūrėjų pažadus pasaulio bendruomenei. Tai įrodymas, kad „LituanicaSAT-1“ ryšio paslaugomis galėjo ir vis dar gali pasinaudoti bet kuris tai padaryti norintis Žemės gyventojas.

„Sveikinimai visai Lietuvai! Gavome tikrai daugiau, nei buvome suplanavę. Tarptautiniame radijo mėgėjų pasaulyje – tai aukščiausias pripažinimas ir apdovanojimas“, − džiaugiasi vienas iš retransliatoriaus kūrėjų Žilvinas Batisa.

Nors palydovo „LituanicaSAT-1“ misijos laikas eina į pabaigą, jis orbitoje dirba įtemptu darbo grafiku. Norint pasinaudoti palydovo teikiamu ryšiu Lietuvoje tereikia turėti Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktą leidimą ir radijo šaukinį bei palydoviniam ryšiui tinkamą radijo įrangą.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: