Z. Vaišvila. VRK fronte nieko naujo… (17)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Dalyvavau š.m. gegužės 23 d. VRK posėdyje, tikėdamasis, kad bus svarstomas ano prašymas dėl šiurkščių įstatymų pažeidimų ir kandidatų išregistravimo – liberalų sąjūdžio kandidato Nr.2 Antano Guogos, liberalų sąjūdžio ir Dalios Grybauskaitės. Šio kandidatės į Respublikos Prezidentus rinkimai tapo A. Guogos lažybų bendrovės „TonyBet“ statymo objektu, o A. Guoga tiek per liberalų sąjūdį, tiek pats tiesiogiai daro įtaką šiems jo bendrovės statymams – remia ją finansiškai ir aktyviai agituoja už ją (2014-05-20 Z. Vaišvilos spaudos konferencija Seime: Liberalai: Atsilyginsime už balsus…). Tačiau  klausimas nebuvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę, nes, anot VRK pirmininko Z. Vaigausko jis nebuvo paruoštas svarstymui. Suprantama, po sekmadienį įvykusių rinkimų, klausimas bus „paruoštas“ svarstymui.

Tačiau dieną vėliau pateiktą Darbo partijos prašymą svarstyti leisti LRT paskelbti šios partijos atsakomąją nuomonę į kandidatės Dalios Grybauskaitės š.m. gegužės 14 d. LRT debatuose paskelbtą tikrovės neatitinkančią neigimą nuomonę apie Darbo partiją, pavadinant ją nuteista, VRK spėjo paruošti svarstymui. VRK leido tai daryti. Tačiau svarstant šį klausimą VRK įvyko ir kažkas naujo. VRK narys Valdas Benkunskas, deleguotas Konservatorių partijos, po to, kai VRK du kartus pažiūrėjo šį videoįrašą, suprasdamas, kad liko vienintelis aklai teigiantis, kad tariamai to nebuvo, nusprendė išeidamas iš posėdžio sugriauti VRK kvorumą. V. Benkunskas suprato, kad VRK gali patenkinti šį Darbo partijos prašymą. Po beveik valandos pertraukos atvykus į posėdį iškviestam VRK nariui R. Stabingiui kvorumas vėl buvo, o Darbo partijos prašymas buvo patenkintas.

Įdomu buvo tai, kad dėl sugriauto kvorumo supykęs Z. Vaigauskas (buvo likę nesvarstyti kiti klausimai) konstatavo, kad VRK narys V. Benkunskas, kaip Konservatorių partijos atstovas pademonstravo savo ir Konservatorių partijos šališkumą kandidate D. Grybauskaitei. Tai patvirtino ne tik realybę (negali VRK nairais būti suinteresuotų asmenų – partijų ir kandidatų –  atstovai), bet ir tai, kad po tokio VRK nario V. Benkunsko elgesio, akivaizdžiai ir šiurkščiai pažeidusio VRK nario priesaiką Lietuvos Respublikai, jis turi būti Seimo atstatydintas iš šių pareigų, o VRK narių atstovavimas partijoms ir kandidatams negalimas.

VRK pirmininkas Z. Vaigauskas paaiškino ir tai, kad negali tenkinti mano kaip signataro praėjusios savaitės prašymo per Prezidento rinkimų antrą turą ir Europos parlamento rinkimus dalinti rinkėjams informacinį leidinį apie paskelbtą birželio 29 d. turintį vykti referendumą „Tautos valia“ dėl žemės ir referendumo kartelės sumažinimo iki 100000 rinkėjų valios. Mat referendumo įstatyme tai tiesiogiai nenurodyta. Nesuprantama, kodėl patvirtinus šio referendumo sąmatą (apie 13,54 mln. Lt), negalima buvo šiuose rinkimuose padalinti rinkėjams bent po lapelį apie tai, kad birželio 29 d. vyks toks referendumas, kuriame bus balsuojama už tokius tai mūsų Konstitucijos pakeitimus. Pirmajame Prezidento rinkimų ture buvo padalintas 1,5 mln. Lt tiražu VRK išleistas didelės apimties informatyvus leidinys apie gegužės 25 d. vyksiančius Europos parlamento rinkimus. Veikiau tai atspindi valdžios neapsisprendimą leisti ar neleisti įvykti šiam paskelbtam referendumui – laukiama š.m. gegužės 25 d. abiejų rinkimų, ypač Prezidento rinkimų rezultatų. Š.m. gegužės 22 d. savo spaudos konferencijoje Seime pagarsinau, kad VRK interneto svetainėje nėra jokių duomenų apie šiuo metu paskelbtus referendumus, nors Seimas nutarimą dėl šio referendumo paskelbimo Seimas priėmė dar balandžio 10 d. Dėkoju VRK, kad šiandien VRK svetainėje jau paskelbta apie šį referendumą, kaip paskelbtąjį. Bent neklaidins svetainė slankytojų, kad toks referendumas dar tariamai nepaskelbtas.

Z. Vaigauskas taip pat paaiškino, kad š.m. gegužės 25 d. VRK neleis referendumo „Tautos valia“ rinkimų apylinkėse rinkėjams dalinti ir šio referendumo iniciatyvinės grupės narių medžiagą apie būsimą referendumą. Esą tuo metu draudžiama agituoti. Mažytė „smulkmena“ – VRK „neatkreipė“ dėmesio, kad šiomis dienomis draudžiama agituoti už ar prieš Respublikos Prezidento kandidatus ir kandidatus į Europos parlamentą, o ne referendumą. Tad perfrazuojant E. M. Remarką, VRK fronte nieko naujo.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

17 komentarų

 1. Rimas:

  pritariu

  mano komentaras prieš tai buvusiame str.:

  Rimas:
  2014 05 24 00:03 | IP adresas: 94.244.84.238
  VRK draudžia vykdyti agitaciją dėl referendumo prieš prezidento bei ES parlamento rinkimus (nuo 2014 m. gegužės 24 d. 1 val. iki 25 d. 20 val)
  nuoroda: http://www.vrk.lt/naujienos/-/content/10180/1/agitacijos-draudimai-rinkimu-savaitgali

  Tai aiški žodžio laisvės cendzūra mano manymu, PVZ: sutikus draugą, negalėsiu net pasakyti, kad ateitų pabalsuoti ir dėl referendumo klausimų 🙂

  manau tai nėra teisėta

 2. Rimas:

  tai jau dezinformacija mano manymu iš VRK pusės

 3. Zigmas Vaišvila:

  Be abejo, dvejopi standartai, nes Prezidento rinkimų pirmo turo metu rinkimų apylinkėse dalintą Europos parlamento leidinio dalinimas taip pat gali būti vertinamas kaip šių rinkimų agitacija.

 4. Ūla:

  Dvejopi standartai Lietuvoje taikomi ne nuo 2013 m., o jau daug anksčiau, todėl nereikėtų piktintis, nes patys esame kalti…

  • nei visiškai visi:

   yra ir tokių, kurie daugelį metų už jokius sisteminius nebalsuoja. Priklausomai nuo įmanomo pasirinkimo , renkasi tautininkus, jaunalietuvius ir pan. Bet jų balsai “į dangų neina”…
   Beje, pritarčiau PRIVALOMAM balsavimui- labai įdomu, kaip nusvertų rezultatus tie, kurie niekada nebalsuoja? Įtariu, būtų įdomių pokyčių…

   • Kemblys:

    Rasele, įsivaizduok, kad žmogus nesidomi niekuo, bet balsuoja. Argi jis balsuos už NESISTEMINIUS? Vien pasivadinti tokiais yra tolygu ruoštis eiliniam pralaimėjimui per rinkimus. Dar kvailiau priešininkus vadinti SISTEMINIAIS.

    • netiesa:

     1. nesiimsiu aiškintis dėl “ne-sisteminių” pavadinimo- vadinkim kaip norim, svarbu, kad vienu aiškiu žodžiu vieni kitus suprantam , apie ką kalbam.
     2. dauguma neinančių balsuoti nėra kvaili ir pakankamai domisi situacija, tačiau savo nėjimu vienaip ar kitaip protestuoja arba “neturi iš ko rinktis”. Bėda ta, kad tie, kurie labiausiai nesidomi politika, tie ir ateina į rinkimus, nes per televizorių ar laikraščio pirmame puslapyje pamato Sistemai “reikalingo”, tinkamai papudruoto, švytinčio ir įmitusio, atsiprašau, snukelio pakuotę, visiškai nepasidomėdami, KAS yra pakuotės viduje… Užtat ir turim TOKIUS rezultatus…

     • Kemblys:

      Kalba apie teigiamas ir neigiamas žodžių reikšmes. Nesidominčiam žodis ‘NEsisteminis’ bus neigiamas lyginant su ‘sisteminiu’.

      Galima lyginti su ‘tradicine’ ir ‘NEtradicine’ pakraipa. Kokios pakraipos esi?

      Norint paveikti žmones, reikia sverti KIEKVIENO žodžio įtaigą, o ne įrodinėti TEISYBĘ. Tu čia liejai savo nuomonę neturėdama(as) jokio supratimo apie įtaigą. Tavo ‘darbo’ vaisiai pasirodys per rinkimus – Z.Vaišvila net nedalyvavo!

 5. Rasa:

  Gyvename visiškos diktatūros, užvaldytos Valstybės sąlygomis. Teisūs tik tie, kurių rankose valdžios jėgos svertai. Ir jiems įstatymai galioja taip, kaip “patogiau” tuo momentu… Deja, tai tęsis, kol nebus pašalinta iš valdžios social-konserv-liberastų politinių banditų gauja. Prognozė juoda- jau aišku, kad ši situacija nesikeis dar mažiausiai 5 -7 metus, įskaitant ateinančius Seimo rinkimus, kurių rezultatą jau galima prognozuoti pagal rinkėjų nuomonės pokyčius (greičiau- “pokyčius”) nuo praeitų Seimo rinkimų iki š.m. prezidento 1 turo…

 6. Signataras Z. Vaišvila apie liberalų sąjūdį: kaip iškreiptas vertybių laukas valdo jaunimo pasamonę
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8iPlBx9UEJM

  Liberalų bedvasiškumas.
  Atsakymas žiūrovui: “rublis ar euras”.
  Ekonomika, valiutos praradimo reikšmė…
  Kas formuoja ES biudžetą…

 7. Dominykas:

  Pritariu Rasos komentarui 100%. Ko galima tikėtis iš VRK???, jeigu Z.Vaigausko disertacijos tema:”Apie Staliną – Maskvoje po kruvinos Sausio 13- osios” / 2014-05-15 /Aktualijos l.rytas.lt.

 8. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Tarnas Z. Vaigauskas neleidžia Tautai žinoti apie birželio 29 referendumą. Jis labiau tinkamas būti konslagerio viršininku, nei valstybės tarnautoju.

 9. Kažin:

  Teisingiau būtų sakyti, kad abiejuose – tiek VRK, tiek Vaišvilos frontuose nieko naujo…, jų tiek žemas teisinis lygis, kad baisu.

  • Rimas:

   pas tave “Kažin” nieko naujo, bet nieko ir seno
   parašytum bent vieną viešą straipsnį su motyvuota ir argumentuota nuomone
   tada galėtum sakyti buvo taip, o dabar yra kitaip

   • Kažin:

    Esu prirašęs daug motyvuotų ir argumentuotų komentarų, o kas iš to – supratingesni žmonės nei internetų, nei laikraščių neskaito, jie ir be skaitymų supranta kas vyksta politikoje, gyvenime.
    Paimkime, kad ir Vaišvilą ar tautininkus, iš ko jie daro politiką, ogi mėgėjiškai aiškindami teisės normas. Ir daryk ką nedaręs, rašyk nerašęs, jie ir toliau sau kreivoja ir tiek… Taigi gyventi tenka tokiame politikos lygyje.
    Dalykiškų rašinių apskritai nėra – yra tik politiniai, t.y. pamokslaujantys. Žodžiu, kai atsirado demokratija, ji tapo nereikalinga, nes nebėra gebančių naudotis jos galimybėmis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: