VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas (0)

vu.lt nuotr.

vu.lt nuotr.

Gegužės 13 d. prasidės Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7-15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 m. esame Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje įpareigoja mus labiau orientuotis į vaiką ir jo galimybių plėtrą. Todėl šioje VU Vaikų universiteto sesijoje vyks daugiau nei įprastai  praktinių užsiėmimų mažoms (iki 30) dalyvių grupėms. Vasaros sesijos metu kviesime įsiklausyti į mus supančią gamtą, pažinti kitų šalių kalbas ir kultūrą, daugiau sužinoti, kaip sveikai gyventi darnoje su aplinka ir ją tausoti“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

VU Vaikų universiteto vasaros sesijos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks 7-15 metų amžiaus moksleivių grupėms. Konkreti amžiaus grupė priklausys nuo paskaitos ar praktinio užsiėmimo pobūdžio (skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingos veiklos).

VU Vaikų universiteto paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks nuo antradienio iki penktadienio. Šiemet Vaikų universitetas praplėtė ir savo teritoriją – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

„Antradieniais ir penktadieniais – paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos. VU Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) bandysime atsakyti į klausimus „Kas moko Šreką kalbėti lietuviškai?“, kaip taupyti „Litą prie lito!“ ir kt. Tuo tarpu Vilniuje kursime stebuklus – VU Chemijos fakultete (Naugarduko g. 24, Vilnius) parodysime, kaip pasidaryti „stebuklingą lazdelę“ ir su ja vandenį paversti „pienu“. Be to, galėsime pasižvalgyti po VU bibliotekos erdves (Universiteto g. 3, Vilnius) ir pamatyti įvairių laikotarpių senąsias knygas, susipažinti su popieriaus istorija ir knygų restauravimo procesu, taip pat apsilankyti naujajame bibliotekos pastate – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).

„Antradieniais ir trečiadieniais – užsiėmimai, skirti gamtai ir sveikai gyvensenai. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) kviesime susipažinti su „Tekančios Saulės šalies sodo paslaptimis“ ir sužinoti „Kokie augalai vabzdžius ėda&“. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) aiškinsimės „Kodėl ne viskas, kas skanu, yra sveika?“, o VU Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius) galėsime „Išsitirti savo klausos jautrumą!“. VU Sveikatos ir sporto centro stadione (Saulėtekio al. 26, Vilnius) mūsų lauks daug judėjimo, kuris bus smagus ir sveikas.

„Ketvirtadieniais – kitų šalių kalbų ir kultūrų pažinimas. VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai padės užmegzti pažintį su anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbomis bei šių šalių kultūromis. Užsiėmimai vyks VU Senato salėje ir Seminarų kambaryje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Norintieji dalyvauti VU Vaikų universiteto veiklose turi užsiregistruoti. Registracija į vasaros sesijos paskaitas ir praktinius užsiėmimus vyksta VU interneto svetainėje.

VU Vaikų universitetas – Europos vaikų universitetų tinklo narys

Nuo 2014 m. Vilniaus universiteto Vaikų universitetas yra Europos vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrasis narys. 2009 m., VU Vaikų universitetui tik pradėjus žengti pirmuosius žingsnius, šiame tinkle buvo pasirašyta mentorystės sutartis su Vokietijos Tiubingeno universitetu, kuriame Vaikų universitetas veikia nuo 2002 m.

„Džiugu, kad dėl gražaus ir prasmingo bendradarbiavimo su Vokietijos Tiubingeno universitetu šiandien esame Europos vaikų universitetų tinklo tikrieji nariai“, – teigia VU studijų direktorė J. Bortkevič.

Europos vaikų universitetų tinklas (EUCU.NET) yra organizacija, susikūrusi kaip europinio mokslinių tyrimų projekto rezultatas. Ji siekia palaikyti projekto sukurtą dvasią ir plėtoti gerąją patirtį tarp tinklo narių. Narystė šiame tinkle remia vaikų universitetų projektų globalią plėtrą ir leidžia kartu su kolegomis pasiekti tai, kas vienam universitetui būtų neįmanoma.

Daugiau informacijos apie Europos vaikų universitetų tinklą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: