Visi piliečiai kviečiami į Kovo 11-osios eitynes – Laisvės žygį (nuotraukos, video) (14)

Kovo-11-osios eitynės 2013 m. | A. Sartanavičiaus nuotr., alkas.lt

Kovo-11-osios eitynės 2013 m. | A. Sartanavičiaus nuotr., alkas.lt

Kovo 11 d., 16 val. Vilniaus Rotušės aikštėje prasidės tradicinės Kovo 11-osios eitynės – Laisvės žygis.

Siekdami, kad Kovo 11-osios eitynės taptų Nacionalinėmis Eitynėmis,  šiemet šiose eitynėse visus piliečius dalyvauti ragino: Tautinis jaunimas, rezistentai, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nariai, Nepriklausomybės signatarai, visuomenės, mokslo ir kultūros atstovai, įvairios Lietuvos pilietinės organizacijos.

Eitynių dalyviai Vilniaus Rotušės aikštėje kviečiami rinktis jau nuo 15 val.

Šiemet Kovo 11-osios eitynės ypatingos ne tik tuo, kad smarkiai išsiplėtė jos organizatorių ratas (anksčiau organizatoriai buvo tik tautinis jaunimas), bet ir tuo, kad eitynėse bus pabrėžiamas solidarumas su ukrainiečių tauta, kuri kovoja už savo Tėvynės laisvę, – rašoma Kovo 11-osios eitynių rengėjų išplatintame pranešime.

Lygiai 16 val. nuo Rotušės pajudės motociklininkų klubo „Vorai“ motorizuota kolona, tuomet prasidės ir pačios eitynės. Žygiuojama bus šiuo maršrutu: Rotušės aikštė-Vokiečių gatvė-Vilniaus gatvė-Kudirkos aikštė-Gedimino prospektas-Seimo rūmai.

17  val. prie Seimo lauks įrengta scena. Čia bus giedamas valstybins himnas, sakomos sveikinimo kalbos, dainuojamos gerai žinomas liaudies dainos.

Eitynių dalyviai yra kviečiami atsinešti savo atstovaujamų organizacijų bei valstybines ir istorines Lietuvos vėliavas, pasipuošti lietuviška simbolika ir atributika, galimi ir valstybingumo idėjas palaikantys plakatai.

„Netoleruosime tik imperialistinių užsienio valstybių bei viršvalstybinių darinių simbolikos, taip pat nieko bendro su Nepriklausomybės atgavimu neturinčių organizacijų simbolių ar kokių nors prekių ženklų reklamos“, – sakė vienas iš šių eitynių rengėjų LTJS valdybos pirmininkas Mindaugas Sidaravičius.

M.Sidaravičius pabrėžęs, kad patys eitynių rengėjai yra pasiruošę palaikyti  drausmė ir tvarką, pakvietė visus Kovo 11-ąją švęsti linksmai ir blaiviai. Pasak jo visi apsvaigę asmenys bus nedelsiant šalinami iš eitynių dalyvių gretų.

„Mūsų tvarkdariai į policijos rankas perduos visus į eiseną bandančius įsiskverbti provokatorius ar neramumus kurstančius Nepriklausomybės idėjai priešiškus asmenis. Visus eitynių dalyvius kviečiame geranoriškai vykdyti organizatorių bei lydinčiųjų policijos pareigūnų nurodymus, nekreipti dėmesio į galimas provokacijas iš šalies, nesivelti į jokius konfliktus su praeiviais ar priešiškas replikas laidančiais veikėjais“, – kvietė M.Sidaravičius.

Po eitynių kaip ir kasmet visi dalyviai yra kviečiami į tradicinį  patriotinių roko grupių koncertą „Tėvynei“, kurį visada rengia motociklininkų klubas „Vorai“. Koncertas vyks „Pramogų banke“ (Pamėnkalnio g. 7, Vilnius). Koncerto pradžia 18 val. Durys atidaromos jau 17 val. Nors bilietas į koncertą kainuoja 20 Lt, tačiau visiems kurie su savimi turės tautinės atributikos bus suteikta nuolaida – bilietas jiems kainuos 15 Lt.

Daugiau žinių apie eitynes galite rasti Feisbuke ir eitynių tinklapyje www.kovo11eitynes.lt

Artūro Zuoko uždraustosios Kovo 11-osios eitynės 2013 metais:

Kovo11-kvietimas-3

Tevinei-14-PLAKATAS-siusti2-600x8492013 m. kovo 11-osios šventės akimirkos Vilniuje:

S.Gorodeckio nuotr.:

A.Sartanavičiaus nuotr.:

R.Garuolio nuotr.:

Lino V. Medelio nuotr.:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. vilnietė:

  Kviečia tautinis jaunimas – eikime visi. Nebūkime prieš kažką, bet būkime už mūsų brangią valstybę ir visų piliečių vienybę. Tegu meilė dega mūsų širdyse, vienybė težydi O jei kas “išradingai” švenčia atskirai, te gailisi, kad neprisijungė.

  • Birutė K:

   Pritariu, eikime visi. Ne prieš, o už. Pernai tokių jausmų banga užplūdo, kai visgi eisena pasuko link Gedimino… O jau saugūs jautėmės kaip niekad, ir laaabai pagerbti – “garbingu” apsaugos tuneliu žygiavom 😀

 2. senamiestis:

  Gerai, kad eisena judės Vokiečių gatve, kuri erdvesnė. Vilnius – senas ir ankštas miestas, siauromis gatvelėmis negali eiti tūkstantinė minia. Ten, kur Rotušės aikštė tarsi piltuvas susiaurėja į Pilies gatvę, susidarytų spūstis. Jeigu susirinks daug žmonių tai ir Vokiečių, o toliau Vilniaus gatvėje bus ankšta. Taigi, saugokim senesnius, mažesnius, būkime atsargūs.

 3. Šiemet patriotinės eitynės yra organizuojamos ir Klaipėdoje, kurios prasidės 10val. šv. mišiomis Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, o iš karto po jų 11val. bus žygiuojama centrinėmis miesto gatvėmis – Taikos pr. nuo ,,Avitelos pr.centro,, , Tiltų, H.Manto ir pasibaigs minėjimu S.Daukanto g. skvere prie ,,Tautos kančių,, memorialo.

 4. Leonas M.:

  Būtinai eisime, reikia parodyti, kad dar yra mylinčių Lietuvą ir lietuvių tautą! Tikiu, kad šį kartą bus virš dešimt tūkstančių.

  • Kemblys:

   Yra labai daug Lietuvą mylinčių, jai atsidavusių Lietuvių, ne skaičiuje esmė. Tokie, kurie nori kažką ,,parodyti”, nesugeba suburti sukviestų Žmonių – jiems tik kažkokio SKAIČIUKO reikia nuotraukytėse. Tuščiukai eilinį kartą kalbės gražius žodelius, o po to spjaudys ant tautiečių, kad vėl nebalsavo už juos per rinkimus. Subinėje daugiau raukšlių, nei ant jūsų smegenų.

 5. albinas:

  Ar yra suorganizuotas atvežimas iš kitų Lietuvos miestų, ir jeigu taip tai iš kokių?

 6. Juozas:

  su švente , mielieji . Eisenoje būtinai dalyvausiu. Jau pernai per Kovo -11 eiseną kaip buvo smagu : šitiek mentų, gorilų , raitosios policijos ir kovinių šunų, spec.mašinų ! Iš karto pajutom valdžios “meilę ir globą’ , užtat kiek adrenalino, koks ekstrymas !

 7. Atgalinis pranešimas: Sąjūdžio pradininkai ragina nedalyvauti Kovo 11-osios minėjime Seime | Alkas.lt

 8. Pasiūlymas:

  Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad šis nuostabus eilėraštis vėl bus aktualus. Dėja…
  Pabudome ir kelkimės

  Iš nevilties į neviltį, per prarastąjį rojų,
  Paniekinti, pažeminti, išganymo ieškojome.
  Iš nuodėmės į nuodėmę – į ją supanašėjome,
  Ir kai visai pajuodome, kai likom tik šešėliai jos

  Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis?
  Aušra įsidienojusi – pabudome ir kelkimės!
  Į Lietuvą sugrįžtame čiabuvėliais, pražuvėliais,
  Namų nebepažįstame, lietuviai – nelietuviai mes?
  Per skaistyklas, per pragarus, iš nežinios į nežinią,
  Mes pagaliau atradome, kad Lietuva – tai sąžinė.

  Pabudome, pabudome, pamatėmė, pamatėme Kad mes ją patys žudėme, be sąžinės vienatinę.
  Bedaliai savo žemėje, mes patys save niekinam,
  Mes patys save žeminam, mes pasidarėm niekieno

  Pabudome, o dvasioje dar pasilikom elgetos.
  Kodėl mes laisvės prašome? Argi laisvi taip elgiasi?
  Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis,
  Aušra įsidienojusi, pabudome ir kelkimės!

  Žodžiai: K. Genys

 9. Atgalinis pranešimas: Kovo 11-osios dienos renginiai | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: